Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

roret are dreptate. Nu e nimic decat kitul aerodinamic ce acum poate fi comandat direct din fabrica. In rest, nimic schimbat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

referitor la noua ibiza

http://www.worldcarfans.com/9071210.003/ne...debut-at-geneva

mie mi se pare ca e o varianta mai austera decat cea actuala.

spoilerele nu mai dau acea senzatie agresiva , linia e oarecum bondoaca si nu foarte cizelata...

voi ce parere aveti ?

sa spunem ca va avea 4 metri dar din cauza spatelui oblic , e logica marimea.

la ibiza actuala are 386 cm parca dar spatele e taiat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozele alea sunt vechi, si au fost deja prezentate in acest topic, precum si in topicul despre urmatoarea ibiza. Aceea e o ibiza camuflata, daca te uiti cu atentie detaliile de design sunt acoperite cu banda adeziva.

Discutiile despre urmatoare generatie de Ibiza continua aici:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=8058

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca veti privi cu atentie cele doua variante de kituri exterioare prezentate de Cristi si de roret veti observa ca sunt diferite. Spoiler-ul spate este, dupa parere mea, mult mai ... agresiv in varianta alba, cea din pozele date de roret.

In zona Ghencea, unde stau eu, locuieste un tip care lucreaza la PBV, din cate mi-am dat eu seama, si care are un Leon alb dotat cu acel kit aerodinamic... Iar eu salivez zilnic, privindu-l cu jind.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Seat a incheiat 2007 cu un profit operational de 44 mil Euro, in crestere cu 136 mil Euro fata de 2006, intrand astfel pe profit cu un an mai devreme decat era programat. Cu ocazia prezentarii Raportului Anual pe 2007, au fost prezentate informatii si despre planurile de viitor ale Seat, adica lansarea unui model in clasa mica (A0), adica Ibiza, in 2008 si a unui sedan de clasa medie (B), adica noul Toledo, in 2009.

Totodata, a fost prezentat si spoilerul fata a viitoarei Ibiza.

http://www.seatcupra.net/index.php?option=...23&Itemid=1

http://carscoop.blogspot.com/2008/03/2009-...r-revealed.html

SeatIB-CarsCoop.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o gluma de 1 Aprilie?! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu asa cred. Scrie si jos la comentarii: APRIL FOOLS!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi place noua Ibiza, mai ales exteriorul. Liniile caroseriei putin mai accentuate mi se pare ca ii confera un look mai agresiv si o individualizeaza cat de cat fata de celelalte automobile din clasa ei. Referitor la interior, mi-e greu sa ma pronunt. Imi place iluminarea alb-rosu, imi place si forma consolei centrale dar sunt dezamagit de gurile de aerisire (cum de altfel s-a subliniat si mai sus). Oricum, din poze e destul de greu sa-mi formez o parere, dar per ansamblu eu zic ca e ok.

Referitor la kit-ul K1, acesta se poate comanda din fabrica doar pentru Cupra si e disponibil doar pentru UK.

Modificat de starchaser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posturile despre noua Ibiza au fost mutate in topicul Ibiza 2008. Discutia despre acest model continua in acel topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filmuletul asta imi intareste convingerea ca nou Ibiza e o masina a contrastelor ... acu iti place, acu nu-ti mai place. Parerea finala o sa mi-o fac probabil dupa ce o vad in realitate.

Oricum, stopurile alea pe spate sunt criminale noaptea ... cei mai slabi de inima care vor merge in spatele unei Ibiza s-ar putea sa sufere palpitatii pe timp de noapte :D rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Limited edition Seat Leon ‘Copa’

post-3245-1208020111_thumb.jpg

LE: Cateva detalii:

2.0-Liter-Turbo-FSI with 210 kW / 285 HP

Torque: 360 Newtonmeter

0 - 100 km/h in 5,9

Top speed: 254 km/h

Price: 38.500 Euro

ai uitat sa precizezi ca se vor face doar 55 exemplare :lol: plus ca se gaseau pe mobile.de de vreo 4 luni daca nu ma insel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte ok oferta la sportrider si freerider !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@speedshift

Lansarea oficiala s-a facut acum,in acest weekend (11-13 apr.) la Hockenheimring unde odata cu DTM-ul a inceput si seria SEAT Leon Supercopa,deci nici vorba de acum 4 luni pe Mobile.de.

post-5905-1208301746_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Poate e ceva mai mult decat un simplu titlu din presa ... :)

New Seat resembles Audi

"Seat have revealed that their new family car which will be revealed in October, at the Paris Motor Show and it will be a disguised version of the Audi A4."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!