Jump to content

Citatie abuziva


dannyb_ro
 Share

Postare recomandată

multumesc ratonul si cristirenault...am primit-o...de 2 ori :P

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dannyb_ro

    34

  • Ratonul

    18

  • godoroja

    15

  • horry_bv

    13

Imi dati si mie va rog inregistrarea? alex.cosma@gmail.com. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate si pentru mine un exemplar inregistrare? rapier_67@yahoo.com.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am primit. Merci!

Dn pacate nu o sa o pot asculta decat acasa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am dat pm dar nu cred ca ai vazut. Vreau si eu: vlady_zch@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o precizare tardiva:daca ai de un an permisul ai aceleasi "drepturi" cu unu care il are de 80 ani!!!nu ti-l anuleaza nimeni aiurea (decat daca ai facut o fapta care atrage dupa sine anularea!!!!) mie la 1 luna dupa ce mi l-am luat mi l-au retinut 3 luni (eram praf la volan de paste...ce vremuri acum vreo 6 ani =)) ) eram varza si eu stiam de zvonurile astea ...sunt zvonuri si cam atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu cred ca politistul care a aplicat amenda a venit in instanta si a spus ca nu e asa. In primul rand, ca procedura.

Pe langa faptul ca m-am judecat pe PV-urile mele cu politia, mai sunt si avocat si niciodata nu vine agentul constatator in instanta.

Te rog, pune pe forum Hotararea judecatoreasca obtinuta in urma depozitiei in instanta aagentului constatator

In ceea ce priveste declararea recursului, acesta este o obligatie de serviciu a Directiei juridice. La orice institutie de stat. Unde ai vazut/auzit declaratia legata de scopul asta pe care-l invoci?

acum am vazut ca esti un foarte bun avocat ce insista chiar si pt o cauza pierduta. nu am sustinut ca politistul a "venit in instanta" ci ca " a dat cu subsemnatul". adica a dat o declaratie in scris cum ca eu am dreptate si nu el. deci eu sustin una si tu insisti ca nu ma crezi alta (o tehnica avocateasca probabil), desi initial spuneai ca politistul nici nu stie cand il contesti. e o aberatie ce sustii.... primul intrebat de situatie e chiar cel reclamat, nu ti se pare normal????

declaratia legata de scopul pe care il invoc am auzit-o in biroul presedintelui tribunalului. nu e o informatie oficiala si nu o gasesti pe situl MI. daca tu ai dreptate ca asta e o obligatia directiei juridice a oricarei institutii de stat atunci e una absurda ce se face pe banii nostrii. adica o institutie a statului greseste, recunoaste greseala, pierde procesul si apoi face recurs la care evident ca sustine iar ca a gresit si ramane sentinta initiala. totul pe banii mei de contribuabil....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ies mai intru maine dim sa va mai trimit inregistrarea... daca faceti cerere si o primiti de la alt coleg de pe forum editati-va postul si spuneti ca ati primit, ca maine dimineata sa nu stau sa va mai trimit eu odata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ma mai suparati ca acum am primit prin posta o amenda pentru taicamiu care traversase aiurea si a luat amenda pentru lucrul asta si cand a declarat datele personale i-a zis lui un politist care se tot incurca ca sa mai invete geografie si pentru asta un politist i-a dat amenda 1 milion pentru declaratii neconforme cu realitatea , acest un politist pe nume LUNGU CRISTINEL de la Politia Rutiera Galati care provine de la PAZA si Ordine si care a fost facut agent la rutiera peste noapte , probabil datorita "talentului si competentelor" dovedite fata de superiorii sai...

Deci e clar ca politstii sunt o specie aparte care nu trebuie deranjata ca iau foc foarte usor , adica sunt inflamabili , deci ... nu mai am cuvinte... considerati ca acum am scris toate injuraturile posibile din lume ................................................................................

........................ asta ca sa nu mai imi iau warn.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai trimit eu acuma....si o sa mai pot trimite si diseara pe la 10-11 asa...acuma nu mai stau foarte mult...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

degeaba ne tot lamentam aici, daca nu facem nimic. Sfaturile i-au fost utile colegului nostru fara doar si poate. Dar Politia nu se va schimba nici intr-o suta de ani. Nu stiu, daca facem ce am putea schimba, cert e ca ar trebui incercat, parerea mea. Sa va povestesc o chestie legata de politisti: Intr-o dimineata sapatamana asta, aglomeratie la greu in Clujul nostru de 5 stele cum ii place primarului sa se laude, stau ca boul la coada pe drum cu prioritate ca doua dube nu stiau ca au prioritate sa facem stanga. Eu pe banda 2, brusc apare un baiat cu scuter, taie linia continua si mai mai sa-mi ia oglinda, venea din spatele meu. M-am speriat pe moment. Mergem mai in fata si semafor. TREI politisti, doi barbati unul langa celalalt, si o femeie mai incolo. Ma opresc lanaga femeie, fiind tanara si auzind ca astia tineri si mai ales femeile sunt mai harnice in aplicarea meseriei. Ii spun de scutere si dupa umila mea parere nu ar fi rau sa-i traga pe dreapta si sa le spuna sa nu mai faca slalom printre masini. Ea se uita lung dupa scuter si zice:

- d-voastra trebuie sa fiti atent.

- pai doamna eu eram oprit la ce sa mai fiu atent

- ea, daca nu s-a intamplat nimic, ati putea face o reclamatie, dar daca nu s-a intamplat nimic...

- dar datoria d-voastra nu este si de a preveni, nu numai de a constata un accident?

- multumim de sugestie, la revedere - un la revedere ce zicea de fapt circula ba ca ma plictisesti....

Ce naiba sa mai zici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit si eu de la doua persoane. Multumesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu

multumesc, am primit

Modificat de MAK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar sunt curios, trimite-mi te rog la "marafinate@yahoo.com"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau: DoubleG_24@yahoo.com

Multam fain

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu, pleeeeease :icon_cheesygrin:

robert.alexandru@b.astral.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar sunt curios, trimite-mi te rog la "marafinate@yahoo.com"

mai scrie adresa de mail odata ca zice ca nu e buna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!