Jump to content

Jante Octavia 2


bogdan'
 Share

Postare recomandată

Arata absolut aiurea jante 18" cu pachetul de drumuri grele.

Deci u ma sfătuiești sa demontez masina? Sau pun jante de 22 sau de 14? Care este sfatul tău de fapt? :(

Salut !

Da , am pachet de drumuri grele si am avut 225-45-17 si-m faceau zile negre ........ Simteam orice pietricica , dar la jante pe 18 cu talon pe 40 .... Daca am 4x4 mai fac si un off-road si talonul pe 50 este perfect , cum este si talonu la Octavia Scout .

Mulțumesc pt sfat, o sa țin seama de ce ai spus doar k o sa ies foarte scump, prețul unor jante de RS este în jur de 500 d euro, chiar daca au cauciucuri 225/40 bune, deși multe sunt și tocite și peste 4 ani vechime, deci trebuie sa cumpăr alte cauciucuri pt ele de 225/50 care ma mai duc încă 500 d euro :(( Modificat de AlexGianni
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rvacaru

    15

  • ovidius

    13

  • gabriel

    9

  • smoothcoder

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut !

Am cochetat si eu cu ideea sa pun jante de S 8 , dar trebuia talon mai mic la noi . Arata bestial , dar trebuie sa mergi decat pe sosea !!!  Nu , eu le-am gasit la 500 eur 235-50-18 , 8 J , ET 35 jante + cauciucuri , prea mici pt noi , decat pt show !

post-86853-0-92722100-1397855802_thumb.j

post-86853-0-52490900-1397855811_thumb.j

post-86853-0-56804200-1397855822_thumb.j

Modificat de GTI_MARS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu pui jante 18 cu suspensia de drumuri grele. Fie renunti la PDG fie gasesti de maxim 17, desi arata aiurea si alea. Cu cat e mai mare spatiu intre roata si aripa cu atat jantele mari accentueaza acest lucru.

Plus ca nu mai vad utilitatea suspensiei inalte cand pui 225/40 R18 cat recomanda producatorul si mai greu cu off road, urcatul bordurilor inalte, mers prin sleauri etc.

225/50 o sa inalte si mai mult masina.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut am si eu o intrebare .. am o skoda Octavia 2 facelift din 2010 . cu jante de table pe 15 (195 65) . si vreau sa pun jante de Octavia RS pe 18" (225 cu 40 ) merg puse (adica sa nu atinga pe undeva .. nici daca am 2 - 3 personae in masina ) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cam mari,ai nevoie de omologare la RAR altfel iti iei amenda.Dece nu pui pe 17" care sunt legale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu gasesc pe 17 de rs  (sunt mai multe pe 18 ) .. dar nu ating pe undeva cele pe 18 ? ( cele pe  17 au cauciucuri 225 pe 45 pe 17" si astea pe 18 au 225 pe 40 pe 18" ) nu prea par diferente intre ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!