Jump to content

Jante Si Pneuri


vios70
 Share

Postare recomandată

are cineva momtate cauciucuri de 185 pe jante de 195....?

Nu exista jante de 195 :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • taz21

    27

  • ovidiu89

    21

  • Tracto

    20

  • v@sy

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa reformulezz....

un cauciuc mai ingus pe o janta mai lata..?

Modificat de atygolf3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum depinde cat de lata e janta. Depinde de J.

Daca tu intrebai daca poti monta un cauciuc de 185 pe janta care a fost montat cauciuc de 195, merge asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare!

pentru mashina din semnatura intentionez sa achizitionez un set de jante din aliaj pe 15"

MAM W2 BLACK POLISHED

4 x 100 6.5J x 15

vreau sa stiu daca se potrivesc perfect pentru mashina mea si ce cauciucuri imi recomandati! la ce ar trebui sa fiuatent atunci cand le cumpar! Pe site'ul vanzatorului scrie ca se potivesc la orice tip de aoto in 4 prezoane mai putin fiat. in certificatul meu ma lasa cu pneuri 195/50/15. astept sfauri de la cunoascatori! mersi anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal.eu am jante bbs si cauciucuri de 195/60/r15 e foarte foarte rigida la gropi.dar ce e adevarat e ca e foarte stabila pe drum si in curbe.oare ce marimi ar fi mai ideeale pt gofu-tu meu tinand cont ca as vrea si stabilitate si sa nu fie rigida? ;) :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dimensiunile date de constructor sunt 195/50 r15 185/60 r14 175/70 r13

Nu ai presiunea prea mare in anvelopa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal.eu am jante bbs si cauciucuri de 195/60/r15 e foarte foarte rigida la gropi.dar ce e adevarat e ca e foarte stabila pe drum si in curbe.oare ce marimi ar fi mai ideeale pt gofu-tu meu tinand cont ca as vrea si stabilitate si sa nu fie rigida? :icon_thumright: :)

golfu acesta are jante de 17 , cauciucul e lat de 205 si inaltimea balonului de 40

sunt tari de tot si ar fi si mai tari daca nu ar fi cromate

mentionez ca e un golf gl de serie fara suspensii sport si alte modificari

post-37260-1247025100_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am 195 cu 50 r15, diferentele intre 195 si 185 sunt doar stabilitatea si gropile ? parerea mea e ca trage mai bine 195 decat 185 ca are aderenta mai mare ... e asa ?

sa zicem 1 [cenzurat] cu 2 golfuletze acelasi motor unu 185 si unu 195 ... pe 100m , care ar fi primu ? ( bine acum depinde si de sofer dar sa zicem ca amandoi sunt la fel de buni )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce motor???depinde ...in cazult tau ajunge 185 (poate si prea mult)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine stie ce dimensiune au jantele originale bbs pe 15".M-am uitat pe alea mele la dimensiuni si au 195/50 r15 ET 35 , 7J si mi se par putin mai iesit in afara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbs originale de gt, pe 15 au 6j. et-ul nu-l stiu. cauciucuri tot 195/50. numai gti daca nu ma insel avea 205/50

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anvelopa are dimensiunea 195/50/15

Janta are dimensiunea 6J x 15 ET45.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Capac jante golf3/vento, capac prezoane jante OEM

Stie cineva cam cat ar costa ele de noi ? (asta daca se gasesc la reprezentanta )

ce sistem de prindere au ?

exista si alte modele ?

post-10002-1258460083_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta prin dezmembrari ca tre` sa fie.... Nu merita sa cheltui si sa iei noi. Le vei avea noi 5 minute, dupa care se vor transforma in second-hand :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da asa e . ma intereseaza pretul de nou doar ca sa imi fac o idee. bineinteles ca nu aveam de gand sa le iau noi. dar estimativ imi puteam face o idee si de pretul lor la dezmembrari, mai ales ca aici in Brasov o ducem prost la capitolul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o rugaminte.

poate cineva sa imi comunice codul (producatorului ) ?

eu nu l-am depistat.

multumesc !

Modificat de tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare...la golful din semnatura as vrea si eu sa o incalt....am reusit sa strang niste bani.dar am o problema..nu prea ma pricep la et,j si altele...eu am janta de tabla in 5 prezoane si am inteles ca sunt 5*100 asa cred nu stiu sigur si acum nu stiu pe cat sa iau 15 sau 16.Niste pareri si un ajutor pls daca se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai 5 prezoane, pe golf 3 distanta este 5x100 dar mare atentie cu masuratoarea

Poti sa pui pe 15,pe 16, dar daca ai disc frana 288 studiaza bine sa nu atinga etrieru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai 5 prezoane, pe golf 3 distanta este 5x100 dar mare atentie cu masuratoarea

Poti sa pui pe 15,pe 16, dar daca ai disc frana 288 studiaza bine sa nu atinga etrieru

288 era numai pe 2.9 syncro...sau ma rog corrado...eu asa stiu :icon_cool:

iar la 280mm minim janta pe 15

acuma nu stiu ce motor are domnul @dimy zaval...de g3 gti 140cp inca nam auzit

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimile posturi le-am mutat aici

@szrobik, dimy_zaval va rog sa fiti on topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am citit posturile din urma ( ca sa nu ma trimiteti la citit:P)...si din ce inteleg eu pt golf 3 195/65 R15 sunt cam mari?:| ar fi pacat ca am unele aproape noi, numai ca le am pe jante de 5 prezoane si imi trebuie pe 4. Are rost sa cumpar jante pt aceste cauciucuri?:|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

195/65/15 merg doar daca ai suspensie sport reglabila pe inaltime, cu suspensie normala nu merg. Eu am cauciucuri de iarna 205/55/15 si sunt la 1 cm de flansa telescopului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda...oricum m-am mai uitat si...nu cred ca gaseam jante pe 15 cu 4X100...pacat de cauciucuri...cred ca...le pun la vanzare.

ms paul_ral

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!