Jump to content

Aparat De Presiune - Cu Apa


WRC
 Share

Postare recomandată

As alege makita la bormasini. Categoria grea - hilti.

La spalare ia karcher,ai multe accesorii si aparatele sunt destul de fiabile. La ce model te-ai decis, seria 5 sunt f laudate.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As alege makita la bormasini. Categoria grea - hilti.

La spalare ia karcher,ai multe accesorii si aparatele sunt destul de fiabile. La ce model te-ai decis, seria 5 sunt f laudate.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

+1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok - dar atunci din seria 5 , ce recomandati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posesor de Karcher 7.700. 3000W, 600L/h, 20-160bar. Pret, in jur de 2500 ron. Cel mai puternic model pe 220V. Multumit de performante si recomand.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te cred ca-l recomanzi...cureti si lavabila de pe perete :)) dar nu renteaza pt utilizare hobby (adica sa speli duminica 1-2 masini la curte). Daca ai si o afacere de detailing, da.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am gandit la fel cand l-am luat insa in timp i-am gasit si alte treburi prin curte.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cam depaseste bugetul modelul propus de tine :)

 

Alte recomandari?

 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma orice iti permiti renteaza.  :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

K, la ce vrei sa folosesti aparatul, ce buget ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai vreau sa folosesc pt spalat masina (si motocicleta din cand in cand) + ocazional dalele din curte? (daca merge)

 

Acum depinde de plata ...daca e in rate, un buget mai mare. Daca e poti sa te uiti pe la modelul de la makita sa vezi cam cat de cat ce buget e?

 

Daca nu se poate in rate, macar ceva mai bun si mai stau cev pana mai strang bani pt un model care sa merite...vb aia , dai un ban dar stai in "fata" ...nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta ceva similar cu link dar fara perie. Poate de diferenta iei o lance de spumare si ceva spuma activa buna.

Dalele le cureti si cu jetul normal...o perie-matura clasica e 20 lei pe xand accesoriile karcher sunt o galagie de lei.

Aparatul in sine e suficient pt ce ai nevoie.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dalele le poti curata si cu lancea  dar la o suprafata mare dureaza mult mai mult, in plus de asta aparatul ala este la oferta, nu cred sa gaseasca mai jos de 1200 ron seria 5 iar pentru 200ron merita peria aia deoarece separat costa dublu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Muale,

 

Nu inteleg faza asta: "Cauta ceva similar cu link dar fara perie"

 

In rest , pare ok pt ce ofera ...dar oare nu zgarie masina peria din setul lui?

 

PS: cred ca mai trebuie sa cumpar o lancie pt spumare/degresare in rest vad un set complet,nu?

 

Zi usoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

similar cu aparatul din link, poate gasesti mai ieftin fara peria aia.

pe masina nu dai cu peria aia...e pt pardoseli. pe masina jet, spuma, jet pt prespalare si apoi daca vrei  galeata, sampon auto .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai vazut tu undeva  seria 5 mai jos de 1400?Posibil sa il gaseasca la acelasi pret fara perie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,am eu K 5.520m cumparat cu 999 RON de la OBI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost pe la OBi dar ei au doar anumite modele iar altele nu aduc.(nici macar pe comanda)

 

Mai apoi daca e trebuie sa cumperi separat "piese" si nu iese asa de bine ca un "pachet".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fix modelul recomandat de TDR in postul #736. L-am cumparat in februarie de la Praktiker cu 20% reducere (a iesit undeva la 1050RON). E modelul de anul trecut, deoarece in catalogul de anul acesta nu mai apare si probabil se mai gaseste doar in limita stocului disponibil. Oricum pretul de pe site-ul respectiv cu tot cu reducere mi se pare destul de mare.

Trebuie vazut si la Baumax deoarece din cate am inteles ei mai ofera cativa ani de garantie in plus fata de cei 2 ani dati de producator.

Despre aparat pot sa iti spun ca sunt foarte multumit. Am mai cumparat in plus o lance de spumare tot Kaercher (varianta cu biddon de 0.6l si reglaj) cu aprox 75 de RON din Dedeman. Nu se poate compara cu una profi dar imi fac treaba foarte bine cu ea.

Referitor la perii, in pachet sunt 2 perii incluse: una pentru terase (mai mare) si una pentru masina (mai mica) dar nici nu ma gandesc sa ating masina cu peria respectiva ci folosesc aparatul pentru prespalare si apoi 2BM si iar clatire cu aparatul.

Modificat de Septimiu.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am citit si eu posturile precedente , si vreau sa fac o alegere cat mai buna . M-am orientat catre un Karcher k 2.300 , 110 bari , 1,4 kw , 360 l / h . L-am gasit la oferta de 400 lei , stiu ca anul trecut nu il gaseam sub 480 lei , initial vroiam sa ma orientez catre un karcher k2.14 , cu 10% mai slab decat acest k 2.300 100 bari , 1,3 kw , 340 l / h . Diferenta dintre ele este de 100 lei , si cred ca merita in definitiv pentru debit marit si 1 metru in plus de furtun + roti . 

Merita acest aparat sa fie cumparat ( k 2.300 ) ? Nu as vrea sa depasesc bugetul de 400 lei deoarece as vrea sa-a adaug si o lance LS3 , care costa 200 lei , deci ajung cu bugetul in 600 lei . 

 

Ce feedback / pareri aveti despre acest aparat ? Probleme / fiabilitate / pret achizitie ? Multumesc anticipat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ,poti sa te orientezi si spre asa ceva,  http://www.simmm.com/products/pumps/axa/axa-pump-electric-motor.html , eu am una second hand si sunt foarte multumit de ea, nu are nici o piesa de plastic,suporta sa o alimentezi cu apa calda, si este foarte bine conceputa,iar ca debit si presiune, are 12  litri/min. la o presiune de 130 de bari,are si rezervor in care poti sa pui detergentul sau samponul,este mai mult decat necesar pentru a spala masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta daca are trifazic, altfel la 220-230V nu am vazut sa aibe vreuna 130 bar la 12l/min adica 720l/ora...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de sfat,insa eu vroiam pareri despre Karcher.

Are cineva acest model k 2.300 ? Un feedback va rog.

Am ajuns la acest aparat dupa anumite research-uri si recomandari,dar vroiam sa aflu si o parere de la cineva care detine un astfel de aparat,sau unul asemanator ca si caracteristici 1400w, 110 Bari, 360 l / h

Modificat de Cosmin ZKG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta daca are trifazic, altfel la 220-230V nu am vazut sa aibe vreuna 130 bar la 12l/min adica 720l/ora...

salut ,uitate la ei pe site si sa vezi ca au si monofazice la parametri astia, si sunt foarte bine lucrate,eu personal am si verificat debitul si pompa nu este noua si au iesit cei 12 litri pe minut.

Modificat de booby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin ZKG,am eu acest model de Karcher de aprox 3 ani,si pot sa iti spun ca si-a facut treaba in tot acest timp

In colaborare cu o spuma activa buna,iti cureti masina usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!