Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Le am eu de 2 ani pe masina, au fost destul de ieftine (cam 30 RON bucata), insa vopseaua e destul de proasta calitativ, nu are deloc lac, deci nu are protectie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un prieten de-al meu si-a facut ceva similar la un Peugeot 308, dar nu a schimbat oglinzile, ci a invelit carcasa cu un autocolant argintiu semi-mat. Arata foarte bine, zic eu, si e o solutie mai ieftina. Daca gasesti pe cineva priceput sa-ti faca colantarea nici nu-ti dai seama ca e folie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cornel, ti-am vazut masina si cred ca vin mult mai bine unele negru lucios sau chiar rosii.

Grilele de la radiator sunt cele de Cupra (gri ?) sau sunt negre? E un detaliu care te poate ajuta sa te decizi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cornel, ti-am vazut masina si cred ca vin mult mai bine unele negru lucios sau chiar rosii.

Grilele de la radiator sunt cele de Cupra (gri ?) sau sunt negre? E un detaliu care te poate ajuta sa te decizi :)

Grilele, sunt cele negre de la Ibiza FR. Legat de oglinzi, vreau cel mai mult sa le fac rosii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

incerc sa gasesc si eu un footrest pentru piciorul stang iar cei de la Porsche mi-au spus ca pentru Ibiza nu exista...

si-a montat cineva un footrest care sa se potriveasca pe Ibiza ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-au zis adevarul, nu exista footrest pentru Ibiza. Poti incerca sa adaptezi ceva, insa ma cam indoiesc ca se potrivi ceva foarte bine, avand in vedere forma ciudata a acelui loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea incerca ceva de genul asta:

http://www.superskoda.com/Skoda/FABIA/Fabi...versary-Edition

Dupa cum arata insa, Fabia are in plus, pe langa mocheta, o protectie suplimentara, asa cum la Ibiza exista doar in dreptul pedalelor, e posibil ca acest foot rest sa nu se potriveasca perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact la acelasi model ma gandeam sa iti recomand si eu, ca si cristian.

Eu am asa ceva si se prinde foarte simplu cu niste cleme ( cu toate ca eu am preferat si putin poxipol ). Cu toate ca nu stiu cum arata locul respectiv la Ibiza, footrestul este destul de mic/compact si cu siguranta se potriveste.

Uite aici cum vine la mine ( post 474 ) : http://vwforum.ro/index.php?showto...1561&st=460

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine, mai ales ca ti-ai luat si pedalele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca eventual foot rest-ul de Leon 1P pre facelift, care este asemanator cu pedalele care le ai tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms frumos

eu am pedalele acestea:

Schimba-le ca sa dea bine cu footrestul de la Fabia ... :coffee_lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

grila centrala de la radiator se gaseste pe undeva fagure?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista decat aftermarket si costa destul de mult, cam 40 de Euro. Poti incerca si pe ebay, mai apar din cand in cand grile la preturi ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-mi un link unde gasesc la 40 de euro. eu am vazut in etka grila fagure cu sigla seat pe ea dar am inteles ca ar fi un bug de la program pt ca nu are cod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi problema o am si eu cu Etka, ar fi fost mult prea frumos sa exista grila aia. O sa caut, acum am gasit doar fara emblema, cu lamelele ca cea normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila la care se face referire in ETKA, nu a fost fabricata niciodata. Produsul nu poate fi gasit in comert sub acea forma, doar aftermarket

post-7745-1274959208_thumb.jpg

post-7745-1274959218_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@SAMSON, Arata binicel grila din poze.. unde se gaseste si un pret ne poti spune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca intereseaza, eu am de gand sa-mi fac asa ceva din grila standard, folosind o grila de Ibiza sau Altea, cea dintre proiectoare. Daca sunt doritori, avand in vedere ca dintr-o grila de jos se pot face 2 grile centrale, sunt dispus sa o impartim si sa lucram impreuna. Daca nu, o sa fac operatiunea asta singur, oricum nu ma grabesc, vreau sa iasa ceva care sa arate bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila centrala e facuta dintr-o grila de Altea(ies doua grile), si costa in jur de 80ron. Cateva poze luate de ici-colo.

Cornel.B are grila facuta asa( vezi Post #995)

post-7745-1274965308_thumb.jpg

post-7745-1274965313_thumb.jpg

post-7745-1274965318_thumb.jpg

post-7745-1274965322_thumb.jpg

post-7745-1274965331_thumb.jpg

post-7745-1274965338_thumb.jpg

post-7745-1274965348_thumb.jpg

post-7745-1274965356_thumb.jpg

post-7745-1274965359_thumb.jpg

post-7745-1274965363_thumb.jpg

post-7745-1274965694_thumb.jpg

Modificat de SAMSON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca intereseaza, eu am de gand sa-mi fac asa ceva din grila standard, folosind o grila de Ibiza sau Altea, cea dintre proiectoare. Daca sunt doritori, avand in vedere ca dintr-o grila de jos se pot face 2 grile centrale, sunt dispus sa o impartim si sa lucram impreuna. Daca nu, o sa fac operatiunea asta singur, oricum nu ma grabesc, vreau sa iasa ceva care sa arate bine.

Pick me, pick me! :icon_thumright: Acum cu toata seriozitatea, chiar imi place foarte mult cum arata grila fagure si ar fi interesant sa facem treaba impreuna. Din pacate sufar de lipsa de timp, dar dupa mintea mea mai mult de o duminica n-ar avea de ce sa ne ia.

In concluzie, @cristian, daca vrei sa "join forces", vorbim pe PM :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, discutam, trebuie sa fac o lista cu ce materiale avem nevoie. Eu ma gandeam sa pun si sigla Seat, e ceva mai mult de munca, insa tin sa fie si sigla acolo, cele aftermarket cu grila fagure nu au sigla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da da da! Exact! Si eu vreau neaparat sa pastrez sigla, mi se pare incomplet botul fara ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prieteni, va ajut si eu la grila, va dau matrita si sprijin moral. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa stabilim detaliile, cred ca cel mai bine ar fi sa ne vedem undeva gen Tineretului, unde se face intalnirea vwforum de duminica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!