Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

Motor: 2.0 TFSI, 177 kw, 240 CP, 6 speed

Tires: 255/50/19

Departure angle: 29 degrees

Approach angle: 26 degrees

Breakover: 23 degrees

Maximum power: 177kw/240CP la 5700-6300 rpm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

este frumusel suv-ul cu siguranta se va remarca pe sosea ... pacat totusi ca botul pare prea ascutit...gen renault rx4 ... un suv il vad mai serios cu un bot mai masiv...gen audi q7 ... care arata mult mai bine decat porshe offroad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie nu imi place cum arata din poze, poate daca o vad in realitate imi fac alta parere.

imi aduce a scenic de ala mai vechi si urat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

subscriu la postul de mai sus :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

prima masina de competitie complet robotizata

SEAT says it has created the most advanced remote-controlled car in the world in the form of a driverless Leon touring car.

The Leon could feature alongside Jason Plato and Darren Turner in the 2007 Dunlop MSA British Touring Car Championship utilising SEAT’s Telematics Remote-Information Control Kit.

The ‘Virtual Leon’ is controlled with the help of numerous on-board cameras, microphones and a plethora of computer data.

In its first outing in a recent test at Rockingham, the driverless Leon put in a lap time marginally quicker than both Plato’s and Turner’s.

SEAT UK Motorsport Manager Scott Dennis, who controls the car from the comfort of the pit-garage commented: "This amazing car’s development has been a huge learning curve.

"But we are now at the stage where it could soon be used in a touring car race – maybe even as soon as Sunday 1st April, which is the very first race of the season at Brands Hatch."

Presumably to the consternation of his drivers he added: "This Leon is so rapid I’m beginning to question if I’ll need drivers at all next year."

Jason Plato, a BTCC driver with considerable experience of racing while actually sat behind the wheel, was surprised to be outpaced by a car with no one in it.

"Obviously it’s a bit disconcerting being passed by an empty car when you’re giving it your all, though I have to say it does have a fair old weight advantage over every other touring car."

SEAT’s competitors are demanding a ballast to simulate a driver’s additional weight addition.

Said Plato: "Normally this would be around 75 kg to simulate a driver’s weight, but in the case of Scott, a special ‘Pub Ballast’ of 160 kg has been suggested."

http://www.askaprice.com/torque-article.as..._&item=2904

Modificat de black_shadow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

sau SEAT ALTEA FREETRACK 4x4 2.0 tfsi 240cp.

post-8085-1176811594_thumb.jpg

post-8085-1176811742_thumb.jpg

Modificat de R Z F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

In sfarsit a aparut 1,8 TFSI pe Leon. Se poate comanda doar cu nivelurile de echipare Stylance si Sport up, cu urmatoarele preturi:

- Leon Stylance / Benzina / 1.8 litri TFSI / 118 kW / 160 CP / cutie manuala-6 viteze / 5 usi EUR 17.104,19 CIP

- Leon Sport-Up / Benzina / 1.8 litri TFSI / 118 kW / 160 CP / cutie manuala-6 viteze / 5 usi EUR 17.644,68 CIP

Prevad ca urmatoarea mea masina va fi un Leon Stylance 1,8 tfsi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai aparut si:

Leon Reference / Benzina / 1.4 litri / 63 kW / 85 CP / cutie manuala-5 viteze / 5 usi EUR 13.255,13 (morul 1,6 costa 13.514,80 cu aceiasi echipare)

Cutia DSG pe 1,9 TDI e disponibila si pe leon.

Later edit:

O MARE SURPRIZA :D ;)

Leon Reference / Motorina / 1.9 TDI / 66 kW / 90 CP / cutie manuala-5 viteze / 5 usi EUR 14.686,55

Leon Reference / Motorina / 1.9 TDI / 77 kW / 105 CP / cutie manuala-5 viteze / 5 usi EUR 15.173,42

Ma intreb cand o sa apara si 1,4 TSI. Cu asta ar fi trebuit sa ne surprinda! Numai cu motorul asta as alege din nou benzina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca SEAT.com a aparaut TOLEDO cu motorul de 1.4/85CP :D . Oare cum s-o misca cu motorizarea asta, vaporul ala de masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi motor, dar cu 80 cp, echipeaza si vw golf V, skoda octavia. Probabil ca nu e chiar asa de greu toledo pe langa octavia, si din cate am vazut eu chiar se vinde octavia cu motorul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu spun ca a mea cu motorul de 2.0 TDI are 1.565KG, iar Octavia cu acelasi motor, are undeva la 1.355Kg, la fel si golful tot cam la fel.

Deci caroseria are cu ~200KG mai mult decat celelalte modele sora, la aceeasi motorizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Octavia 2 cu 1,4 16v de 80 cp are 1230 kg, pentru toledo n-am g

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WHAT EVER.....probabil ca fuge masinuta cu motorul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.... fuge de rupe. (Fuge de talpa ta sa n-o calci). Nu e un motor pentru alergat, si sunt sigur ca vede consumuri de 13-14 in Bucuresti des.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cat de tare o sa fuga cu 1,4 :soothe[1]: :D

Ce este interesant: diferenta de pret intre 1,4 si 1,6.... total nesemnificativa. Nu stiu cine o sa cumpere 1,4 cand poate sa-si cumpere 1,6 cu 200 de euro mai mult.

Ar fi culmea zgarceniei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Interesant dar totusi cam chicios ,de multe ori cand vrei sa faci un lucru mai frumos dintrunul deja frumos risti sa iasa "impopotonare" (nu ma da pe spate deloc design'ul exterior) , insa imbunatatirea performantelor e oK (285 HP si 385 Nm) -PAREREA MEA - PS.Laudabila intentia si multumim celui care ne arata idei noi ptr. bestie !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara fata arata urat intr-adevar, iar pleoapele nu prea au ce cauta la un Leon, parerea mea. Dar trebuie sa recunosti ca jantele negre dau foarte bine pe masina, mai ales ca e alba! :rolleyes:

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vladprobe, asta e topic de noutati Seat. N-am indemnat pe nimeni sa isi personalizeze masina asa, chiar nu mi-am exprimat nici macar parerea. Eu am prezentat doar un link de pe worldcarfans.com, un site destul de cunoscut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ii sta bine in galben, dar arata ok. O sa vedem in curand ce priza o sa aiba la noi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceasta dotare este deja valabila pe Toledo,Altea,Altea XL compusa din compartiment bagaje cost 90euro si ecran LCD 7"- 340 euro,daca se opteaza pentru trapa nu se mai poate monta compartimentul si invers. Interesant este si faptul ca acest compartiment nu se poate monta la modelele deja existente deoarece este necesar schimbarea plafonului.

post-10569-1179837033_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar ca e facuta pentru o masina de familie Imi place chestia asta la nebunie! Cine stie pe viitor :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!