Jump to content

Ibiza noua 2003-2007


oana
 Share

Postare recomandată

in poza aia dupa cum vad eu e la minim indicatorul nivelului de benzina, nu la maxim. maxim era daca indicatorul era spre stanga...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    92

  • Cristian

    80

  • o3_cep

    32

  • grapi

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da!Ai dreptate...obisnuit ca la majoritatea masinilor ambele ace stau in stanga cu contactul luat,nu m-am uitat atent...Oricum este ciudat,sau este chestie de obisnuinta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi cu un prieten sa alegem o masina pentru el. Discutia era intre polo happy cu toate optiunile 10 880 ddp si ibiza 1.2 all inclusive 11 034 ddp.

Bila alba pentru cei de la pbn si metrotehnica pentru amabilitate si disponibilitate. Bila neagra pentru Porsche bucuresti aviatiei unde cred ca am ajuns cam devreme (pe la 9) si omul de-abia ajunsese la servici si nu prea avea chef de vandut masini.

Alegerea a fost pana la urma Ibiza datorita dotarilor mai bune (abs in special) si a unui timp de livrare foarte bun - 10 zile. La polo nu aveau pe stoc decat variantele chele (10000ddp) si asteptatul 10 saptamani nu intra in calcul. Minus la ibiza este partea centrala a bordului care arata mult mai bine la polo. De asemenea polo este mai spatios in interior si parca da o impresie de calitate mai mare (am stat cam 1 ora intr-unul asteptand masina de la revizie :D ) dar designul exterior este mai sportiv la ibiza.

Edit:

@DaniS Cum ai reusit sa obtii alarma cadou?

Modificat de gorrocs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai... compuneam lista de optionale ptr masina... si am ales fresc-ul pentru jantele de aliaj si aerul conditionat automatic... si stiam ca mai vroiam ceva (din research-ul facut pe site), dar nu reuseam sa imi aduc aminte... si cand mi-am adus aminte le-am zis ca vreau alarma si mi-au zis ca mi-o dau ei cadou... cam asta a fost... nici macar nu le-am cerut-o ca si discount...

Daniel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am ridicat masinutza.

e super ok, mi se pare ca se misca bine, singura problema e ca suspensia rigida nu e prea comoda prin gropile astea din bucuresti....

au schimbat iar cd-playerul, acum vine cu telecomanda.

am primit triunghi reflectorizant de la ei si trusa de becuri.

revin cu poze maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos, Cristian!

Pana la urma m-am decis si eu la un 1.4...

Ieri am fost in test cu un 1.2 si un 1.4; se miscau bine amandoua dar parca la 1.4 chiar nu simti cand treci de 100!

Ce CD-player cu telecomanda zici tu? Nu de Sony vorbesti? Aia cu care am fost ieri ar trebui sa fie identica cu ce o sa imi iau si era fara telecomanda...sau poate nu era in masina!?

Oricum, arata bine cd-ul.... parea de generatie mai noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo... m-am uitat pe site la Sony... nu l-am gasit :P !

Are un jog central! Nu am mai vazut asa ceva pana acum...

Mai caut ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poze? este din seria Xplod? are mp3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mp3 ... asa ziceau in oferta!

Da` ii ciudat rau! (Ciudat in sensul bun)

Nu prea m-am uitat asa bine la el ca eram absorbit de masina in general!

Si culmea! Nu l-am vazut niciunde pe site-urile Sony!

Nici la Xplode , niciunde!

Sa ii faca o poza Cristian si eventual sa ne zica si noua ce tip e exact... codul.

Si unde are telecomanda? Pe volan?

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. am revenit. in seara asta pun si poze, mi-am lasat camera acasa.

cd-playerul e cdx-a250, adica asta:

http://www.rondevries.nl/catalog/images/cdx-a250.jpg

telecomanda e cea din imaginea urmatoare:

http://www.tuningnara.co.kr/dbimage/item/2005121215042_3.jpg.

sau daca nu va convine prima poza, am una imeeensa:

http://www.tuningnara.co.kr/dbimage/item/2005121215042_3.jpg

Modificat de Cristian Nastase
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinkzone911

a trecut un an de cand o asteptam si ma bagam pe topic-ul asta ca sa fac timpul sa treaca mai repede... :blink:

ma bucur ca inca mai exista :D

intre timp m-am indragostit de-a binelea de ea, dupa cum se conduce in trafic si dupa cum e de ascultatoare;

are 64 de cai dar "sare" din trafic de parca are arcuri si raspunde la comenzi... de parca ar avea 300 de kg cu tot cu sofer :D... se conduce cu doua degete pe volan si un zambet masinuta asta...

doar sa nu-i cereti sa faca liniute, la motorul asta... in rest... vorba unora prin nu stiu ce revista... e o masina cu care te si "dai", nu numai "mergi"

felicitari noilor posesori :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e!

Misto!

Acum ma uit dupa caracteristici!

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Telecomanda aia o am si eu pe X-plod 3330 (din oferta de anul trecut).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai se poate cumpara si separat, pentru cd-playerele care au optional telecomanda, adica cu senzor de telecomanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare la toti dealerii pun acelasi model de sony?Ibiza mea se pare ca vine,in sfarsit,saptamana viitoare.O iau de la Alto si eram curios daca o sa am acelasi mp3 cu cele montate la Metrotehnica,cu telecomanda :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am revenit cu poze...

Modificat de Cristian Nastase
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumusete domle'! :banghead:

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ALTO ai sanse ca masina sa vina cu Panasonic montat pe ea! Apropo ce cauciucuri aveti Pirelli sau Firestone?

Later Edit: Ca minus asa pentru unii care vand masini si ai pretentii la ei: Panasonicul are lumina predominant verde care e ca nuca-n perete pe bordul de Ibiza care e rosu ala frumos.

Modificat de SORAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cauciucuri firestone, care nu sunt chiar asa bune. sa vedem cum se comporta in timp.

se potriveste perfect cd-playerul, pentru ca are butoanele rosii, si afisajul alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristian, ai lasat 4 boxe sau ai mai pus doua in plus? Cum se aude?

A, si bineinteles: SA O STAPANESTI SANATOS!

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cauciucuri firestone, care nu sunt chiar asa bune. sa vedem cum se comporta in timp.

se potriveste perfect cd-playerul, pentru ca are butoanele rosii, si afisajul alb.

eu am avut firestone pe ea si au tinut fara prob aproape 60.000 km. dar mers 75% frumos. dar si 25% zbor la joasa altitudine.. (cand o prindeam eu :winter: ) . deci isi fac treaba cu brio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate doar boxele cu care a venit masina. am in plan sa pun niste boxe pe spate sau un sub. sa vedem. oricum, boxele originale nu sunt foarte bune, cred ca sunt prea mici pentru cat scoate cd-playerul.

multumesc mult tuturor. ne vedem joi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu astept raspunsul de la leasing zilele astea...

M-am gandit la un 1.4 All inclusive fara alte optionale.

Si la Rubi Red :winter:

Si daca totul e ok...in max trei saptamani dau prima tura cu ea! :D

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cauciucuri firestone, care nu sunt chiar asa bune. sa vedem cum se comporta in timp.

... si eu am Firestone, au 43000 de km, sunt super vara si pe ploaie si mai merg vreo 10000 km. Dar sa te fereasca Dumnezeu sa ai nevoie sa iesi cu ele pe zapada ca ... e naspa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

confirm ce a spus faraonu despre gumele astea pe zapada.

cand am plecat in ianuarie la intalnirea din Buc, am dat de o portiune, cand am scos-o din curte, de zapada sub care era un start de gheata. cu alte cauciucuri am trecut incet, sigur dar fara prob. cu ibiza parca nu vroia sa ia directie.. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!