Jump to content

Ibiza noua 2003-2007


oana
 Share

Postare recomandată

Pai in primul rand sunt late si drept consecinte nu sunt bune de zapada. In al doilea rand au un profil nu tocmai cum ar trebui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    92

  • Cristian

    80

  • o3_cep

    32

  • alexdm

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare tuturor! si sa va stapaniti sanatosi "bijuteriile"!

Eu sunt nou pe aici dar forumul vreau sa zic ca e super.As avea si io o rugaminte la voi.Nu stiu ce sa aleg intre Polo happy si ibiza.am auzit multe pareri...pro si contra evident.Am vazut niste poze cu ibiza(exterior) in topicul asta.dar n-am gasit nici una cu interiorul ei(aici ma refer in special la cea care e acum in oferta la 11.070 de euro parca).Fericitii posesori de ibiza poate fac si ei cateva poze in interior!ca cika la polo bordul si finisajele ar fi mai misto...

ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Horhe, oamenii de pe forum te ajuta cu pareri dar cred ca cel mai bine e sa mergi la un test...

Poti sa iei o decizie dupa ce faci testul cu fiecare... Eu am stat pe ganduri intre tzanspe masini, cam toate se incadrau in bugetul meu... dar am ales in final sa dau cu 1000 de euro mai mult (si asta inseamna vreo 10% din ce aveam initial in cap... daca nu mai mult) si sa iau o Ibiza de 1.4 All Inclusive.

Acum trebuie sa astept cam multisor dupa ea dar asta e... (dealerul a zis ca mi-am ales culoare dificila :) si ca o sa dureze ceva...poate chiar doua luni!!! :) )

Dar sa nu deviez...

Daca nu tii prea mult la ABS ... ca Happy nu are...iesi mai ieftin cu Polo. Si la cati bani ai poti sa pui toate optionalele disponibile pt ea. Dar la aceeasi bani iesi si cu Ibiza. (In schimb castigi ABS-ul).

Gandeste-te ca sunt pe acceasi platforma!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sa vedem ce are ibiza in plus fatza de polo happy:

abs, geamuri electrice fatza, mp3 player, scaun sofer reglabil pe inaltime, jante de 15, fata de 14 pe polo.

eu zic ca sunt dotari de bun simt pe ibiza, mai ales daca mai pui si pachetul fresc.

chiar si fara pachetul fresc, ibiza e mai bine dotata.

daca nu vrei sa dai 500 de euro in plus pentru motorul de 1,4, poti lua motorul de 1,2 acelasi de pe polo happy, adica un cip de 9200, adica 800 de euro cip in plus fatza de polo.

daca esti din bucuresti, eu zic sa te duci la un test drive, ai atatia dealeri vw si seat.

si daca totusi vrei poze cu interiorul, o sa-ti fac eu.

Modificat de Cristian Nastase
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ideea e ca oricum la polo puneam si optionalele pe ea(computer,inchidere si o culoare) iesea pe la 10.800

ibiza ar avea in plus abs,ceea ce e totusi ceva cat de cat necesar la o masina pe care dai peste 10.000 de euro.ce pacat ca n-are computer de bord...ar fi fost super.bani de motorul de 1.4 nu cred ca o sa am.si asa am depasit bugetul pana la 11.000 :lol: Eu sunt din Ploiesti.O sa ma duc la seat sa vedem daca o au la drive test.cu polo am mers si mi se pare ok.dar imi place mai mult ibiza,e mai misto la exterior,mai sportiva,pe cand polo e mai elegant in interior.daia as fi vrut niste poze cu modelul asta de 11.000 de euro sa-mi fac o idee.curiozitate... :)) ca nu prea am timp sa ajung la dealer.cand aveti timp voi...

a si mersi pt pareri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost in aceeasi dilema:

Concluzia

Ibiza la 11034 eur are in plus abs(important) si mp3 fata de polo happy la 10 883 (cu toate optiunile).

Polo are o calitate si un design mai bun al interiorului dar ibiza este mult mai agresiva la exterior.

Am ales ibiza :lol:

Pana la urma a fost 11 800 eur vine in 6 saptamani si va fi o bestie rosie cu jante si climatronic (pachetul fresc).

Edit: scriam in timp ce tu postai :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu Golfu ce o sa faci ? Nu te multumeste si ti-ai luat o Ibiza? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ibiza nu e pentru el e pentru amicul lui :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar nu m-am exprimat prea bine :) eu raman la golf. Dar ibiza o consider 10% si a mea deoarece eu am fost consilierul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper sa o conving si eu pe nevasta-mea sa aleaga o iubitza noua...

maine ma duc cu ea la metrotehnica..e mai aproape de mine.vreau sa iau ceva la oferta,dar nu stiu ce sa aleg,1.2,1.4-benzina,sau sa aleg dieselul de 1.4.

veniti si voi please cu argumente pro si contra.ea face cam 10-12 mii pe an,tineti cont si de asta.voi le-ati comandat si apoi vi le-au bagat in fabricatie,sau ati luat ce era livrabil imediat.

sper sa gasesc ceva cu jante,si o culoare care sa ii placa.

apropo,cat au fost masinile voastre,cip repsectiv ddp,ma refer la cei care le-au luat in 2006,eventula oferta asta all inclusive.

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul de 1.2 suna a matiz... nu zic ca nu e bun, dar nu imi pare rafinat deloc. 1.4 e mai rezonabil, iar tdi nu are rost daca merge doar atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a mea, care e 1,4 mpi 75 cp, cu pachetul fresc si culoare lunar gray, a fost cam 10.500 cip, adica in jur de 12.500 ddp.

imi lipseste computerul de bord si poate oglinzile electrice, desi dupa astea din urma nu ma omor, mai ales ca pentru oglinzi incalzite, care mi se par chiar utile, trebuie sa platesti aproape 200 de euro cip.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar atatea impresii????sunt mirat...mai astept cate ceva din partea voastra...ma asteptam sa fiti mai activi......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offff ... :D

Cica trebuie sa astept cam doua luni dupa masina!!!

Ca am ales o culoare care nu e pe stoc :D

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa a fost si la mine. mi-am ales lunar grey pentru ca dureaza doar 3 sapt. daca vroiam emocion red trebuia sa stau 2 luni, ca nu era pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gorrocs De ce se asteapta asa de mult dupa masini??? Si mie mi-au zis ca tot asa dureaza, poate mai mult!

'Cristian Nastase'

Da, stiu ... ca in curte la dealer erau alte culori :P da` m-am indragostit de culoarea aia...:D

Si atunci mai bine astept! Ca oricum de patru luni sunt fara masina asa ca mai doua nu o sa fie gaura in cer :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca sigur au si pe stoc ceva. eu cand am fost aveau rosu, dar fara fresc. vezi poate iti place ceva din ce au pe stoc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

'Cristian Nastase'

Eu sunt din Timisoara... aici e doar un dealer... si nu cred ca isi bate nimeni capu` sa imi aduca mie din alta parte masina....:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata ca se mai intampla si minuni!!!

M-a sunat dealer-ul sa imi spuna ca in doua saptamani de la confirmarea platii avansului o sa am Ibiza! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e, ai vazut?

felicitari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

GATA!!!

Mi-a venit masina!

Dar nu o pot ridica decat maine ca nu sunt in Timisoara! :D

Abia astept sa ma plimb cu ea !!! :))

Ibiza, here I come !!!

PS: Pe luni poate pun si ceva poze :D

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bv..felicitari..sa o stap sanatos.

imi amintecs si acum momentul...ce emotii..ce vise.. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

'Bogdan_wrc'

Merci, Bogdane, abia astept sa o iau....

Vrooooummmmm... dau deja ture cu ea (imaginare of course)

Acu` ma gandesc ce CD sa bag prima data in player :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari si sa o stapanesti sanatos si fara incidente ;) Ai facut bine ca ai luat masina de pe stoc:eu am comandat masina pe data de 14 martie,iar azi am fost sunat de dealer si m-au anuntat ca masina a plecat din spania pe data de 9 mai si acum este in tren blocata in franta.Cica din cauza grevei nu se poate estima cand vine... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

'Benzaru' Merci!

Nu am luat-o de pe stoc... Mi-a gasit-o cumva dealer-ul...

Dupa ce initial a zis ca la ce culoare mi-am ales o sa dureze vreo 2 luni! Dar nu stiu cum a facut si in 10 zile a ajuns masina!

Insa... nimik discount, nimik bonus...

Acu` nu ca is suparat, ca masina e prea faina sa ma mai gandesc la astea... si cred ca dealer-ul si-a dat seama ca oricum o luam si ca o vroiam repede si atunci nu cred ca a mai fost cazul sa ma mai convinga!

Cred ca s-a vazut pe fatza mea inca de la prima intalnire ca am fost incantat de masina!

Sa nu mai zic cum am fost dupa drive test! :Driver:

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!