Jump to content

Plafoniera Polo 9N/9N3


summa
 Share

Postare recomandată

sebastian stefan

Cum se demonteaza plafoniera?Vreau sa schimb un bec, cum fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radu88

    7

  • 11GXD

    7

  • moesis

    7

  • Alexis97

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 years later...

Buna,

Am un VW Polo 9n3 1.4 TDI / 2008.

Am incercat sa ii schimb becurile in plafoniera si cred ca am ars siguranta, stie cineva care este siguranta pentru luminile de la plafoniera.

Becurile din lateral de la plafoniera fata, cele pentru functia de citit sunt defapt becuri de pozitie?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut off:exista mai multe topic-uri unde te pute-ai adresa !

on:pe acel card trebuie sa apara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult Al,

Mai am inca o intrebare, daca as vrea sa imi trag lumini la picioare, de unde as putea sa iau curent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici un tutorial. Le-a legat la luminile de interior si au acelasi efect de stingere ca si restul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as vrea sa fie tot timpul aprinse, sa imi montez eventual un intrerupator:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica pe pozitie, ca ziua nu te ajuta cu nimic cand le ai aprinse. Te legi de firul albastru/gri, care intra in blocul de lumini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O alta problema, de la umblatu la sigurante scos/bagat, mi s-a aprins martorul ala galben cu motoru si cel de airbag, sunt sanse sa fie alte sigurante si de la aia sa apara, avant in vedere ca computerul de bord nu imi comunica bine cu masina,sau doar din vag-com se poate rezolva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am unit topicul cu unul mai vechi.

@ Alexis97, te rog ca pe viitor sa cauti mai intai, sa citesti si nu sa deschizi un topic din prima. Citeste te rog regulamentul si respecta-l.

Mai uite aici : lumini interior Polo 9N/9N3, un topic pentru modificari/imbunatatiri la plafoniera si lumini la picioare pt Polo 9N/9N3.

Daca rasfoiesti forumul vei gasi si pe alte arii aceste subiecte tratate, impreuna cu alte idei si solutii.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc mult, si scuze pentru ca am facut topic nou. Asa voi face. Revin cu intrebari daca nu ma descurc.

Un forum foarte bun:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

ce an de fabricatie e masina ta?Sau posteaza o serie de caroserie poate iti gasesc o alternativa w8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

an fabricatie 2006 ... polo 9n3 1.4 tdi bnm .. WVWZZZ9NZ7Y062821 .. sper ca sunt toate ... multumesc frumos...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt 3 modele de plafoniera w8.Am senzatia ca nr 3 se potriveste.Nu sunt foarte sigur dar 1 si 2 sunt pt passat ,bora,golf.Nr 3 e ceva mai mare si din cate vad se incadreaza in locasul de polo.Repet nu sunt sigur 100%.

post-64586-0-06147800-1325071979_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot cautat si ceva derivat de la cupra..etc.Oricum din programe nu rezulta ca se face astfel de plafoniera pentru 9n,sau cel putin eu nu am gasit ceva de care sa fiu sigur 100%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o data iti multumesc ! numai de drumuri bune si sigure sa ai parte si sarbatori fericite :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As zice ca prima cu a 3-a sunt lafel. Poate iti da impresia de mai mare putin, unghiul pozei care nu perfect de sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ca nu imi pot da seama exact.Am totusi senzatia ca prima(care pare mai mica in poza)merge la G3 si POLO n6>2005.Eu am pe masina plafoniera w8 dar nu imi pot da seama cu care din cele 2 este,inclin sa cred ca nr 3 care pare mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nr1 din poza merge la polo la cei cu plafoniera standard .

Modificat de brunetu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca in locul plafonierei din poza indicata de moesis, nu se potriveste niciuna din cele 3 de mai sus. Nr. 1 si 3 sunt la fel si dupa cum zice si brunetu, merge pusa la Polo 9N/9N3 care are plafoniera standard; dar cea din poza lui moesis e diferita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se pot posta si niste referinte pentru ele ar fi minunat ... nu am reusit sa le gasesc si cu seria mea nu reusesc sa fac nimic la magazinele de piese auto ca toata lumea imi spune ca nu exista passat w8 cand eu le spun ca plafoniera e w8 ca alta denumire pentru ea nu am gasit ... multumesc anticipat ... cat despre potrivire o sa continui sa caut pentru confirmare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link

Plafoniera ta este mai mare decat cea pe care vrei sa o pui. Ce dimensiuni are? Masoara si compara cu dimensiunile celei care e standard pe Polo, adica 16 lungime si 8 latime; a ta e patrata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!