Jump to content

Roll up/down windows din cheie - Inchidere/deschidere automata a geamurilor din cheie/telecomanda


BogMW
 Share

Postare recomandată

,,platesc evident ": daca tot esti dispus sa cheltui.....si nu gasesti pe nimeni in zona ta...

post-25544-0-79223300-1341866284_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si dupa aia nu mai intri in veci pe modulul de confort,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar daca scoti eeprom-ul, de pe placa si-l bagi direct in programator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm cele spuse de AlBundy.

Am gasit masini "facute"cu KVW100+ care nu se mai pot accesa pe modulul de confort.

Acum fiecare face cum stie si cum simte ca ii e mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer as prefera sa imi faca operatia cineva care stie despre ce e vb si care a mai facut , gen florin , turbocip :D cu prima ocazia cand vin in buc va sun :D

Modificat de Mr VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm cele spuse de AlBundy.

Am gasit masini "facute"cu KVW100+ care nu se mai pot accesa pe modulul de confort.

Acum fiecare face cum stie si cum simte ca ii e mai bine.

prin OBD, nu mai merge.

Terrabyt, a reusit deschiderea dumpului, cu eeprom-ul pe masa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...........si eu am reusit un roll up/down pe o FABIA conform tutorialului,avea modul 6QO 959 433 C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari.....

Carmina - e vb ca iti inchide toate portitele, catre confort, dupa ce isi face treaba jucaria. Singura sansa sa mai accesezi dump-ul confortului, e sa dai jos eepromul de pe placa modulului si sa-l citesti pe banc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,e vb ca iti inchide toate portitele, catre confort,"....am inteles Florine, firma producatoare sustine ca nu este adevarat, in fine... D-zeu stie care este adevarul, oricum omul nu este interesat, n-am sa-l mai recomand la nimeni, ma gandeam ca daca omul isi doreste atat de mult sa i se inchida trapa si geamurile, fiind atat de departe de cineva care are vcds, jucarioara in cazul lui era ok.

,,Si dupa aia nu mai intri in veci pe modulul de confort"....in cel mai rau caz isi achizitiona alt modul din dezmembrari, nu e dracul chiar asa de negru Al. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica dau bani pe KWP si mai dau alti bani pe un alt modul care trebuie sa-l codez din nou ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,in cel mai rau caz", am specificat nu?

Probabil , daca ne luam dupa afirmatiile firmei producatoare nu era cazul. Nu are rost sa o mai dezbatem, omul nu e interesat Al.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, incerc sa imi activez si eu roll up/down din cheie (briceag), insa m-am blocat la al 2-lea pas, si anume:

1. logarea in cent conv. - keyword 46

2. (11) login, cod 19283

Codul 19283 nu functioneaza la mine. Nu face nimic in momentul in care il introduc. Daca il bag de mai multe ori, la un moment dat imi spune ca acest cod este incorect si pentru a mai incerca trebuie sa iau contactul masinii si apoi sa il pun si sa incerc din nou...

Vreo idee de unde ar putea sa fie problema ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai o problema cu softul .

Codul este corect.

Sper ca folosesti interfata pe serial, altfel - iti poti lua adio!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc VAG-COM 409-1, cu mufa USB setata in laptop pe portul COM3. Am vreo sansa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te astept pe la mine sa facem modificarea.

Sau pe la ceilalti colegi , sau iti iei o interfata pe serial

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc VAG-COM 409-1, cu mufa USB setata in laptop pe portul COM3. Am vreo sansa ?

Ce cod are modulul de pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e cod centrala 1C0 959 799B iti merge cu usb-ul.

Este singura CCM care se poate face cu usb-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Noi am tot discutat dar ... s-a tot scris ca nu e vorba doar de 1C0 959 799 B ci de toate care incep cu 1C0 959 799..., daca vorbim de usb si de programul ceh.

Dar probabil ca se vrea sa se confirme din nou ca: "repetitia este mama invataturii"

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sal. eu am 1C0959 799 b. am cablu pentru 11.11. merge programelul in ceha?

Modificat de uzzy2008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti.

Azi am modificat si eu acest modul si am deschidere si inchidere a geamurilor din cheie, dar am o alta problema care a aparut.

Fiind cu copilul prin oras, seara cand m-am intors la masina am vrut sa bag carutul in portbagaj si nu se mai deschide portbagajul din cheie :(

Prietenul meu care mi-a modificat aceste functii s-a uitat intr-un PDF care arata asa pentru masina mea:

1C0 959 799 B (Wagon)

Memory Address old value new value

04361 75 67

04362 75 67

04363 75 67

1C0 959 799 B (Wagon)

Memory Address old value new value

04361 74 66

04362 74 66

04363 74 66

Eu am avut la toate cele trei adrese la OLD VALUE "74" si am pus la toate la NEW VALUE "66"

Deci partea de sus cu OLD VALUE "75" a picat din schema fiindca nu am avut 75 ci 74.

Ce trebuie sa fac sa mi sa deschida porbagajul din cheie asa cum a fost inainte ?

Trebuie sa modific doar ultima functie "04363 74 66" in "04363 74 xx" ce am avut inainte ? .... xx fiind ultima valoare care am avut-o.... nu-mi reamintesc acum, dar stiu cam notat undeva in agenda....

Astept un raspuns urgent... Stima ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine il faceai cu Motordiag ca ala stie ce are de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa nu fie rotit butucul .

Baga cheia si verifica , apoi vezi daca functioneaza ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai te cred, dar am avut VDS PRO, ca si asa am cautat un laptop cu port COM de vreo 7 luni si abia azi am gasit :(

Nu mai ramane nimic de facut sa-mi refac functia de deschidere a porbagajului din cheie ?

Ma gandesc ca la astea 3:

1C0 959 799 B (Wagon)

Memory Address old value new value

04361 74 66

04362 74 66

04363 74 66

04363 74 66 este pentru portbagaj... primele doua fiind pentru geamurile din fata si din spate ?

LATER EDIT:

Nu este, deoarece nu am umblat la portbagaj dupa ce am facut aceasta modificare. Doar am verificat din cheie, deschiderea geamurilor si am plecat de langa masina.

La intoarcere cand sa bag carutul in masina nu se mai deschide din butonul cheii. Numai daca bag cheia si o invart spre stanga.

Modificat de Ionut Maruta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!