Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

Fata de clasica ibiza modelul nou e destul de dragut. E vorba de gusturi.

Exeo asteptam cu placere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Incepand cu 2009, SEAT doreste sa adreseze si segmentul Saloon si Estate, clientii tinta fiind cumparatorii de Ford Mondeo, Opel Vectra, VW Passat, Skoda Octavia si Audi A4

3182103ok1.th.jpg

post-31264-1220619105_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2009 is a whole new matter, the FR version of the small Ibiza hatchback is brought out in February and after a month, Seat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Primit mail de la Porsche

"Seat a trecut de pragul de 20.000 de unitati vandute in Romania. Cifra a fost atinsa odata cu inregistrarea comenzii pentru un SEAT Ibiza Stylance cu motor de 1,4/ 85 cp avand culoarea Crono Yellow.

Ne mandrim cu performanta noastra si le multumim tuturor clientilor care ne-au ales si au facut posibila aceasta cifra extraordinara"

Ca sa zic asa...GG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat cu zoom pe poze si se pare ca bordul este neschimbat :icon_thumright:

Iar daca o sa semene cu exeo la faruri .... o sa fie un fiasco total.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu schimba interiorul va fi o mare dezamagire pentru mine... s-ar putea ca urmatoarea masina sa nu mai fie Seat. Arata mult prea bine noul Golf.

Sa speram ca totusi inca nu au pus noul interior pe masina din pozele spion. Cred ca toti stim ca nu exteriorul era problema la Leon, ci interiorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de obicei nu se schimba radical un interior la facelift. Poate pe ici pe colo sa mai schimbe un buton, doua dar atat. Pt a vedea un nou bord, va trebui sa asteptam noua generatie, probabil in ~ 3 ani. Dupa trend-ul Seat privind interioarele relativ identice la leon, toledo, altea, cred ca o idee despre cum ar putea arata interiorul noii generatii leon (nu a facelift-ului) o vom avea o data cu lansarea lui exeo.

Cristi, sa stii ca Golf-ul nu e incredibil in interior. La fel cum nici 5-ul nu a fost. Eu am studiat atent toate masinile de pe piata in cls compacta si sincer nu vad cum se poate spune ca golf avea cel mai calitativ interior. E drept, era mai bun decat la leon, dar cam atat. Un lucru care dezamageste la leon in opinia mea o reprezinta nu materialele in sine, ci textura plasticelor. De pilda luam ca exemplu mazda 3 sau civic: au plastice la fel de tari si pe usi si deasupra ceasurilor de bord. Insa sunt plastice cu o textura asemanatoare cu cele cauciucate, dar sunt tot plastice tari (e nevoie totusi de pipait pt a realiza asta). In timp ce la leon sunt gri si sunt fara textura, deci se vad cu ochiul liber ca sunt plastice tari. Ramane sa vedem daca la Golf 6 situatia va sta la fel, chiar sunt curios daca au schimbat plasticele de pe usi de exemplu.

Modificat de Genesis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O noutate de la Seat...nefasta as spune, insa corelata cu contextul actual... :P sursa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi seamana mult cu audi A4 ce e drept, dar arata bine. Si cel putin, cred ca interiorul, din poze cel putin, e un pas urias inainte privind calitatea si designul. Si probabil toate modelele Seat de pe viitor vor avea un interior mult mai bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Altea facelift

Tot o noutate de la Seat ar fi si faceliftul Altea,Altea XL(poate si Toledo5P,cine stie?),model care cu siguranta va iesi pe piata anul viitor;acum ma intreb:ce D-zeu au acoperit masina in halul asta,ca doar nu este un model complet nou?Sigur va avea oglinzile laterale mai mari,gen Altea XL pt. ca este acum obligatoriu(noua lege europeana) o linie pe ici pe colo trasa,restilizata asta la exterior dar la interior banuiesc ca nu au schimbat mare lucru deoarece ar fi ascuns lucrul asta mai bine cu vreo folie pe geamurile laterale fata.Ramane de vazut.

PS: Pozele cred ca sunt odata facute cu cele de la Leon ca ambele modele au numere de Austria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un articol si despre alti producatori:

"Ca urmare a crizei financiare, constructorul de automobile Opel isi intrerupe productia in aproape toate intreprinderile europene. In Germania, centrele de productie din Bochum (5.000 de angajati) si Eisenach (1.800 de angajati) au fost puse pe linie moarta pentru 2-3 saptamani, nu se mai lucreaza decat la centrala din R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Hmmm deci la prima vedere s-a schimbat:

- bara fatza (nu mi se pare deosebita, parca e mai interesanta cea de pe FR-ul actual, Cupra sau cea de la kit-ul Aero; dar vad ca optiune senzori de distanta fatza, ceea ce e interesant);

- spatele (nimic WOW, dar ramane placut in continuare; vad ca luneta e mai mare si stopurile au o forma care se vrea ceva mai agresiva ... nu stiu daca au si reusit asta :Driver:; in sfarsit senzori de parcare posibili si pe bara de FR)

- interior neschimbat, multi vor fi dezamagiti (doar volan schimbat care seamana cu cel de pe golf VI, alte butoane la climatizare, si lumina albastra in bord)

In concluzie pot sa dorm linistit ... Leonul meu fara face lift nu e cu nimic mai prejos decat cel nou :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iluminarea la bord e alba, nu albastra. E la fel ca la Exeo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ca nu i-au pus faruri gen exeo sau ibiza noua. ma asteptam la mult mai multe de la interior. Sunt un pic dezamagit asa de butoanele de pe volan care sunt de la golf 6 de navigatia nua care este slabuta rau (nu inteleg ce avea RNS 510 care e ra perfect). Urasc schimbatorul ala de viteze... cel vechi era identic cu cel de pe audi si se integra perfect..

later edit: acum am observat ca au schimbat si carcasa de la oglinzi :blah: sunt oribileeeeee oglinzile noi :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Iluminarea la bord e alba, nu albastra.

e bleu(albastru deschis).cel putin asa mi se pare mie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!