Jump to content

Audi RS4!


Vlad MHL
 Share

Postare recomandată

Ma uit la acest bolid: V6 2.7 biTurbo, 381 CP, 4.7sec suta...ma intreb de ce oare toti romanii prefera acel ***** de M3 in fata acestei superbe masini. Nici macar S4...toti au luat-o razna cu Bmw! In afara de acel RS4 pe care l-am vazut zilele trecute cu BYE la numar :lol:, ati mai vazut vre-unul prin Bucuresti sau prin Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    21

  • catalin rs4

    19

  • maryuskkk

    11

  • s_c

    7

  • Administrator

sambata noaptea la ora 3 dimineata la McDonald Dristor era un Supra negru si un RS4 cu nr de germania. Frumoasa masina (RSul)

Tipu cu BYE (RS4 negru) a trecut pe la PST. Nu stiu daca apuci sa-i zici BYE BYE cand il vezi

Mai e RS4 facut de MTM care a fost la curse la Timisoara ..

altele nu mai stiu (momentan)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad, fara sa exageram, daca nu ma insel vechiul motor de M3 R6, 3.2, 321CP e cam primul motor aspirat de serie cu 100cp / l. Despre fiabilitatea unui motor aspirat in fata unuia cu dublu turbo nu cred ca e cazul sa discutam. In cazul acesta cred ca si pretul este in favoarea lui M3 si...... multe altele.

Fara suparare sa dam "cezarului ce-i apartine"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, tot respectul pt BMW. Insa AUDI e pt cunoscatori si pasionati. Dar ce sa te faci cu un Audi cand toate fetele dragute au auzit de BMW-uri ca sunt masini "tari" ! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum de ce sunteti rai? Dupa ultimele teste rezulta ca acel M3 este mult mai stabil in viraje si prezinta o mult mai buna manevrabilitate avand tractiune spate, fata de AUDI care este quattro. Pe de alta parte M3 CSL are deja 360 cp, care pentru un motor aspirat inseamna ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

M3ul are cel mai echilibrat motor. 6 in linie.

dar intr-un sondaj realizat recent in germania cea mai bine vazuta marca auto in okiul neamtului este audi (care a castigat detasat). Deci e de bine.

Oricum la mine dupa grupul VAG urmatoarea pe lista este uzina bavareza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarul este ca in Romania marea majoritate nu considera Audi ca fiind un egal / concurent cu Mercedes si BMW. Chestiune de balcanism / educatie / gusturi. Asta este :)

Un articol f. interesant (RS4 Sedan :lol: ): http://www.audiworld.com/news/04/rs4sedan/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai asta este si ideea. Audi are un trecut (din punct de vedere competitional) mare (vezi Auto Union) despre care nu prea multa lume stie, iar acum este considerat peste tot (mai putin in Romania) la acelasi nivel cu concurentele BMW si Mercedes. Mai trebuie sa treaca niste apa pe Dunare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai asta este si ideea. Audi are un trecut (din punct de vedere competitional) mare (vezi Auto Union) despre care nu prea multa lume stie, iar acum este considerat peste tot (mai putin in Romania) la acelasi nivel cu concurentele BMW si Mercedes. Mai trebuie sa treaca niste apa pe Dunare....

Vezi si ce facea transmisia quattro la raliuri prin anii '80 - rupea tot. Pana la urma au eliminat Audi din competitii pentru "unfair advantage" :lol:

La noi... cata vreme vei vedea masini de 50k+ la semafor cu toate geamurile deschise din care se revarsa "acorduri" de manele sub privirile admirative ale florareselor si "jmecherilor" locali (si multe, multe alte asemenea exemple de societate sud-americana combinata cu vestul salbatic) chiar prefer ca personajele cu pricina sa opteze spre alte marci si sa lase Audi sa mearga in liniste la opera (chiar daca opera e in alta tara)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te aprob si te sustin in totalitate. Si atat. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Respect pentru S_C. :lol: Ai spus mai bine decat ai gandit-o. Putini isi iau BMW pentru ca are acest motor renumit si intr-adevar M3 are cel mai tare motor v6 aspirat. La fel de adevarat Audi are cea mai tare tractiune quattro. Eu voi fi mereu fan al rafianmentului si unicatelor. Deci eu spun ca Audi prin S4, RS4 si RS6 are stil si rafinament fata de milioanele de M3 si M5(vechi si noi) care au impanzit strazile noastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ca m-am enervat si imi comand iar spoilerul si oglinzile de RS4(la care renuntasem pentru jante). :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Respect pentru S_C. :lol: Ai spus mai bine decat ai gandit-o.

HUH??! :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dogarel...imi cer scuze, 6 in linie :lol:

@ S_C...nu cred ca puteai spune ceva mai adevarat si mai bine! Respect! Sa dea domnu sa nu isi ia nimeni S4 in urmatorii 3-4 ani cand poate o sa imi iau eu. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sefu' vladmhl, pe cuvant ca am spus-o exact cum am gandit-o. Si de ce sa nu-si ia nimeni S4 inaintea ta? Si de cand e Domnul cu "d" mic?

Oricum, multumesc pt. aprecieri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai spus-o perfect, pe gustul meu! :lol: Despre scris, sa dea Domnul sa nu mai gresesc! Respect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
sambata noaptea la ora 3 dimineata la McDonald Dristor era un Supra negru si un RS4 cu nr de germania. Frumoasa masina (RSul)

Tipu cu BYE (RS4 negru) a trecut pe la PST. Nu stiu daca apuci sa-i zici BYE BYE cand il vezi

Mai e RS4 facut de MTM care a fost la curse la Timisoara ..

altele nu mai stiu (momentan)

de cand cautam un forum cu vw-audi... :( rs4 care lai vazut la mc donalds si cel de la tm...este..acelasi..si da este un mtm rs4 :( bine..vam gasit....
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit!

Sa completezi si semnatura sa stim si noi ce masina ai! MTM-ul banuiesc :(

Si daca e asa tre neaparat niste poze! :(

Welcome!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit!

Sa completezi si semnatura sa stim si noi ce masina ai! MTM-ul banuiesc :(

Si daca e asa tre neaparat niste poze! :(

Welcome!

merci mult pt primire.... :colors: bag aici niste poze....
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dau orice pentru o tura si vorbesc foarte serios :(! 0723.411.571 Vlad. Daca iti face placere si ai timp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dau orice pentru o tura si vorbesc foarte serios :(! 0723.411.571 Vlad. Daca iti face placere si ai timp...
nu trebuie sa dai nimica...man cu cea mai mare placere te fac o tura poate chiar..2 daca iti place..asa de mult.. :( numai ca momentan nu sunt in tara :x ...va trebui sa mai astepti pana la primavara..
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( Asta e! Merita asteptarea! :( Mersi oricum pentru raspuns si bunavointa! Sper sa iti placa forumul nostru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( Asta e! Merita asteptarea! :D Mersi oricum pentru raspuns si bunavointa! Sper sa iti placa forumul nostru!
nare cum sa numi placa forumul..mam scarbit...cat am auzit de bmw :x aici macar sunt in domeniul meu... :(
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!