Jump to content

Kusadasi


DoubleG
 Share

Postare recomandată

-In mod normal cel mai bine iesi prin Giurgiu si mergi pe directia Stara Zagora

-Daca mergi prin Vama inseamna sa faci vreo 200Km in plus pana la Ruse

Oricum f mare atentie ca bulgaroi stau la panda cu radarele(daca ai detector ascundel cumva si folosestel) si sunt catastrofe la volan

La turci poti folosi detectorul(ascuns bine) ptr ca am mers destul de tare pe acolo si ne-au oprit,s-au uitat in masina la mine si au vazut ca la scimbator aveam telefonul si m-au intrebat cei ala!!

Drum bun!!

P.S. Unde mergi??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • godoroja

    31

  • bogdan2

    19

  • DoubleG

    15

  • silviu66

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exista deja un topic despre Kusadasi, ti-am unit topicul cu acela. Te rog sa fii mai atent si sa folosesti functia search inainte de a posta.

PS: citeste regulamentul, pentru ca data viitoare cand vei mai gresi vei primi warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Giurgiu - ruse - stara zagora

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

eu plec luni dimineata (03.09.2007) spre kusadasi. Am o mare dilema pe unde sa o iau, nu am mai fost niciodata cu masina prin bulgaria....care ar fi cea mai buna ruta??? sa ies pe la Giurgiu sau pe la Vama veche??

mai merge cineva..mi-ar face placere..

Salut.Eu plec luni dimineata (03.09.2007)pe la 3 spre Thassos ,si avem acelasi drum pana aproape de granita bulgaro-turca(Edirne) unde eu fac dreapta spre greci(Ormenio).Daca vrei poti sa mergi cu mine sa traversezi Bulgaria si astfel impartim amenzile pentru radar in doi :) .Drumul asta l-am facut si anul asta in iunie (am fost in Antalya).Astept PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-In mod normal cel mai bine iesi prin Giurgiu si mergi pe directia Stara Zagora-Daca mergi prin Vama inseamna sa faci vreo 200Km in plus pana la RuseOricum f mare atentie ca bulgaroi stau la panda cu radarele(daca ai detector ascundel cumva si folosestel) si sunt catastrofe la volanLa turci poti folosi detectorul(ascuns bine) ptr ca am mers destul de tare pe acolo si ne-au oprit,s-au uitat in masina la mine si au vazut ca la scimbator aveam telefonul si m-au intrebat cei ala!!Drum bun!!P.S. Unde mergi??
Va multumesc la toti pt ajutor. Merg in Turica/Kusadasi.
Salut.Eu plec luni dimineata (03.09.2007)pe la 3 spre Thassos ,si avem acelasi drum pana aproape de granita bulgaro-turca(Edirne) unde eu fac dreapta spre greci(Ormenio).Daca vrei poti sa mergi cu mine sa traversezi Bulgaria si astfel impartim amenzile pentru radar in doi :) .Drumul asta l-am facut si anul asta in iunie (am fost in Antalya).Astept PM
Salut. Foarte tare...si eu tot pe la ora aia vroiam sa plec, mai exact pe la 4 dimineata, sa nu prind schimbul de tura de la Giugiu. Eu am numarul de telefon trecut in profil...daca e ma suni si stabilim ce si cum..O zi buna!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut vreau sa plec de Revelion cu masina in Antalya . Merg la hotelul Miracle de Luxe .Daca stie cineva ceva informatii despre hotel ...as dori sa le impartaseasca pe forum daca se poate.

Ma intereseaza daca e cineva care a fost pana in Antalya -si stie drumul cel mai usor si cel mai rapid

De circulat iarna in Bulgaria cum se circula?Strazile sunt dezghetate , e nevoie obligatoriu de cauciucuri de iarna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt de parere ca pe timp de iarna e nevoie oricum de cauciucuri de iarna, nu? nu e vb de ce e obligatoriu ci de siguranta ta.

daca mergi pe la veliko-nova/stara zagora ai de strabatut muntii as incat s-ar putea sa se mearga mai greu iarna, cu zapada&stuff. pe de alta parte ruta este destul de circulata.

din auzite cica ar fi mai lejer pe timp de iarna pe la constanta-varna-burgas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Constanta - varna - burgas, intri in turcia si mergi spre istanbul, treci podul si mai incolo la adapazari/ geyve faci dreapta si cobori prin mijlocul turciei. Este clar cel mai liber drum posibil, si destul de lat. Intra 2 tiruri ( cate 1 pe sens) si 1 masina lejer printre ele. Ar fi asa drumul - Istanbul mergi spre ankara apoi la adapazari faci dreapta mergi spre geyve apoi urmaresti Kutahya apoi - Burdur ( langa isparta) si antalya. Drumul asta a fost facut de mine si mi-a placut mult. Pe varianta cannakale ai mai putini km dar vei sta in aglomeratie pe drumuri si stai pe loc la bac la cannakale.

pe viamichelin asta ar fi traseul :

Bucuresti - antalya - via istanbul apoi dai pe modul economical. Acolo mergi foarte intins, fara opriri gen orase mari etc...

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Poate cineva sa-mi zica exact orasele pe care le depasesc cand ma duc din Istanbul spre Antalya?multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este ca drumul e prea lung pentru a merita efortul! As lua avionul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Asa...........

Anul asta mai merge cineva in Kusadasi?

Eu plec pe data de 14.06.2008 (pe la 04.00 dimineata), cu popas de o noapte in Canakkale.

Am intrare la Kusadasi / Sumerli Efes in data de 15.06.2008 - pana in 23.06.2008, dupa care intoarcere pe acelasi traseu cu oprire in noapte de 24.06.2008 la Canakkale.

Astept doritori de companie pe drum.

Deci cu plecare pe 14.06.2008 / ora 04.00, doritori?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va recomand sa mergeti in echipa cu Double G caci este cam incet!!!! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu plec pe 15.06 la 4 dimineata tot spre kusadasi cu popas de o noapte in cannakale.

stie cineva daca drumul veliko-tarnovo nova zagora s-a deschis?? prin stara zagora sunt mai multe serpentine si am masina plina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va recomand sa mergeti in echipa cu Double G caci este cam incet!!!! :P

Cata rautate.......... :001: :lol:

Anul trecut am avut o problema la masina care nu-mi permitea sa merg mai repede. :)

Anul asta s-a schimbat si situatia si masina......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu in 2 sapt. trebuie sa fac rezervarea. Sa vad data insa. Sa vad daca zona Kusadasi sau Antalya - Lara kundu - side, inca nu ne-am hotarat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa te grabesti,ca deja la multe hoteluri din zona Antalya numai sunt locuri(evident cele mai bune).

:icon_cool: si eu plec pe 13.06 spre Antalya

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tre sa gasim ceva, vreau 5 stele ultra all. Antalya- alanya, sunt mii de hoteluri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@godoroja

parca anul trecut ziceai ceva de kustur.....anul asta s-au vandut biletele la kustur din ianuarie....au stop-sale demult.asa ca grija mare.

nu stie nimeni nimic de drumul prin nova-zagora?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cica e deschis din toamna anului trecut sigur (conform discutiilor purtate pe alte forumuri)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut ajutatima si pe mine cu niste sfaturi vreu sa merg in turcia dar nu stiu cu ce sa merg masina vresus avion cu motor :icon_thumright: daca stiti ceva de costuri taxe pentru autostrazi si altele ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cate persoane mergeti cu masina ?Daca mergeti cel putin 3 ,eu zic ca merita cu masina.Cost bilet avion apr.300 E(inclusiv taxe) pe ruta Bucuresti-Antalya pe care il platesc si copii.Cheltuieli cu masina sunt cam 40E (taxa pod,rovineta,taxa autostrada)+combustibilul.Deciziz iti apartine.Daca mai ai si alte intrebari referitoare la traseu te ajuta cu cea mai mare placere. :D

:P sau ai putea sa incerci un avion fara motor cu care cheltuielile se reduc semnificativ

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cate persoane mergeti cu masina ?Daca mergeti cel putin 3 ,eu zic ca merita cu masina.Cost bilet avion apr.300 E(inclusiv taxe) pe ruta Bucuresti-Antalya pe care il platesc si copii.Cheltuieli cu masina sunt cam 40E (taxa pod,rovineta,taxa autostrada)+combustibilul.Deciziz iti apartine.Daca mai ai si alte intrebari referitoare la traseu te ajuta cu cea mai mare placere. :)

:offtopic: sau ai putea sa incerci un avion fara motor cu care cheltuielile se reduc semnificativ

mersi cu este cu parcarea pe acolo am auzit cai cam scumpa cu masina mergem 4 personae adica doua perechi si 40 euro taxele sunt depersoana sau de masina(dus intors )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare hotel de 5 * dispune de locuri de parcare gratuit,sunt ca niste "tarcuri" cu bariera la intrare,nu poate sa intre oricine asa ca masina e safe.Taxele sunt de masina dus-intors.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!