Jump to content

Ceasuri bord cazute


adriani1978
 Share

Postare recomandată

Daca e immo 2 nu e nevoie de cip nou. Doar daca e immo 1.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei care ati schimbat bordul la OCTI 1 din 1999, ce imm0 are? 1 sau 2?

A fost nevoie de cip nou in cheie?

din 1998 sunt immo 2

 

Are immo 2 si da e nevoie de cip nou, cel putin asta e informatia care am primito cand am vrut sa schimb clusterul

 

no fost buna informatia

Daca e immo 2 nu e nevoie de cip nou. Doar daca e immo 1.

Sent from my  using Tapatalk.

 

corect.... se rescrie cel vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta daca reusesc sa citesc codul PIN, nu merge cu vag eeprom reader.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

altfel, citit pe banc cu programatorul.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Cei care ati schimbat bordul la OCTI 1 din 1999, ce imm0 are? 1 sau 2?

A fost nevoie de cip nou in cheie?

din 1998 sunt immo 2

 

Are immo 2 si da e nevoie de cip nou, cel putin asta e informatia care am primito cand am vrut sa schimb clusterul

 

no fost buna informatia

Daca e immo 2 nu e nevoie de cip nou. Doar daca e immo 1.

Sent from my  using Tapatalk.

 

corect.... se rescrie cel vechi.

 

Total gresit.

Octavia 1 din 1999 IMMO 1, a mers citit cu vageeprom programmer dar nu a mers adaptare cip. asa ca am scris softul din cele vechi in cele noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ,immo 1 sunt si merge sa pui eeprom din unul in celalalt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

total gresit ce ?

 

Masinile din 1998 sunt immo 1 - ceasuri din seria PN-urilor 1U1 919 034 - sunt din 1998 si sunt immo1. Masina era 99 curat sau era 1998 cu serii de 1999.

 

Sigur din 2000 s-au montat clusterele care au CAN si care sunt immo2.

 

pe viitor posteaza codul ceasurilor  - o sa ne fie mai usor sa iti raspundem

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina era din 1999 cu serie de 1999 si immo 1. Asta ca sa stie si altii daca au probleme cu ele.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conteaza daca e 99 pe acte si 98 in realitate, atata timp cat nu ai PN ul ceasurilor......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu chiar nu intelegi ca masina e din aprilie 1999 si cu serie de 1999 si ceasurile sunt  1U1 919 034 G ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

functioneaza ceasurile dupa montarea releului pe siguranta 15, multumesc de informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare tuturor! Sunt nou pe forum si sper ca postez unde trebuie. Intrebarea mea este : am un vw T4 la care de pe o zi pe alta s-au dus afisajele din bord,cel din stinga de sub turometru care arata ceasul si cel din dreapta de sub kilometraj care arata kilometri masinii si kilometrii parcursi. Masina e din 2000, am masurat toate sigurantele si sunt bune. Stie cineva cum se poate remedia defectiunea asta? A mai patit cineva chestia asta? Multumesc!

 

Ti-am corectat postul, deocamdata, si te rog ca pe viitor sa dezbati problema asta in aria dedicata masinii tale. Multumesc!

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa ceasurile si vezi de ce nu fac contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor!sunt nou pe forum si sper ca postez unde trebuie intrebarea mea.am un vw T4 la care de pe o zi pe alta s-au dus afisajele di bord,cel din stinga de sub turometru care arata ceasul si cel din dr de sub chilometraj care arata chilometri masinii si chilometrii parcursi.masina e din 2000 fab.am masurat toate sigurantele si sunt bune.stie cineva cum se poate remedia defectiunea asta?a mai patit cineva chestia asta?multumesc!

 

Chiar cu o pagina inainte sunt niste poze cu contactele de la kilometraj ce ar trebui sa le verifici.

Modificat de dic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca sunt curios cum se rezolva cu display-urile ...

Asteptam vesti de la colegul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat ceasurile jos,le-am dat niste spray de contact si '"au inviat"sper sa nu mai am probleme cu ele.o intrebare mai am:cum se scot acele de la ceasuri ca sa nu ai surpriza sa le rupi sau sa iasa cu ax cu tot ,daca a facut cineva ?multumesc colegilor pt raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rotesti spre stanga si tragi in sus dupa , deja prin rotire se vor slabi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa va intreb daca a mai patit cineva sa nu i se mai aprinda martorul albastru pt faza lunga din bord dupa ce a inlocuit becurile halogen cu xenon.? H4 sun becurile din faruri.la skoda mea O1,am cumparat un chit xenon H4 si am inlocuit halogenele,dupa care nu mi s-a mai aprins martorul albastru de faza lunga ci ramine tot cel verde de faza scurta si cind comut pe faza lunga.stie cineva vreo solutie sau care este cauza?

cu vw T4 pe care lucrez la firma am rezolvat ceasurile cu sprayul de contact.de atunci nu au mai facut figuri.multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar functioneaza faza lunga? comuta? claxon lumimi ai? treaba o face comutatorul de lumini..

Modificat de emilvef
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

functioneaza totul,si faza lunga si semnal luminos! Oare nu are vreo legatura cu calculatorul?

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are calculator dar are legatura cu chinezismul de xenon montat.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoti xenoanele si pui la loc halogenele. Rezolvi si problema cu bordul si nici nu mai ajungi acasa cu frigiderul plin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,ce se poate face?sau s-a ars ledul albastru din bord?

 

Trebuie verificat.... deconecteaza xenon-ul, pune halogenele la loc si vezi daca lucreaza martorul.

 

daca nu, vezi ce erori ai stocate pe 17-instrumente..... e posibil sa ai deja ceasurile afectate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!