Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Viziru - Cuza Voda - Mihai Bravu - Gura Ialomitei - E85 e refacut integral de aproape 2 ani. N-am mai mers de vreun an pe el, dar ultima oara era foarte bun.

Am mers si eu acum 2-3 ani pe la Baraganu ca era inchis drumul pricipal ( fiind in raparatii) si te obliga sa o iei pe ocolrire. Si chiar ca mi-am rupt masina in doua, pot sa zic ca i-am facut botezul, avea vreo 2000 de km...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mihai-bravu drum inchis cu ocolire prin victoria-baraganu,azi am fost pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

O urgenta: trebuie sa ajung maine la Moroieni.

A fost cineva recent pe Targoviste - Moroieni? Cum se prezinta drumul?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare stie cineva cum e starea drumurilor pe ruta Deva-Hateg-Caransebes-Resita-Oravita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deva - Hateg era in lucru o portiune prin octombrie (cred ca momentan ii ok) si cel in tre Caransebes-Resita ii f bun .Despre Resita-Oravita am inteles ca este ok dar nu l-am incercat personal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Targoviste-Campulung stie cineva cum e?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Cum se circula pe DN1 Ploiesti-Brasov? Am vazut la tv ca vor incepe lucrari, traficul urmand sa se desfasoare in anumite portiuni pe o singura banda, cu semafoare.

Intrebarea e au inceput deja?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Targoviste - Campulung: portiunea din jud Dambovita este buna. In jud. Arges este mai rau, cel putin in zona Cetateni sau Stoenesti dar nu este chiar de speriat. Se poate merge dar nu cu viteza mare (peste 100). Oricum se mai repara din cate am vazut.

Targoviste-Campulung stie cineva cum e?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

snack - Posted 28.05.2012 @ 16:07

Deva - Hateg era in lucru o portiune prin octombrie (cred ca momentan ii ok) si cel in tre Caransebes-Resita ii f bun .Despre Resita-Oravita am inteles ca este ok dar nu l-am incercat personal.

...

Confirm si eu drumul pana in Resita; din Resita pana in Oravita trebuie avut grija ca sunt portiuni de drum cu cratere (nu gropi) in special portiunea inainte de Goruia...

Modificat de liviu_petrasc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc jpn_karz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Liviu - din ce vad eu pe harta exista doua drumuri Resita-Oravita, unul prin Anina si unul prin Goruia, inteleg ca ultimul traseu nu e chiar bun, despre celalalt ce stii? care il recomanzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva probleme pe E85 intre Timisoara -Bucuresti? Fusei acum 3 ani si era dezastru intre Caransebes - Baile Herculane, indeosebi pe la Piatra Scrisa pe langa Armenis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la Busteni sau Sinaia, de fapt din soseaua principala pana in Targoviste, stie cineva cum e drumul?

Modificat de laur_vd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Peste 10 zile trebuie sa ajungem pe litoralul Romanesc, mai precis Neptun.

Sunt vreo cateva rute, dar nu stiu nimic de starea drumurilor

1 Cluj-Sibiu-A1-A2-Cernavoda-Constanta-Neptun

2 Cluj- Tg Mures-Brasov-Ploiesti-Urziceni-Slobozia-Tandarei-Constanta-Neptun

3 Cj-Tg M-Bv-Ploiesti-Urziceni-Slobozia-A2-Cernavoda-Ct-Neptun

4 Cj- Tg M-Bv-Otopeni-A2-Cernavoda-Ct-Nepun

De la Cernavoda spre Constanta este gata vreo portiune de autostrada ? exista din Murfatlar drum direct spre sudul litoralului ?

Daca stiti de eventuale lucrari, restrictii pe aceste rute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost Ploiesti -> Brasov, pe DN1. inainte de Sinaia (nu mai stiu exact unde) sunt lucrari si circulatia se desfasoara pe o singura banda, cu semafor. Vineri s-a format coada destul de lunga si am inaintat foarte greu, pana am trecut de zona respectiva.

M-am intors pe la Cheia, Valenii de munte. Drumul e mai liber, e bun, nu sunt lucrari.

Cred ca varianta 1 e mai buna, pt ca prinzi autostrazile amandoua si recuperezi din timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, de la Murfatlar pana la podul de la Agigea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!

Imi poate spune cineva in ce stare se afla tronsonul Pitesti-Campulung-Rucar?

E bun, decent sau mai bine stau acasa? Vroiam sa scot R-ul la putina distractie, dar nu vreau sa risc aiurea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un R pe Campulung - Pitesti? :)))

Ultima data am fost acolo pe la final de aprilie si tot dezastru era. Parca mai rau ca oricand. Iti rupi masina in doua. Orice masina ai avea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi recomanda si mie careva un o ruta Ploiesti targoviste si una targoviste brasov? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la Cernavoda la Constanta se merge pe vechiul drum DN 22C sau e gata autostrada?Pe navigatie am harta din 2012 dar nici nu a auzit de autostrada asta.

post-10065-0-39913600-1340515354_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Speedo daca harta e de la Navteq nu e inclusa inca

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,pentru WV4 ever,Ploiesti-Targoviste,e drumul bun,Targoviste-Fieni-Sinaia,e acceptabil,Sinaia -Brasov,bun,calatorie placuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva imbunatatiri recente la Deva-Oradea? Cat de degradat este asfaltul pe portiunea Brad-Oradea? Merita luat in calcul sau mai bine ocolit prin Arad / Cluj Napoca? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De evitat E70 pe portiunea Strehaia - Filiasi(inclusiv aceste localitati mai ales Strehaia).Pe portiuni mari sunt lucrari, zeci de semafoare pe portiunile cu un singus sens.Cratere imense la tot pasul, denivelari mari intre asfaltul nou turnat si cel vechi.In Strehaia se circula pe un singur sens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu detalii despre starea drumurilor pe ruta Petrosani: Oradea, in sprijinul celor care isi vor petrece vacanta la Felix sau tranziteaza zona respectiva..

1. Petrosani-Simeria: in sfarsit, dupa multi ani de lucrari, drumul (DN66) e bun, asfalt nou, marcat corespunzator

2. Simeria-Deva - ok

3. Centura Deva (Calea Zarandului) - tot in lucru, cu portiuni dintr-un sens de mers cu lucrari, zone cu asfalt denivelat si cateva gropi

4. Brad - Varfurile - drum cu denivelari, o adevarata pista de incercare pentru suspensiile automobilului, insa practicabil

5. Varfurile - Stei - ei, aici e alta poveste: se lucreaza. Dar nu oricum, pe bucati! Mai exact, 13 semafoare plus 2-3 zone cu "semafor uman". Probabil cand vor finaliza lucrarile va fi ok, insa acum e groaznica portiunea, un adevarat chin pentru masina si sofer. Atentie in special la Carpinet, aici era cel mai dezastruos ieri :)

6. Stei - Beius - drum cu denivelari, portiuni reparate. Atentie aici si la hopuri, pentru ca asa stim noi sa facem legatura intre stratul nou de asfalt si cel vechi.

7. Beius - Baile Felix - Oradea: asfalt denivelat si peticit la greu.

Concluzie: daca nu voi mai fi nevoit, cu siguranta am sa evit zona respectiva, cel putin pentru un an-doi, poate pana atunci se vor finaliza lucrarile.

P.S.: Am inteles ca ruta aceasta ar putea fi ocolita pe urmatorul itinerar: Varfurile - Gurahont - Bocsig - Beliu -Tinca -Oradea (pe Calea Aradului), unde drumul e mai bun si fara opriri. Din pacate, la intoarcere din Oradea, eu am ratat o intersectie in Tinca si am iesit tot prin Beius, asa ca nu va pot confirma starea drumului pe aceasta varianta ocolitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!