Jump to content

Accesorii aftersale


dedeye
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    109

  • Calin

    98

  • Al Bundy

    87

  • sorin_ss

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

update la interior cu sistemul de sus inchidere si tija de jos. Precizez faptul ca ambele sunt prinse cu holsurub iar pe interior contra cu bucati de tabla fara a fi afectata caroseria masinii.

Nu inteleg de ce nu ai folosit popnituri direct pe tapiterie , eventual cu saiba plate in spate si te-ai complicat cu suruburi care in mod sigur au sa-ti zgiriie vopseaua de pe tabla masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu zgarie caroseria masinii holsurubul deoarece e foarte scurt avand doar 5mm si nu imi ajunge la tabla. Si daca ar fi ajuns la tabla pileam pe interior varful holsurubului si il protejam imbracandu-l intr-o bucata de furtun subtire "ca la spritiera pentru vasul de parbriz" sau cu baton siliconic incalzit .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi,cu ajutorul pozelor @sibianul :huh: am facut si eu usita:balama 2,9 ron,yala 15 ron,mocheta 7,8 ron(nu am gasit la culoarea celei din masina).

imag004s.jpg w256.png

imag005p.jpg w256.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bucur ca v-am inspirat si se pare ca o problema are mai multe rezolvari la fel de practice si frumoase...si pentru partea dreapta ai pus in practica aceeasi solutie ?

Eu mocheta am cumparat-o de la magazinul Baumax din Sibiu, erau bucati de 40x40 (pe spate cu lipici) foarte apropiate la culoare de mocheta masinii. Oricum a iesit frumos si asteptam si pe alti colegi de pe forum cu ideei la fel de practice.

Modificat de sibianul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sibianul

Pentru partea dreapta o las asa deoarece este plasa.Mocheta a fost tot la fel (40x40 cu lipici)dar nu aceasi culoare. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Doresc sa imi montez pedale de aluminiu model RS/SCOUT . La frana si ambreiaj este usor, se comanda capacele de aluminiu. la acceleratie se schimba tot modulul. am verificat ceva scheme electrice si par identice la 1.9 tdi BXE si la un 2.0tdi BMM ( pe un scout). a montat cineva asa ceva? merge?

PS ... nu stiu de ce s-a postat de 2 ori topicul. Rog admin sa stearga unul. multumesc

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus de r 32 si e la fel , merg toate pedalele de la grupul vag , ideea e sa fie acelasi model....se mufeaza si atata.

Modificat de xxnelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in caz ca intereseaza pe cineva - codurile celor 2 acoperitoare pt pedalele de frana si ambreiaj

1K0 721 131 4J4 - 41 RON

1K1 721 601 4J4 - 41 RON

urmeaza pedala de acceleratie - 1K1 721 503 N - undeva la 400 ron (comandata dupa codul unei de pe octavia Scout)

http://dataton.net/vw/interior/floor/drive...-close_up.2.jpg

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut, m-ar interesa si pe mine codurile de la o mufa mfd2, cablurile de conectare si codul de la mufa din dreapta jos de la o navigatie nexus: sunt doua mufe mici care se monteaza in cea mare pentru difuzoare, alimentare, etc cu 2 randuri de pini a cate 8 sau 9 pini.

va atasez si pozele sa se vada mai bine.

post-7992-1264934527_thumb.jpg

la imaginea de sus sunt cele doua mufe cea verde si cea albastra

iar mufa mfd si cablurile

post-7992-1264934577_thumb.jpg

iar pentru cine intereseaza am gasit pe http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2601216&page=1 modalitati de a monta un dispozitiv multimedia direct printr-o mufa mfd2 fara interfata, cum sa faci navi sa mearga pe video si in timpul mersului si cum sa adaptezi 2 intrari audio si video separate pe aceeasi navigatie

Modificat de sorin_ss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa neagra 357 035 447

mufa maro 357 035 447 A

cablurile cu pini pentru ele 000 979 133 (1,0 mm

post-1788-1264935748_thumb.jpg

post-1788-1264935756_thumb.jpg

post-1788-1264935766_thumb.jpg

post-1788-1264935969_thumb.jpg

post-1788-1264936027_thumb.jpg

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat mai bine pe desen si se pare ca nu astea sunt mufele: cea din poza singura este mufa mfd2 cu 2 randuri a 9 pini iar cele din spate jos sunt cu randuri a cate 6 pini

post-7992-1264971209_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, legat de desenul din ultimul post, care mufe le vrei? Ca pentru alimentare si difuzoare sunt mufele cu 8 pini.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest jepcarusam

mai impartiti cumva topicul asta ca e imens are 41 de pagini si o gramada de probleme fiecare interesanta dar greu de urmarit aici .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele 2 mufe sunt cea alba si cea neagra post-7992-1265149271_thumb.jpg si sun pentru pinii marcati cu sageata post-7992-1265149312_thumb.jpg

cealalat este mufa de la interfa: este mufa clasica de mfd2 post-7992-1265149422_thumb.jpg si este cea neagra, separata de cea mare din stanga post-7992-1265149484_thumb.jpg

PS: in pozele anterioare greseala mea. poza cu mufa albastra este intradevar cu 2 randuri a 13 pini. mie imi trebuie cu 2 randuri a 9 pini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea alba si cea neagra eu le-am gasit albastra si verde si au codurile:

3B7 035 447 A si 3B7 035 447 B . si pinii pentru ele sunt 000 979 009.

Nu am cod pentru cea de 9x2 pini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte interesant subiectul asta. Ce unitate multimedia vrei sa folosesti?

Si eu sunt interesat de modificarea asta pentru un Nexus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am folosit nav n go limousine si merge . dar are iesire RGB adica 4 iesiri rca: verde, galben, albastru si verde. se leaga direct la mufa si nu iti mai trebuie interfata multimedia iar calitatea imaginii (am incercat si cu interfata si asa direct) este net superioara. dar dc nu ai rgb iei un convertor de la ce iesire ai tu. oricum mertge mai bine.

si ai 2 mari avantaje: pui multimedia pe aux1 si pe aux 2 sa folosesti alta intrare audio. si ai 2 intrari video si audio + si audio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

exista posibilitatea de a se monta spalator faruri aftersale ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar azi o sa montez eu pe o Octavie, pe aceeasi pe care am montat bluetootul, O sa rog proprietarul sa faca ceva poza si sa face un tutorial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam cat ajunge toata operatiunea ?

Quote inutil

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai piesele au fost cumparate de proprietar, poate o sa ne spuna preturile, ca ce a luat stiu, iar manopera o sa o postez dupa montaj.

Se schimba vasul cu unul mai mare, se monteaza senzor , se trag fire pana in bord, se monteaza releu pentru pompa de spalat faruri, se codeaza centrala electrice, bordul, se da jos bara si farurile, trebuie bara cu gauri, sau se dau in cea existenta.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!