Jump to content

Citatie abuziva


dannyb_ro
 Share

Postare recomandată

 pana la urma ma lasi sa o pun pe net sau o dai tu la cine vrei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dannyb_ro

    34

  • Ratonul

    18

  • godoroja

    15

  • horry_bv

    13

nu o pune pe net mai bine

las ca ma chinui eu

gata. trebuie sa plec .Ratonul are inregistrarea .Mai intru diseara si dezbatem. k mersi pt suport inca o data

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tui' mama ei de treaba, ca acum mai bagat in ceata de tot.

Adica a fost abuziva "treaba" da te-au convins ca e mai bine sa "dai un ban" si sa stai in "fata" (adica la volan)?

Ma duc la medic astazi sa-i spun ca am probleme de logica, sa imi dea ceva ca asa nu se mai poate :( .

"Canta" toata presa ca fac astia (din administratia publica) pe d... in 4 sa "starpeasca" coruptia si sa elimine abuzurile, nr. de tel. gratuit, adresa postala, adresa de email, etc. si "concluzia": pana la Dumnezeu (ca am inteles ca asta erea ultimul din varf) te mananca sfintii.

Recunosc ca si eu in anumite momente "trec cu vederea" anumite "chestii" nelegale si cam abuzive (ca na nu este d... chiar asa de negru, da un pic gri tot este), ca doar nu o sa stau toata viata sa ma judec cu toti prostii da in anumite momente nu ma "urnesc" nici cu "politia".

Baga inregistrarea aia.

Ai facut-o legal (le-ai spus ca inregistrezi si le-ai obtinut acordul) sau e pe "blat".

Ma duc sa iau agenda si sa vad pe cine cunosc in presa, poate dau de "gaozar" (fara sanctiuni domnu' administrator sau moderator ca este "vorba prezidentiala").

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eu inregistrarea , chiar sunt curios ce a zis nea Caisa ala , cu toate ca intuiesc cam ce ii poate capul , dar in fine , in parte sunt de acord cu tine ca mai bine pierzi doar 750 de bete si gata dar daca faceai cum ti-am zis eu si te duceai acolo cu tot neamul iti zic eu ca nu avea ce sa va faca fraierul ala... adica tie... mai e o chestie , tu nu esti din Ploiesti ci din alt oras din Prahova, nu stiu daca nu cumva trebuia sa te cheme la tine in oras si nu in Ploiesti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

maine o auziti toti la radio la programul de dimineata in drum spre job :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

initiatorul topicului a luat decizia sa ne tina in ceata. ar fi fost mult mai corect, daca ar fi intrat si ar fi explicat pe scurt ce s-a intamplat in biroul politiei si eventual sa ne puna la dispozitie inregistrarea.

avand in vedere numarul mare de useri care au inceput sa foloseasca un limbaj trivial, in urma consultarii cu ceilalti moderatori, am luat decizia sa inchid acest topic.

acest topic va fi redeschis doar la cererea initiatorului, daca simte ca vrea sa ne dea mai multe detalii.

cei care doresc inregistrarea sa-i transmita aceasta prin pm sau mail

P.S. s-a redeschis topicul la cererea expresa a lui dannyb_ro. sper ca intr-un post sa ni se explice si noua ce si cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trimis un mail lui blue hunt in care i-am explicat ca nu e vina mea ca s-a injurat pe topic si iata ca s-a redeschis ... ce om ce caracter , bv bluehunt :( :(

in principiu vorba a fost asa : nu vreau sa fie inreg publica pe net...asa ca nu inteleg ce-i asa greu sa se raspandeasca prin messenger...are 27 de minute...va las sa o ascultati si o comentam diseara....fair enough huh ... ?

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super tare inregistrarea.. fazele cu "doamne maica domnului" si "aduce-ti biblia sa jur pe ea" criminale :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit tot acest topic si nu am inteles nimic !

ori is eu prost or.... pricep greu si uit repede !

ba nu , am inteles !

dai un ban dar, nu-l mai ai.

cred ca este un final rezonabil !

bafta si multi km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@voinea : o sa scoata astia la radio o melodie :,, Am fost citat abuziv..abuziv...abuziv/shubidubi wapa..."

@ratonu : imi pare bine ca ti-a placut , mie nu mi-a placut :(

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puneti undeva public inregistrarea, sau ne mai tineti pe jar? Si daca o puneti undeva ne dati si nou linkul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super tare inregistrarea.. fazele cu "doamne maica domnului" si "aduce-ti biblia sa jur pe ea" criminale :)

Vreu si eu daca se poate inregistrarea pe email: b77kox@gmail.com

pe yahoo user: gain_kox

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine o mai vrea sa posteze aici mailul... eu incerc sa tin pasul :) la cererea fondatorului acestui topic nu o s-o pun pe un site ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu din ce am inteles din inregistrare, cu tot respectul pentru colegul nostru dannyb_ro, ar fi ca nu a acordat prioritate unei dacii. Ceea ce este o contraventie totusi. Restul elementelor:

a. cum a fost citat / invitat / ma rog...

b. cum s-au comportat verbal politistii

c. samd

sunt intr-adevar in favoarea lui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreauuuu inregistrareeeeeaaaa!!! :)

Please :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine o mai vrea sa posteze aici mailul... eu incerc sa tin pasul :) la cererea fondatorului acestui topic nu o s-o pun pe un site ceva...

O vrea si eu...

cosmin_chera@yahoo.com

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot face adresa de e-mail publica din motive lesne de inteles (spam-ul care nu doarme niciodata) dar ID-ul meu pe Yahoo este artvisiondesign

Feel free to send it over :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buuun , in primul rand il felicit pe Daniel ca a avut curaj si nu s-a pierdut cu firea , mi-a placut atitudinea lui asta in ciuda tineretii si lipsei de experienta in viata , la 22 ani inca e un copil, felicitari inca odata :P

Am sa scriu in continuare pasaje din "dialogul" lui cu politistul de seama.

La intrebarea lui Daniel catre seful politiei citez: Daniel a zis , "ma retineti aici impotriva vointei mele"? , raspuns sef politie, "DA"

Daniel e citez "NESIMTIT" , prietena , poate viitoare sotie "PIPITZA"

consider eu ca politistul la statia Peco trebuia sa mearga civilizat , sa se legitimeze prin a-i arata legitimatia lui Daniel si apoi sa ii ceara si acestuia sa se legitimeze. Trebuia sa discute civilizat , sa aplice legea si PUNCT.

Comandantul Politiei trece cu vederea faptul ca Daniel l-a injurat si i-a aratat degetul ala mijlociu care inseamna ... nu stiti voi ce inseamna ca nu am voie sa spun, asa ,...si cica l-a injurat , toate astea neexistand , deci e de treaba politianul , trece cu vederea ceva ce nu exista...misto... mare om mare caracter, o onoare pentru noi sa avem astfel de oameni in fruntea IPJ Prahova , si ce experienta domle , ce experienta... ce-i drept mare parte din ea acumulata in timpul comunismului... cand lumea era corecta si cinstita si de aia a ajuns el acum comandant ca e corect si cinstit ... saracu, oare are vila la Breaza?... nu cred , creca sta cu chirie...

Deci oamenii legii si-au manifestat si alimentat EGO-ul , acum sunt fericiti , e pacat pentru ca acest comandant are el ceva experienta , nu este redus degeaba :) , putea foarte simplu sa aplice legea si sa lase vrajelile si discutiile de mare cunoscator deoparte, era mai simplu asa si se evita tot circul.

Am inteles din relatarile celor 2 implicati in neacordarea de prioritate cum sta treaba , Daniel iesea de pe un drum lateral , fara prioritate intr-un drum national cu prioritate , coloana de masini , deci care era solutia pentru Daniel , sa stea pana seara tarziu cand nu mai erau masini , consider ca tocmai politistul care e un om al soselelor cum ii place lui sa isi spuna , trebuia sa ii faca loc sa intre si el in coloana , din descriere banuiesc ca nu se deplasau cu viteza prea mare de aceea nu se sustine ce zice nenea politistul ca daca intra in el din lateral il dadea peste cap si nu mai stiu ce , pai sa fii tampit sa nu te opresti in spatiu util daca poti face asta... sa intri in cineva sa faci un accident ca asa vrea el ca are prioritate ce draq.

Deci trebuia sa-l sanctioneze conform legii si cu asta basta , in rest nu trebuia sa fie prea multa vorbarie si circ. Nu mai avea nici colegul nostru ce sa spuna , asa au trimis o hartie , citatie completata aiurea , au facut o invitatie telefonica aiurea si tot asa , in nota incompetentei specifice... nu mai zic cui ... comportamenul politistilor deasemena arogant si superior , pacat.

E multa vrajeala de zis dar asta e , zic eu ca a scapat bine si a acumulat experienta cu militia colegul nostru. Daniele sa fii serios si sa nu mai te duci fioros sa ucizi oamenii ca ai vazut ce rau esti ?... ai speriat ditamai comandantul "barbarule". :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori si eu inregistrarea!!

Mail: cdragos@gmail.com

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu is curios cum a decurs...daca se poate: horia_geaman2003@yahoo.com

:)

:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!