Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

1. la cele din fata

2. cleme.... baga surubelnita si o sa iasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.,

Am inteles .

Dar pe unde trag firele de la scaun pana la lampile din fata pentru ca scaunul culiseaza si nu-mi dau seama .

Ca nici sa ma apuc acum sa demontez jumate de masina pentru 2 lampi de iluminat picioarele din spate !!!!

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se desfac pragurile laterale, se desfac scaunele, se trec pe sub mocheta pana la mufa de sub scaun - exact pe unde vin cablurile de fabrica si cablajul existent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, F l o r i n said:

se scot si fara sa le strici - am desfacut cateva pana acum, le-am montat la loc, etc. Eventual cand o sa mai am una de desfacut, va fac poze.

 

Daca poti sa pui poze, si sa si zici de unde anume trebuie apucat, mare pomana ti-ai face. Cand am auzit cum scartaia plasticul ca si cand s-ar crapa, am montat totul la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate iese cu strigaturi... imi pare rau ca nu am facut poze la ultima - sa vad daca fac rost de un spate de cotiera, sa pot face poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se leaga in paralel cu cele din fata lampile de la picioare spate.

nu au suruburi, doar clipsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/18/2016 at 9:43 AM, @DRI@N said:

Se pot pune .

Dar daca ai ceasuri cu iluminare ALBASTRU cu ROSU va trebui un cablu adaptor sau schimbata mufa care intra in spatele ceasurilor .

O sa mai ai nevoie si de trim-ul ce le acopera ca cel actual (daca ceasurile sunt ALBASTRU cu ROSU) nu se potriveste .

Daca ceasurile sunt noi noute Km se scriu cu VCDS iar daca sunt SH va trebui sa scrii Km cu un aparat de modificat ceasurile .

Daca vrei ca ceasurile sa aiba functia STAGGING va trebui sa cauti unele de Passat CC .

Din ce an este masina ?

2006, in principiu am inteles, pot monta si volanul de pe b7 sau deja ma intind prea tare? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa iti functioneze comenzile trebuie sa schimbi si calculatorul de coloana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai precis, pachetul complet trebuie sa contina - volan comenzi, airbag, calculator de coloana Lin 2.0, cablaj volan comenzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus oglinzile de b7 plus calculatoarele de usi (3AA959701A stanga 15 pini, 3AA959702A dreapta 13 pini) si nu imi functioneaza nimic,am aflat ca am generatia a 2-a de calculatoare de usi pe masina care nu se pupa cu generatia 3-a si a 4-a,generatia 3 si 4 are un fir LIN-BUS connection care vine de la central convenience module (CCM) cine imi poate spune pinul de la CCM si la ce pin din calculatorul de usa trebuie dus ?  CCM are urmatorul cod  3C0 959 433 K

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut . Am un passat b6 din 2006 si doresc sa achizitionez acest kit de Xenon https://www.autolux.ro/kit-instalatie-xenon-digital-canbus-h7-6000-k-12v-24v-fost-licenta-philips-fara-eroare-hid-ph131-1/ , mi le va accepta calculatorul ? Am mai avut un kit de Xenon , dar care calculatorul mi le stingea...si inca ceva , se potrivesc pentru farurile cu lupa pe care le am ? . Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De potrivit se potrivesc becurile ca sunt H7 .

Daca le va stinge, nu avem de unde stii .

Teoretic nu ar trebui pentru ca e CANBUS kitul xenon .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este vorba daca le accepta sau nu... ci daca iti va strica ceva la masina sau nu - asta nu ai de unde sa stii - e la noroc/ghinion - exista riscul ca un kit chinezesc sa iti arda TJA-urile din centrala electrica, motoras stergatoare sau senzor de lumina - cine are....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci , o recomandare ceva ? Ma deranjeaza foarte tare ca nu vad bine noaptea datorita calitatii asa bune a farurilor fiind nevoit sa aprind proiectoarele , am sa schimb si farurile dar pentru mine xenon-ul e ceva mai relaxant ma incanta mult mai tare am avut pe o alta masina pe care am vandut-o .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, e la noroc... in afara xenonul original - faruri bixenon, etc - nu poti baga mana-n foc, pentru niciunul....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sanse sa gasesc la vreun schrot instalatia originala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur - le gasesti - doar ca iti trebuie farurile complete, modul leveling, senzorii de la punte fata-spate, cablaj - te ajung pe undeva pe la 1000 euro toate.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Florin ,daunele mentionate de tine mai sus se fac in timp,sau chiar atunci la conectare?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde dupa cateva zile :D dupa intrebi pe forum de ce domnule nu mai functioneaza stergatoarele :) 

 

cauta pe ebay kit xenon terminator,bafta 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

svg_gabriel10

Semnalizările originale se setează din vcds sa rămână aprinse permament, la o intensitate redusa sau normală.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

theiceman112

Hristos a Inviat , am si eu o rugaminte la posesori mai vechi de b6 si domni care le au mai bine cu mecanica, detin de aproximativ 2,5 ani un b6 2.0 tdi 140 cp  manuala an 2010 si de curand avand niste bani stransi m-am gandit sa tunez putin masina, mi-am cumparat volan de pasat b7 si airbag, de pe amazon, volanul a venit cu clapete pentru dsg iar airbag-ul fara senzori pentru claxon (mai mare ghinion nici ca se putea ) acum am dat comanda de alt airbag deoarece nu am gasit nicaieri acei senzori separati , ce doresc sa ma ajutati, ce trebuie sa fac pentru a face tranzitia de la vechiul volan in 4 spite fara comenzi pe volan, la unul de b7 si sa activez si comenzile pe volan, ce as mai dori sa fac la masina ar mai fi sa ii schimb turbina + un soft + intercoler aici iarasi as avea nevoie de ajutor de la experti, nu stiu ce piese s-ar potrivi , am cautat pe internet dar nu am gasit mai nimic, va multumesc anticipat.

m-am gandit intai sa incep cu siguranta, comfort iar la final sa las puterea, 

pana acum i-am schimbat bucsele toate le-am montat de la powerflex , telescoape+ arcuri sport, discuri sport ventilate si aerate mintex placutele mintex cu un continut mare de metal pentru aderenta mai buna atunci cand discurile se incing, partea trista este ca scartie ff tare in mers la viteze mici, ma bate gandul sa trec la placute ate ceramice, pentru protejarea turbinei am montat o supapa blow off, pus jante aliaj sport plus cauciucuri pentru circuit , semnalizarile din bara schimbate cu unele pe led, schimbat oglinzile cu unele de b7, m-am jucat putin cu spoilerul masini schimbat trimuri, montat tun de bass , schimbat toate luminile interior cu becuri pe led, farurile inlocuite cu unele daylight montat trimuri interior + butoanele toate cromate , pus la praguri tablite precum la passat r line si nu in ultimul rand am infoliat-o cu folie tip cameleon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate înlocui nuca de la dsg cu buton lateral la cel de B7 cu butonul in fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,cu o mica modificare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!