Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

E veche stirea... avand in vedere ca noul sedan de clasa medie Seat va avea la baza platforma tehnica de la vechea generatie Audi A4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NOUTATE ABSOLUTA!!!

SEAT Ibiza Adorada :

un autoturism UNICAT in lume

• Un autoturism SEAT Ibiza unicat

• Elemente de design exterior deosebite

• Prezentat

post-8045-1210776861_thumb.jpg

post-8045-1210776873_thumb.jpg

post-8045-1210776881_thumb.jpg

post-8045-1210776887_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

underground

Un fapt interesant.

Seat va produce si va comercializa modelul actual de ibiza atata timp cat exista cerere pentru el.

Deci vor fi 2 tipuri de ibiza la vanzare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Producătorul spaniol de automobile Seat a anunţat de cur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e veche man. Citisem in stirile de pe seat.com mai de mult. Excelenta idee. Insa se poate lucra mai bine la reducerea emisiilor de la masini si atunci ar fi si mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles eu bine ca in 2012 apare new leon?

:icon_thumright:

sper sa fie f sportiv cum a fost si trecerea de la vekiul la actualul leon

la ibiza totusi nu a fost o trecere accentuata pe sport ,mai degraba o intrare in trend ul altor marci

eu am facut o comparatie si vad cam multe elemente comune cu I30 hyundai,,de ce oare?

post-21663-1212677754_thumb.jpg

Modificat de matlyxx2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@matlyxx2 : Excelenta comparatia !!! Bravo. Acum stiu exact de ce nu ma atragea noua Ibiza :mellow: :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noi culori disponibile Albastru (Speed Blue), Orange (Lumina Orange), Gri (Urano Grey).

leon.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SEAT "EXEO"

Noua limuzină de clasă B marca SEAT se va numi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceva schimbari la SEAT in urmatorii ani

am inteles ca in 2012 apare noul leon care sper sa fie ca si la skimbarea trecuta fata de vechiul leon, adica f sport

la noua ibiza nu am vazut asa ceva, ba parca a trecut spre masina comuna si ieftina asiatica

post-21663-1215600841_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seat va lansa 40 de modele noi in Romania, pana in 2018

Seat va lansa 40 de modele noi, face-lifturi si product update-uri pe piata romaneasca in urmatorii 10 ani, dintre care primele doua vor fi Ibiza SportCoupe, in aceasta toamna, si limuzina Exeo, in luna martie 2009.

Brent Valmar, directorul general al Porsche Romania, a declarat pentru NewsIn ca primele modele vor fi limuzina din Clasa B, numita Exeo, la inceputul lunii martie 2009, iar la un interval de cateva luni va fi introdusa pe piata si varianta break.

Noul model va fi fabricat la uzina din Martorell (Spania). Exeo va fi construit pe platforma modelului Audi A4 si va avea un caracter sportiv, insa ponderea cea mai insemnata in privinta calitatilor sale va fi reprezentata de confortul oferit pasagerilor.

"Cele doua variante ale modelului Exeo vor fi pozitionate in asa-zisul cos de consum al Clasei B, unde principalele modele concurente vor fi Ford Mondeo, Peugeot 407, Toyota Avensis, Mazda 6 si chiar Volkswagen Passat", a declarat Bogdan Militaru, directorul marcii Seat in cadrul Porsche Romania.

Marca spaniola a lansat, joi seara, modelul Ibiza. Acesta va fi comercializat in paralel cu varianta anterioara, iar la un interval de cateva luni va fi urmat de versiunea SportCoupe.

"Vechiul model Ibiza va fi comercializat in paralel cu noul model timp de aproximativ un an, sau chiar mai mult. Nu cred ca va exista un moment de asteptare din partea clientilor pana la aparitia noului Ibiza si de aceeea nu vor exista nici fluctuatii in privinta cererii", a precizat Bogdan Militaru.

Porsche Romania este importatorul marcilor Volkswagen, Audi, Seat, Skoda si Porsche pe piata autohtona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept cu mare interes un leon in 2012 care sa semene catusi de putin cu 1M .... probabil voi astepta degeaba designerii acestei marci se uita prea mult la DESENE ANIMATE :lol:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma pot abtine :))) este hidoasa rau noua IBIZA .... CASCADORII RASULUI .... nu as da banii in veci pe asa ceva :)) mai bine altceva vechi de 4 ani decat noutatea asta hidoasa care cauta sa fie o masina populara si sa se vanda in masa....

:lol: NU NE OBLIGA NIMENI SA LE CUMPARAM :P

Modificat de edy1092
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic
Nu ma pot abtine :))) este hidoasa rau noua IBIZA .... CASCADORII RASULUI .... nu as da banii in veci pe asa ceva :)) mai bine altceva vechi de 4 ani decat noutatea asta hidoasa care cauta sa fie o masina populara si sa se vanda in masa....

:) NU NE OBLIGA NIMENI SA LE CUMPARAM :cheers:

Era mai bine daca te abtineai... Una dintre regulile de bun simt ale forumurilor iti cere sa respecti placerile altora. Ori as fi in stare sa pun pariu ca in curand o sa apara posesori de new Ibiza si pe aici.

OT: Iti fac cunostinta cu cineva care are aceiasi parere despre Leon? E pe forumul de renaulturi. :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!