Jump to content

Ibiza noua 2003-2007


oana
 Share

Postare recomandată

Cine imi recomanda o spalatorie auto K-LUMEA in Cluj?

am fost la OMV- Marasti si nu mi-o placut deloc cum s-au comportat cei de acolo. In prima faza nu mi-am dat seama exact ce au mesterit aia pe acolo, dar dupa ce am ajuns acasa "mi-a venit sa urlu" :( . Una din jante nu era spalata aproape deloc,prin portbagaj deabia o aspirat, presurile spalate aiurea etc. A trebuit sa imi sterg eu jantele acasa si zonele "omise" de ei. Nu cer prea mult de la o spalatorie, doar oameni k care sa isi faca treaba si care macar sa-si merite bacsisul pe care il lasi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    92

  • Cristian

    80

  • o3_cep

    32

  • grapi

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreau si eu sa imi cumpar anvelope de iarna si jante de tabla pe 15.Intrebarea mea este pot sa pun anvelope cu talon pe 65?Acum am jante pe 15 dar talonul este pe 55.Ma gandesc sa nu atinga la viraje daca maresc talonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Panzer ce culoare e masina ta? Daca e nemetalizata se lustruieste (polish) si ii revine luciul imediat. Vezi sa nu fi fost vreun burete de la transport lipit acolo ca ramane adeziv de la el si se pune praful si pare matuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem
Panzer ce culoare e masina ta? Daca e nemetalizata se lustruieste (polish) si ii revine luciul imediat. Vezi sa nu fi fost vreun burete de la transport lipit acolo ca ramane adeziv de la el si se pune praful si pare matuit.

Masina este galbena [cea pe care a vazuto LiviuLotto in parcare :rolleyes:] ... nu e de la burete sau alceva de transport ....e clar ca a fost gainatzata pe undeva prin vreo vama :ceuameni:

PS. Am vazut in Galati si dau si numele dealerului Gold&Platin care distribuie OPEL si Chevrolet [pentru ca initial am vrut sa-mi iau Aveo].....stiti cum arata parcarea lor ...dezastru...si chiar erau cateva masini noi acolo pe langa care crescusera iarba de 3 m [nu exagerez] si nu se mai cunostea vopseaua de mizerie .....

Oare IBIZELE noastre pe unde or fi stat :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iti este la indemana, fa o poza cu zona matuita a vopselei si posteaz-o aici ca sa putem vedea mai clar despre ce este vorba. Asa o sa putem da verdicte si solutii mai "la obiect". Este posibil sa gasesti solutia si daca postezi o poza si descrierea problemei si aici - give it a try.

OT Azi te-am vazut iarasi :P Mergeai pe Buzaului spre Radu Negru pe la 1PM. Daca nu eram cu C5ul, te salutam :rolleyes:

Si am mai vazut o Ibiza exact ca a ta cu numere rosii de BV in apropierea casei mele (cel mai probabil este leasing de BV sau in vizita...) asa ca u r not alone :rolleyes:

Chiar asa de crunt arata parcarea la Gold&Platin Danubius?!! M-ai facut curios si chiar o sa trag o fuga maine sa vad si eu "minunea" :ceuameni:

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am realizat iluminarea torpedoului. Pe scurt am folosit doua LED-uri alb neon difuze de 15.000mcd. Lumineaza suficient. Puteti pune si alte culori sau LED-uri hiperluminoase care sunt mult mai puternice in acelasi format 5mm. In sfarsit e lumina in torpedo!

Modificat de SORAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PanzerProblem

Am vazut cum ai montat intrerupatorul si ledurile..spune si unde ai facut alimentarea si pe unde ai tras firele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am tras firele din instalatia masinii dar se pot trage mai usor de la alimentarea head unit-ului. Firele se imbraca in banda textila si se prind cu soricei de diverse elemente ale masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ii costa daca venea din fabrica asa.o firma care se respecta nu face asa ceva.Si mai vb lumea de Dacia ca nu are nu stiu ce .... dar marile firme se zgarcesc la un bec in torpedou si un led la bricheta.Apropo imi place cum ai pus ledurile :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar...cat mai costa sa fie luminata bricheta...hai zic ca la torpedo era o lampa, un buton niste mufe, dar la bricheta. Asa frumos se vedea rosu ala la Ibiza care am avut-o inante! Nu mi-e greu sa strecor si acolo o luminita dar nu prea am timp sa stau sa desfac toata consola aceea centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am postat eu pe forum cu bricheta dar nu mai gasesc acum. Am facut treaba la reprezentata la seat si a durat 45 de min ca sa demonteze tot. Firele 5 min. Ledul 100.000 de mii manopera 800.000. :P

End of topic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare furaciune pe fata :D Pai daca pt un led de bricheta iti ia 80 ron dar daca vrei sa schimbi alceva cred ca te jupoaie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

i-am dat cauciucuri noi... i-am dat jante....(nu cine stie ce, dar dau bine...), am facut revizia de inca 15.000 (deja acum o luna si... si are peste 60.000). si asa ma pregatesc sa dau un tur al EU cu ea. intr-o luna peste 10.000 km. sa imi tineti pumni :D !

:D am cam neglijat-o in ultimul timp... in favoarea Golfului. dar lasa ca ii fac eu poze prin EU si o pun si la topicul respectiv. :D ca sunt tare multumit de ea. si mama ca merge cu ea peste tot. :D

Long Live IBIZAAAA! ;)

ps: despre ce luminare vorbiti? eu am scrumiera luminata! la bricheta cum sa lumineze? oricum la mine nu se fumeaza in masina ;)

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 2003 venea cu de toate inclusiv scut de plastic care acoperea TOT dedesubtul masinii. In 2004 cand am cumparat eu prima ibiza .... a fost 'promotie' la ea scazuse pretul cu vreo mie de euro si uite asa lipsesc luminite becuri in masina si portbagaj, scut (mi-am pus eu pe urma din aliaj) etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi cred ca imi iau masina..... VICOTRIE.

Poate deseara ajung sa va cunosc pe unii din voi la Sala Palatului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si fii sigur ca la bricheta era probabil un bec nu LED :lol: Care costa vreo 3000-4000lei sa-l produci :) O sa demontez si eu sa-i pun dar daca nu fumez ma gandesc sa pun niste switch-uri acolo.

Apropo vine careva din voi asta seara la Polivalenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara tuturor,

Sunt fericit sa adaug la topicul "Ibiza noua" faptul ca ... in curand voi fi posesorul unei frumoase Ibize 2006 All Inclusive (1.2 / 70CP) :D Acum nu stiu daac voi avea rabdare inca o luna pentru culoarea galbena, sau accept albastrul de saptamana viitoare ...

Oricum, ma bucur sa fiu printre voi ;)

Have phun!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumpara galben ii sta cel mai bine!!! O sa atragi muuuulte priviri iti spun din experienta :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ma apuca dracii pe astia de la SEAT...producator..dealeri...chiar si pe mine ca si cumparator...

Este a treia oara cand ma trezesc cu frunze in masina de doua ori am vazut cum au picat de undeva de sub torpedou ....normal inainte se auzea un oarecare zgomot la ventilator.....

Care va pricepeti sa-mi spuneti unde se afla filtru ala de polen sau cum dreaq ii zice ...ca am chef de un scandal monstru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este chiar sub bord in drepta (in fata scaunului din dreapta ca sa zic asa) , mai spre centru.... se trage un plastic... si apoi scoti filtrul.... care supriza o sa aiba frunze in el... de acolo iti intra in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

same here. am frunze in masina mereu. o sa ma apuc azi de mesterit, sa vedem daca iese ceva. totusi, mi se pare inacceptabil. pe unde intra frunzele alea? ca doar nu e o gaura asa mare sa incapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D :D Daca s-a ajuns sa "curga" frunze in masina inseamna ca e semn de schimbat filtrul ala.

Aveti grija cum trageti il scoateti si il puneti la loc. Trebuie pus exact la fel.

De scos e f usor l-am scos si eu dar de pus m-am chinuit vreo 10 minute.

Fltrul de polen ca despre el e vorba e ieftinel merge cumparat de la Augsburg si schimbat mai des.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Executor tu ce zici o masina de 1 luna si 1500 km necesita schimbare de filtru ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma rog, a mea are 7.300, dar oricum nu mi se pare ok sa-l schimb la nr asta de km. undeva e o problema, eu n-am mai auzit asa ceva la alte masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La o masina de o luna e cam ciudat. La mine am observat asta pe la 15.000 de km cand ma apropiam deja de a 2-a revizie (eu le fac la 10.000). Masina o tii in garaj nu? Eu asa imi amintesc din poze. So... de unde vin frunzele? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!