Jump to content

Audi RS4!


Vlad MHL
 Share

Postare recomandată

:o ahhhh... nuuuuuuuuuuu a dat S4 si a luat golf 3 ? :o
:) :D da a dat masina acuma 2 saptamani :-( pacat de ea..iti dai seama cum se simte de la 325 cp la 75 :study: isi ia el alta masina tot audi :D daca isi ia altceva il bat nul primesc in casa sa numi vina cu bmw :D :lol: vrea noul s4 8) mie personal imi place modelu asta care la avut mult mai mult :lol:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    21

  • catalin rs4

    19

  • maryuskkk

    11

  • s_c

    7

:o ahhhh... nuuuuuuuuuuu a dat S4 si a luat golf 3 ? :o
:P :P da a dat masina acuma 2 saptamani :-( pacat de ea..iti dai seama cum se simte de la 325 cp la 75 :lol: isi ia el alta masina tot audi :P daca isi ia altceva il bat nul primesc in casa sa numi vina cu bmw :P :P vrea noul s4 8) mie personal imi place modelu asta care la avut mult mai mult :P

Buuun, n-am intervenit pana acum in aceasta discutie dar simt ca e momentul:

1. NU sunt de acord cu posturile care contin o densitate prea mare de smilies - nu-si au rostul si strica aspectul post-ului

2. NU sunt de acord cu formularile agramate (nul, numi, modelu, la...). Faptul ca ai un RS4 (felicitari!) nu-ti da dreptul sa-ti bati joc de limba romana

3. NU sunt de acord cu ideile preconcepute, lozincile si "adevarurile absolute la kilogram" (gen "Audi rulz, BMW sux"); daca cumva crezi ca nu sunt atasat de marca Audi, think - or ask around - again.

Cu alte cuvinte, te rog sau sa-ti revizuiesti atitudinea sau sa-ti indrepti avanturile creatoare spre alte meleaguri gen Autoshow (apropo, acolo sunt ferm convins ca vei gasi parteneri de polemica in disputa "Audi rulz... ba BMW rulz"... la kilogram). Eu incerc sa promovez aici un climat prietenos, destins dar nu anarhic, unde sa primeze discutia civilizata, argumentata si nu in ultimul rand formulata corect gramatical si estetic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:o ahhhh... nuuuuuuuuuuu a dat S4 si a luat golf 3 ? :o
:o :o da a dat masina acuma 2 saptamani :-( pacat de ea..iti dai seama cum se simte de la 325 cp la 75 :lol: isi ia el alta masina tot audi :P daca isi ia altceva il bat nul primesc in casa sa numi vina cu bmw :P :P vrea noul s4 8) mie personal imi place modelu asta care la avut mult mai mult :o

Buuun, n-am intervenit pana acum in aceasta discutie dar simt ca e momentul:

1. NU sunt de acord cu posturile care contin o densitate prea mare de smilies - nu-si au rostul si strica aspectul post-ului

2. NU sunt de acord cu formularile agramate (nul, numi, modelu, la...). Faptul ca ai un RS4 (felicitari!) nu-ti da dreptul sa-ti bati joc de limba romana

3. NU sunt de acord cu ideile preconcepute, lozincile si "adevarurile absolute la kilogram" (gen "Audi rulz, BMW sux"); daca cumva crezi ca nu sunt atasat de marca Audi, think - or ask around - again.

Cu alte cuvinte, te rog sau sa-ti revizuiesti atitudinea sau sa-ti indrepti avanturile creatoare spre alte meleaguri gen Autoshow (apropo, acolo sunt ferm convins ca vei gasi parteneri de polemica in disputa "Audi rulz... ba BMW rulz"... la kilogram). Eu incerc sa promovez aici un climat prietenos, destins dar nu anarhic, unde sa primeze discutia civilizata, argumentata si nu in ultimul rand formulata corect gramatical si estetic.

cei cu tine omule??cred ca am tot dreptul sa scriu cum vreau eu..si sa pun cati smiley vreau eu..ca pana la urma de aia sunt acolo... :P imi bat joc de limba roman astai buna rau :P se mai intampla sa fac greseli si nu cred ca sunt singurul care isi "bate"joc pe ce lume traiesti??si faptul ca am rs4 bla bla ii tipic..era si vremea sa ma astept asa..ceva...daca derajnez pe forum spunemi si nam sa mai apar..invidia ii mare..vad ca..ce post banal parca am fi la ora de romana numi place deloc faptul ca sari asa direct fara motiv... :x esti si tu vreun zmeu....sau cel putin iti doresti asta.. :P hai ca deja am pus iara deja prea multi smiley :o bmw rulz :o
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Draga rs4, comiti o serie de greseli:

- nu sunt invidios pe tine pt. ca ai un rs4 iar felicitarile sunt sincere

- nu apar din senin si fara motiv, motive exista (cele enuntate de mine) si este treaba mea sa apar fiind o arie moderata de mine

- tu nu scrii cum vrei si ce vrei aici - pe orice forum exista o serie de reguli a caror aplicare cade in sarcina moderatorilor (a mea, in cazul de fata)

- imi pare rau ca post-ul meu ti se pare banal - plictiseste-te cat vrei citindu-l, dar respecta-l

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catalin, e simplu sa spui ca e de vina invidia si gata, ai clarificat subiectul.

Daca ai observat, incercam sa pastram forumul la un anumit nivel, informatiile continute sa fie usor de accesat cu cat mai putine "scame". Cam asta incearca sa-ti transmita s_c. Incearca sa te pui in locul unui strain care citeste ce ai scris si nu o sa intelegi mare lucru.

Esti binevenit pe forum, unii membrii sunt chiar mandrii de masina ta, (a se citi la "cea mai rapida masina de pe forum") dar te rog sa incerci sa respecti regulile.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@catalin rs4: Daca ai fi citit mai multe posturi, ai fi vazut ca s_c a mai atras atentia si altor persoane privind corectitudinea exprimarii.

Nu te simti nedreptatit, dar o exprimare clara ajuta foarte mult in rezolvarea problemelor.

Sper ca nu ai intrat pe forum doar pentru a-ti lauda masina. :?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi! Fiti buni, intelegatori si respectati-va aproapele(aproapele=audi) :salut: :D Sunt sigur ca RS4 va scrie cat mai corect si ca nu va mai abuza de smileys si sunt mai sigur ca S_C este un om distins care nu vrea decat binele forumului! V-am pupat! Peace! :up:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@catalin rs4: Daca ai fi citit mai multe posturi, ai fi vazut ca s_c a mai atras atentia si altor persoane privind corectitudinea exprimarii.

Nu te simti nedreptatit, dar o exprimare clara ajuta foarte mult in rezolvarea problemelor.

Sper ca nu ai intrat pe forum doar pentru a-ti lauda masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O.T. @s_c : Ar trebui sa tii seama de faptul ca sunt useri care nu traiesc in Romania. Uneori greselile sunt involuntare si trebuie sa dam dovada de mai multa toleranta in privinta greselilor gramaticale. Iar legat de utilizarea "smilies" , nu vad nici o problema daca sunt din abundenta. Ele reflecta o stare de spirit si nu cred ca deranjeaza atat de mult. :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Un prieten m-a aburit ca cica se va scoate rs4 coupe si mi-a aratat poza nr. 1

Iar eu am cautat si am gasit poza nr. 2

Daca va uitati la amandoua pozele o sa vedeti ca este aceeasi masina care este modificata sau sau ambele sunt modificate...nu stiu dar este clar ca a doua sigur este modificata. Exista totusi posibilitatea ca prima masina sa existe in sensul ca a fost facuta la comanda sau modificata de catre un maniac...

Voi ce stiti? Exista sau nu... sau va exista?

Modificat de ZCH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Photoshop toata ziua.

Oare amandoua sau numa prima?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amandoua. Prima poza poate fi gasita AICI sub un titlu sugestiv.

Alt motiv ar fi ca Audi va lansa A5. Iar apoi presupun ca va exista RS5 sau ceva in genul. Detalii despre A5 puteti gasi AICI .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit eu ca cica s-ar scoate A5 dar nu stiam nimic si nici nu aveam idee cum arata si nici ca ar fi coupe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, deci m-am inselat. Multumita postului d-lui razdan am aflat ca RS4 Coupe va fi lansat la vara. Mai multe detalii AICI .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, deci m-am inselat. Multumita postului d-lui razdan am aflat ca RS4 Coupe va fi lansat la vara. Mai multe detalii AICI .

Da nu zice nimic de coupe ci numa de cabrio (asta e mai tare!) si avant!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit eu ca cica s-ar scoate A5 dar nu stiam nimic si nici nu aveam idee cum arata si nici ca ar fi coupe!

Una din primele stiri despre A5 se gaseste aici.

Ma bucur ca ati gasit linkul spre RS Cabriolet si spre Avant, cat despre un coupe RS ... cred ca trebuie sa ne mai documentam, dar daca apare cabrioletul, e foarte posibil sa apara si coupe-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pareri despre un drive-test cu noul RS4. :scratch:

Colegii de la "Autocar" au testat acest model

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Audi of America, Inc a anuntat ca in iunie va fi lansat in SUA Audi RS 4 model 2007.

Motorul este un V8 FSI de 4,2 litri si dezvolta 420 CP (la 7800 RPM) si 430 Nm (la 6000 RPM).

Impreuna cu CV M6 si transmisia integrala cu distributie asimetrica a a cuplului, predominat pe trenul posterior, asigura un demaraj 0-60 mph in 4,8 s.

Rotile standard au 19” si sunt dotate cu anvelope 255/35 R19.

Intre dotarile standard se mai remarca un generos plafon transparent.

… totul incepand de la … numai de la 66.000 USD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

eu aseara joi 13.04 am fost la alnsarea audi q7 la dealrul audi-vw de la brasov sc tess srl....acolo parcat in fata este un audi b7 rs 4 rosu, cu cip mtm! care a deschis si raliul brasovului de acum 2 saptmanai cred.....

masina este superba intra-adevar......

radu brasov

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@razdan : Din pacate pentru cei din SUA , noul AUDI RS4 nu va avea scaunele, volanul si butonul de start specifice RS4 si care sunt disponibile numai in Europa. Pentru mai multe detalii si alte minusuri pe care le are varianta americana gasiti AICI.

PS. Daca au benzina sa le alerge macar nu or sa se bucure asa de mult , neavand scaunele si volanul RS4 :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Instructiva brosura, multumim DemenTZial.

Vedem ca n-au uitat sa mentioneze aspecte de securitate, inclusiv rezultatele la impact posterior.

In rest, pentru rafinamentul specific americanlor, cred ca e bine si asa ... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!