Jump to content

Roll up/down windows din cheie - Inchidere/deschidere automata a geamurilor din cheie/telecomanda


BogMW
 Share

Postare recomandată

cam incuiat sharanul  la multe chestii, tare as fi vrut sa o pot activa functia, se poate oare cu alarma? , multumesc

Modificat de tonytony
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca da. O alarma care sa aibe functia sau modul pt inchis geamuri - merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stiu ca sigur e postat pe undeva in acest topic dar am citit cateva zeci de pagini in zadar.

Cu riscul de a ma repeta, Golf 1.4 16 V 2001, mi se inchid/deschid geamurile din cheie, dar nu si din telecomanda. Am telecomanda cu 2 butoane.

Imi spune cineva ce cod trebuie sa modific, unde il gasesc, si ce valoare trebuie sa-i dau? Multam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se modifica cateva adrese cu VDS-pro si interfata pe seriala. Ce cod are modulul tau de confort?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au postat adresele pe topic de multe ori .

Nu ai cautat unde trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca sigur e postat pe undeva in acest topic dar am citit cateva zeci de pagini in zadar.

Cu riscul de a ma repeta, Golf 1.4 16 V 2001, mi se inchid/deschid geamurile din cheie, dar nu si din telecomanda. Am telecomanda cu 2 butoane.

Imi spune cineva ce cod trebuie sa modific, unde il gasesc, si ce valoare trebuie sa-i dau? Multam.

 

poftim

Procedura Roll up - roll down.doc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna! Sunt nou aici pe forum si am reusit cu succes sa fac procedura Roll up din telecomanda folosind doar interfata vag com 409.1 kkl pe USB la un Passat din 2001(1.9 TDI). Poate ca cineva tot in acest topic a mai postat acest link, in acest caz metoda fiind buna de urmat. Am urmat exact pasii de aici: http://uk-mkivs.net/topic/83463-guide-remote-windows-activation/

Demonstratie video Video

Procedura dureaza maxim 5 minute cu tot cu instalarea softului care este in limba ceha (cred).

Modificat de Norbiack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai scrissssss ... tu ai avut noroc ca ai avut centrala 1C0959799B ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

va rog frumos, ma puteti ajuta si pe mine cu programul cehilor pt modulele 1C0....?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E pe forum postat !

Fa download si face el totul singur , pentru tine ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te referi la link-ul din postul 586... http://vwforum.ro/topic/22321-roll-updown-windows-din-cheie-inchideredeschidere-automata-a-geamurilor-din-cheietelecomanda/page-30... nu merge.

tutorialul il am si-mi trebuie doar executabilul dar nu gasesc un link valid.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci poate te ajuta un coleg care il are salvat .

Da si un report la postul acela - sa se faca actualizare download

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru 1J0 ce varianta este? În afara de cea cu vdspro. Nu am de unde sa fac rost de laptop cu serial.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Pentru un Seat Leon 1M din 2004, daca se inchid/deschid geamurile din yala cu cheia, nu se poate activa din VCDS sa se inchida/deschida tinand apasat pe butonul aferent inchiderii/deschiderii de pe telecomanda? Sau daca eu inchid masina si sunt geamuri deschise, sa se inchida automat. 

 

Mersi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se poate

E topic deschis pentru chestia asta , in aria Seat parca - you can check

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functia se poate activa, dar nu din VCDS .... in acest topic gasesti toate informatiile. Se poate face cu VDS Pro si interfata seriala ... sau alte programe - le gasesti in paginile anterioare.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Laurentiu Utiu

Skoda Superb din 2004 cu modul de comfort 1C0 959 799 B. Acum functioneaza deschiderea geamurilor din telecomanda, dar doar cele din fata. Oare daca il re-codez cu softul acela in ceha atunci vor cobori si geamurile din spate? 

Banuiesc ca virgula codarea astea sa coboare doar geamurile din fata vine din fabrica, si probabil programul ceh  va modifica adresele astfel incat sa coboare toate? Imi poate confirma cineva asta?

Modificat de Laurentiu Utiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU vine din fabrica nici-o codare pentru roll-up down din telecomanda. Motordiag asta face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

Inseamna ca a mai fost activat candva?  Daca a fost facut cu motordiag...nu trebuia sa coboare toate geamurile? Ori a fost modificat cu vds pro..si au fost schimbate adresele doar pt geamurile din fata? Se poate asa ceva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate

Dar depinde de cod centrala confort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca a mai fost activat candva?  Daca a fost facut cu motordiag...nu trebuia sa coboare toate geamurile? Ori a fost modificat cu vds pro..si au fost schimbate adresele doar pt geamurile din fata? Se poate asa ceva? 

DA, cu VDS-pro se pot modifica adresele doar pentru geamurile din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda Superb din 2004 cu modul de comfort 1C0 959 799 B. Acum functioneaza deschiderea geamurilor din telecomanda, dar doar cele din fata. Oare daca il re-codez cu softul acela in ceha atunci vor cobori si geamurile din spate? 

Banuiesc ca virgula codarea astea sa coboare doar geamurile din fata vine din fabrica, si probabil programul ceh  va modifica adresele astfel incat sa coboare toate? Imi poate confirma cineva asta?

 

ca idee - cu Vds pro, poti activa si un singur geam.... care vrei tu.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca a fost codata corect trebuia sa iti coboare/urce toate geamurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!