Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

De evitat E70 pe portiunea Strehaia - Filiasi(inclusiv aceste localitati mai ales Strehaia).Pe portiuni mari sunt lucrari, zeci de semafoare pe portiunile cu un singus sens.Cratere imense la tot pasul, denivelari mari intre asfaltul nou turnat si cel vechi.In Strehaia se circula pe un singur sens.

deci daca ar fi sa merg Timisoara - Constanta.... sa merg mai bine pe deva sibiu valcea? decat herculane craiova?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pot sa iti confirm ca drumul intre Orsova si Timisoara este ok.Mai departe nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, Deva-Sibiu-Ramnicu Valcea, e mult mult mai bun drumul, mai aglomerat un pic dar se intelege de la sine de ce...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu spun ca nu este bun dar aglomeratia ii marea problema.In luna august sigur nu o sa scoti o medie mai mare de 60 pe acest tronson.Sa nu mai zic de cozile care se formeaza la Sebes dinspre Deva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se circula spre constanta pe noua bucata de A2? Miercuri fiind in mijlocul saptamanii, tot nebunie este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Am venit eu luni...se merge cat de cat ok...viteza constanta cam 70-80...distanta intre masini cam mica...dar nu stai...asta e cel mai important parerea mea...

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci abordez ruta mea de sezon prin Cernavoda-Tepes Voda-Kogalniceanu :)

Multumesc

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu spun ca nu este bun dar aglomeratia ii marea problema.In luna august sigur nu o sa scoti o medie mai mare de 60 pe acest tronson.Sa nu mai zic de cozile care se formeaza la Sebes dinspre Deva.

dar daca ar fi sa aleg sa merg prin Hateg, Petrosani, Lacul Vidra, Brezoi. Ati fost careva de curand pe drumul asta? stiu ca pe valea jiului se lucra acum ceva vreme. ca peisaj merita (desi consumul ar creste la ce serpentine sunt)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de Bucuresti-Drobeta Turnu serverin ce puteti sa-mi spuneti? e circulabil? in ce stare e drumul?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hateg Petrosani super ok.

Petrosani -Transalpina in speta Obarsia Lotrului din 28 km 20 sint varza...dar merita pt peisaj...asta daca nu esti grabit...20km=1h si ceva...

L-am facut acum 1luna ...

De la Obarsie spre Brezoi prin Voineasa (oricum alt drum direct nu este) cica e peticit destul de bine...un amic cu care am fost pe TA a luat-o pe acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de Bucuresti-Drobeta Turnu serverin ce puteti sa-mi spuneti? e circulabil? in ce stare e drumul?

Multumesc

Intre Filiasi si Severin se lucreaza. E cam nasol...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumul Saratel-Reghin este in lucru.Este foarte rau, denivelat plus semafoare.In unele portiuni unde a fost asfalt/beton, acum raschetat, am mers cu 30-40kmh, din cauza ca am fost cu o masina cu suspensie sport.Treceau pe langa mine loganurile si masinile cu suspensie normala.

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum se mai prezinta asfaltul pe rutele Sovata-Gheorgheni-Bicaz-Piatra Neamt, respectiv Toplita-Targu Neamt?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gheorghieni - lacu rosu e destul de plombat, nu are gauri, dar te dor rinichii :)

bicaz - chiatra e bunicel, nu e ca in palma dar mergi normal

toplita - tg mures, nu mai stiu cum e la iesire din toplita spre borsec, acolo era teroare.. nu stiu daca l-a facut umbrarescu odata cu reghin-toplita

oricum e mai aproape prin cheile bicazului decat pe la tg neamt

autostrada - iasi - tg.neamt - ditrau - tg.mures poate prin anul 2100 :D

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc soila, din cate stiu eu e reparata si acea portiune de la iesirea Toplita-Borsec.

Eu merg la C-lung, deci cred ca ma avantajeaza varianta Toplita.

Si pentru ca am fost saptamana trecuta pe Rarau(Pojorata-Rarau) imi permit sa-i fac putina reclama: sunt 16 km de drum proaspat reabilitat(de nota 9,5) care urca la cota 1635m pe care il recomand cu caldura, l-as caracteriza drept un mini traseu TA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DN 72 A Targoviste-Campulung este reparat iar drumul spre Cabana Voina are asfalt proaspat cum nu a mai fost vreodata.

Zona s-a mai stricat din pacate de smecherii locali la care le-a dat tac-su mare albia raului ca sa o ingradeasca si sa o strice.

Acum 10 ani era plin de corturi si era o frumusete dupa cabana imediat...acum corturile se pot pune doar mai sus in munte.

Cabana a ramas aceasi darapanatura din anii 60 iar de mancat si baut nu poate fi vorba decat daca iti aduci de acasa.

Zona e ferita de nesimtirea, aglomeratia si magarii de pe V Prahovei, dar exceptii mai sunt.

Una peste alta Papusa a ramas la fel de frumoasa ca acum 8 ani cand am urcat ultima data pe la Iezer.

Modificat de 120 L
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alternativa pentru Reghin-Bistrita,este ruta Reghin-Batos-Monor-Sarata-Bistrita. Daca Reghin-Bistrita este de nota 4, atunci ruta alternativa ar primi probabil nota 7, cu toate ca asfaltul este valurit, se poate circula fluent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care au treaba intre Reghin si Bistrita, anul acesta recomand drumul prin Batos - Monor - Sarata, ca sa-l dublez pe colegu.

Drumul "normal", prin Teaca, e un test de rabdare si nervi puternici.

Eventual unu pasionat de masini de teren ar aprecia o astfel de calatorie.

Mai puneti si ploaia mocaneasca, faptul ca era trecut de 22.00 si ma intorceam din Bulgaria si veti avea tabloul complet.

P.S. Am impresia ca zona Batos, mai bombardata, s-a asfaltat partial.

Modificat de oaspetele
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cand se inchide Transfagarasanul? Vreau sa merg week-end-ul viitor intr-o mica plimbare cu sotia. Cateva sfaturi ar fi utile. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oficial, se inchide pe 1 noiembrie, insa depinde mult de starea vremii. weekendul viitor cred ca nu e nicio problema sa mergi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oradea - Arad - dupa ani si ani de zile, e aproape finalizat, mai sunt vreo 2 locuri unde e diferenta de strat. In rest, e 'da vis'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DEJ - BAIA MARE este aproape finalizat, a durat ceva timp, dar este cam 90% gata. Mai sunt vreo 2-3 poduri, si Pasul Mesteacan,practicabil sa zicem. In rest pana la Baia Mare e de vis,cum zice colegu mai sus.

Mare atentie la radare,ca stau ascunse ca dracii, nici te miri pe unde, si ard la greu pe soferi !

Drumuri bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!