Jump to content

Plafoniera Polo 9N/9N3


summa
 Share

Postare recomandată

Nu am gasit nimic pe forum despre problema mea,so...am cumparat un polo 2003 si am ceva probleme la plafoniera.ea se aprinde fara probleme,dar butoanele nu sunt luminate.e foarte greu sa dai de ele noaptea.cei care mi-au montat alarma mi-au raspuns simplu "domne' poate ca nu se lumineaza".mi s-a parut aberant.o masina care a fost poate 14-15000 euro,noua,sa nu aiba niste amarate de leduri la plafoniera?cine ma poate ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radu88

    7

  • 11GXD

    7

  • moesis

    7

  • Alexis97

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

mi-ai stricat ziua :scratch: ce urat...mureau pentru cateva leduri?in fine...dar macar pot cumpara de undeva?sau sa-i punniste leduri?am vazut de vanzare plafoniere de-astea W*,dar nu scria nimic de polo.si mai si costa o galagie de bani.cred ca-mi iau o lanterna ca sa gasesc plafoniera :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e, nu se lumineaza decat cele de W8!

merg si la polo, mi-am montat eu si se vede intr-un fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se vede intr-un fel minunat :))

adica in afara de faptul ca sunt luminate butoanele mai are si doua leduri care imprastie o lumina rosiatica in interiorul masinii (deloc obositoare sau vreun kitsch :nono: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru POLO 9N3 este la fel?

:D

Radu88 posteaza cate va foto daca nu e prea greu !!!

PLEEEEESEE !! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca la postul 2 e un link care te duce la poze si la modul in care se monteaza.

ce ma intereseaza pe mine este daca se potriveste si la fabia. ma gandesc ca daca merge la golf si la polo, trebuie sa mearga si la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte interesant tutorialul, dar de unde se comanda piesele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fac atunci poze diseara si le postez.

eu mi-am comandat toate piesele necesare de la volksman(aprox 2 milioane si au venit intr-o saptamana)

b77eru ar trebui sa mearga. nu stiu cum arata plafoniera de fabia. trimite-mi o poza si-ti spun!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite plafoniera mea. are 16 cm. poate reusesti sa o masori pe a ta ca sa le comparam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata si a mea, are dimensiunea precizata de tine: 16cm lungime si cam 8cm latime. (de Polo vorbesc).

Tu la Skoda parca ai luminite verzi pe la bord, nu? Uite una de Skoda Superb(vezi poza), pare la fel cu cea de W8, difera lumina LED-urilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e clar ca merge si la tine b77eru. e aceeasi plafoniera.

dar sa ai grija sa o comazi pe cea cu lumini verzi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce o montezi sa faci si tu niste poze si sa zici daca te-ai descurcat cu montatul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plafoniera cu lumini verzi dar fara acele 2 leduri rosii nu exista ??? Nu prea imi place cum arata cu ele si mai ales nu cred ca sunt prea inspirate in timpul condusului pe timp de noapte :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa lipesti niste guma peste ele :D

acum serios vorbind, nici nu-ti dai seama ca sunt acolo. sa nu cumva sa-ti imaginez ca se face discoteca in masina :D

ca sa-ti dai seama, lumineaza mai putin decat stopurile unei masini care sta in fata ta la semafor.

iar montatul e extrem de simplu (e chiar si un tutorial DIY pe aici)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru mine alea sunt totul. eu de aceea o iau. nu e ca o raza laser din razboiul stelelor, e o lumina stearsa, de efect. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest caz sunt tare curios sa vad cum arata si live pentru ca asa din poze nu sunt prea incantat. Sa ne dai de stire cum ti-a reusit b77eru :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in sfarsit si cateva poze. nu sunt cine stie ce , dar macar sa va faceti o idee!

spor la montat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-ai vrea sa stii :lol:

am reusit dupa lungi insistente sa-l trag pe dupa parasolar si apoi pe stalp pana la cutia de sigurante si apoi l-am infipt in butonul de faruri (l-am izolat frumos :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
sebastian stefan

Stie cineva cum se demonteaza plafoniera la un polo model 2006?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!