Jump to content

Usa blocata


martug
 Share

Postare recomandată

Cum deblochez?

post-132066-0-67535200-1391170123_thumb.

Modificat de iulianvalentyn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baga surubelnita in gaura si trage in exteriorul usii, cand actionezi din manerele de deschidere - unul dintre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar in pozitia aia, cum a ajuns ?

 

vezi sa fie descuiata masina - apasa pe descuiat, trage de maner si concomitent cu surubelnita, de limba aia....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mia cazut geamu de pe macara..am desfacut si am pus geamu..

Si cand am montat masca aia am vrut sa vad daca merge sa deschid usa..si eu cred ca am puso in pozitia aia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faci asa cum ti-am zis. Nu cumva la montaj ai tensionat prea mult unul dintre cablurile yalei ? Da jos butucul si vezi sa nu fie tensionat cablul mic.

 

daca nu te descurci, ma suni si verificam prin telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totu merge perfect..se inchide masina se deschide..numai aia nu se deblocheaza..

Dar cred ca ii problema care zici tu..

Unchesu meu are un passat intermediar ,,dar el are un sumburus la broasca si deblocheaza..la mine nu-i asa

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

no, ti-am zis si cum sa o desfaci, ti-am zis si ce sa verifici..... ti-am zis ca ma poti suna sa vedem impreuna ce are.... acum faci cum crezi tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un passat din 2004 si am probleme cu yala de la sofer. Am cumparat una noua am montato si acum nu se mai deschide usa din prima dupa ce o deblochez din telecomanda. Abia dupa ce trag de maner de 3 ori se deschide. Pana nu o incui din telecomanda se deschide normal, numai cand este incuiata se deschide greu. Intrebarea ar fi daca este un meserias care se pricepe in Timisoara sa ma ajute. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

demonteaza butucul si repozitioneaza cablul mic, care vin in maner. Acesta trebuie pozitionat, exact unde vine el - nici tensionat, nici lasat cu burta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema..sa rupt ceva la Brosca:((

Am schimbat si merge:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu am reusit, chiar daca am repozitionat cablul ala mic...

Florine nu vii si la Tm? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudat. Ori nu ai repozitionat bine ori e ceva gresit la montaj. Dar tind sa cred ca e de la cablu. Lasa-l putin mai "moale" si vezi cum se prezinta situatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu am reusit, chiar daca am repozitionat cablul ala mic...

Florine nu vii si la Tm? :)

 

inca nu.... :soothe[1]: suna-ma si incerc sa te ajut prin telefon

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai avut timp sa o demontez, dar vreau sa spun ca si din interior dupa ce o incui si o descui nu merge sa o deschid decat dupa ce trag de mai multe ori de manerul de deschidere, oare tot cablul ala mic are legatura??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este foarte posibil sa fie tot din cablul mic. Detensioneaza-l si fixeaza-l atunci cand lucreaza corect. Pozitia in general ti-o spune cablul. Cat e lungimea lui acolo trebuie fixat, fara sa tragi de el sau sa-l impingi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut/mai am problema cu usa dreapta spate blocata la un passat b5.5 variant. Am deblocat-o scotand sigurantele 6-14-38, s-a deblocat fara nici un sunet. Cand am vrut sa inchid usile din telecomanda usa spate dreapta nu se bloca, ok am deschis larg usa si am incercat iarasi sa blochez usile si srpriza, usa s-a blocat, am crezut ca e cam ok si am inchis usa incercand din nou sa o deblochez din telecomanda dar surpriza, usa nu se mai debloca (decat cu sigurantele).

 

Ce pot sa-i mai fac? sigurangele sunt ok, burduful e ok...

Va rog ajutati-ma

 

Multumesc

Modificat de slimsamy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Demonteaza broasca si refa lipiturile de pe placa, curata si colectorul motorasului si se va rezolva. Sindaca tot desfaci arunc aun ochi si la switch

p.s.- completeaza ti orasul la profil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

care lipituri de pe placa?ce placa :) am si eu probleme cu una din usile spate..cand o blochez se deblocheaza inapoi...trebuie blocata manual...poate fi tot din acele lipituri sau din swich?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, lipiturile de pe placa yalei.... uite in poze.

post-30007-0-27468600-1393921667_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bun...m-am prins :) eu nu ajunsesem pana acolo...dadusem panoul de metal jos..pe care era prinsa balamaua cu switchul dar nu mam bagat la desfacerea switchului de pe ele..mi s-a parut mai complicat si am zis ca decat sa stric ceva mai bine las un mester sa se bage :D

,s de poza...m-a ajutat acum ca sa stiu defapt la ce sa ma uit la switchuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

switch-ul cel care apare la capatul firelor albastru/rosu - acela trebuie inlocuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu..doar ca nu stiam cum sai desfac mufa aceea din captul firelor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

alin.b,am patit exact ca tine si rezolvarea a fost sa desfac suruburile de prindere a broastei,cele de pe usa si stranse mai finut nu prea stranse,sau unu mai srans si altul usor mai moale si merge perfect,eu cred ca se torsioneaza broasca si agata in ea un clenci de plastic care te lasa sa actionezi broasca sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!