Jump to content

Montare cotiera Golf IV


bladerunner
 Share

Postare recomandată

Dupa lungi cautari am reusit sa gasesc coitera pt masina (multumesc A4quattro). Ma poate ajuta cineva cu o poza pt montajul acesteia? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru Polo model 2004 e 350 euro. Diferenta pana la Golf IV nu e mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anul trecut, la Midocar, cotiera de golf IV costa 170 EUR. Dar si asa si e mult. Si eu caut pe la dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia legatura cu A4quattro. Super afacere 3.000.000 lei buc noua, cea pentru golfIV si Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, esti un domn, chiar acum ii scriu un pm!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, esti un domn, chiar acum ii scriu un pm!

I-am scris si eu ptr. Bora. Sper sa ne raspunda cat mai curand cu vesti bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare pt. cei care si-au montat cotiera: montarea unui astfel de accesoriu pe o masina care nu a fost prevazuta din fabrica cu aceasta optiune (deci nu inlocuirea ei) presupune vreo "improvizatie"? Din schema atasata in acest thread nu prea imi dau seama de acest lucru... :)

Consider cotiera un accesoriu extrem de important pt. confortul soferului si ma tenteaza enorm sa-mi dotez si eu masina cu asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu presupune nici o improvizatie. Singura chestie e ca trebuie sa renunti la tavita aia dreptunghiulara aflata in spatele franei de mana ( fie vorba intre noi, nici nu cred ca o folosesti prea mult ;) si oricum castigi spatiu de depozitare mai mare prin compartimentul din interiorul cotierei). In rest tot kit-ul de montaj e inclus in cutia cotierei. Imi pare rau ca nu am facut niste poze cand am montat-o, dar revin luni cu niste poze ale cotierei si sper ca atunci sa se vada ca nu e vorba de nici o improvizatie. Cat despre confort, intr-adevar e altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va fi o grea lovitura pt. mine renuntarea la "cutiuta inutila" ;) dar soarta ei a fost pecetluita... am zis DA cotierei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acest model de cotiera stiti cumva daca se potriveste si la Fabia? M-as baga si eu cu una.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si eu disperat dupa o cotiera, va rog frumos spuneti-mi cum ii pot da un PM lui A4quattro, altfel decat sa-l caut prin cele 51 de pagini din memberlist.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretty pleeze!!! Nu vreau sa vorbesc cu omu' si sa-mi spuna: "Pacat ca nu am vorbit mai devreme, abia am vandut ultima cotiera, foarte ieftin!" ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate imi aduc eu aminte, cand am montat la mine:

cotiera se prinde in 3 suruburi... doua ( pe partea dinspre scaunul pasager dreapta) se potrivesc perfec ca locatie si dimensiune, dar cel dinspre scaunul soferului a necesitat o mica improvizatie: surubul pe care vine montata e mai scurt si nu ajunge la suportul de la cotiera.... asa ca am prins in surubul acela o piulita, iar in acea piulita am prins un surub care a fixat cotiera..... f misto a iesit, si f solid....vezi sa fie o piulita cat mai lata, ca sa prinda amandoua suruburile!

succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acest model de cotiera stiti cumva daca se potriveste si la Fabia? M-as baga si eu cu una.

Anyone ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l_am gasit pe A4quattro, i-am trimis PM dar nu a raspuns. Daca cineva reuseste sa dea comanda de o cotiera...sunt si eu interesat de pret, pls!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata cotiera cumparata de la A4quattro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea putin mai dificila se rezuma la prinderea acestei piese, pentru ca trebuie demontata consola care acopera frana de mana, dupa care se prinde cu 3 suruburi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc din nou bladerunner, de data aceasta pentru poze: cotiera pare ok (vine in functie de tapiterie sau e standard?) E greu de demontat consola?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Pe mine m-a interesat sa fie neagra. Nu stiu daca are si alte culori.

2. Consola este prinsa in 4 suruburi cu cap Philips (stea), se demonteaza usor. ATENTIE! Cand o scoti, sa desfaci mufa de la butonul pt capacul rezervorului si sa ai grija sa nu rupi vreun fir.

3. Te-ai uitat la PM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

nu am mai intrat pe forum pentru ca am fost plecat la schi. Am vorbit joi cu a4 si il cheama Florin. O sa mearga dupa cotiere in februarie, le aduce din Turcia, nu sunt originale, insa sunt identice cu cele originale, iar pentru cei care tin la asta pe ele scrie si VOLKSWAGEN. Pentru mine nu are importanta chestia asta, mai ales ca pretul este mult mai mic decat cele originale. Eu vreau una gri inchis sau neagra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine ca ati lamurit misterul cu cotierele ca deja ma gandeam la copacul ala de creste in fata casei lui a4 si face primavara cotiere de golf si fabia :lol:

evident vreau si eu una. deci domnu' a4, daca mai ai fructe d-astea prin pomul ala pastreaza si mie una neagra.

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!