Jump to content

SEAT Leon 1.8T Sport


toni

Postare recomandată

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • toni

    125

  • Bogdan_wrc

    26

  • andrei.toledo

    16

  • Muale

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

A costat 750lei, toba, tipsuri, manopera, tot...

Da, este putin mai gros sunetul. In interior se aude destul de putin diferenta, afara se aude ceva mai tare. O sa fac un filmulet si-l postez.

Link către comentariu

A ruginit si picase intr-o parte, asa ca am tras putin de teava pana a iesit complet. Mai bine sa o scot eu decat sa pice pe undeva...

Link către comentariu

Alti bani, alta distractie :)

Probabil ca o sa-l fac, dar pe rand. O sa fac racordul flexibil luna viitoare si probabil la primavara o sa fie nevoie sa schimb si intermediara. Iar cat-ul o sa ceara si el cat de curand sa fie schimbat.

Link către comentariu

Intorcandu-ma azi de la Alexandria, un idiot de pe contra-sens a decis ca se circula mai bine pe banda mea decat pe a lui banghead Rezultatul: oglinda mea spulberata iar usa ciobita de sticla sparta banghead

Mecanismul oglinzii pare in regula si cred ca am nevoie doar de carcasa si sticla.

Eu aveam cam 80-90km/h, el probabil tot pe atat. Noroc ca am tras putin de volan ca altfel poate ma lua cu totul. Bineinteles ca el nici macar nu a oprit, l-a durut in cot ca a lovit pe cineva showfinger

Mirror_damage_1.jpg

Mirror_damage_2.jpg

Mirror_damage_3.jpg

In alta ordine de idei, am facut un filmulet cu toba finala, dar cine se mai bucura de ea acum... :(

Link către comentariu

Pacat de incident :(

Functioneaza ok rabatarea electrica a oglinzii ?

Important este ca s-a intamplat doar atat si din fericire nu a fost mai grav!

Mult succes in continuare !

Link către comentariu

Este foarte greu sa intorci pe drumul Buc- Alexandria, nu exista banda de urgenta, iar drumul este mereu aglomerat. Era bine sa-i vada numarul de inmatriculare si sa mearga la Politie imediat .

Link către comentariu

Cand cineva trece cu 100+ pe langa tine(viteza cumulata,sens opus) si brusc te atinge e greu sa ii vezi numarul...bine ca a fost atingere si nu ceva mai grav...

Aveai/ai si rabatare electrica sau doar reglaj?

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Pacat de incident :(

Functioneaza ok rabatarea electrica a oglinzii ?

Important este ca s-a intamplat doar atat si din fericire nu a fost mai grav!

Mult succes in continuare !

Am vazut ca partea electrica a oglinzii este ok, rabatarea si reglajul merg.

De ce nu te-ai intors dupa el?!

Cum spune si Sor!n, drumul este destul de nasol, mai ales cand este aglomerat, cum era aseara. In plus, nu stiam ce numar are, n-am vazut nici macar ce masina era. A iesit din spatele unui microbuz. Pot spune doar ca era mare, gen SUV sau de teren cu bena...

Cand cineva trece cu 100+ pe langa tine(viteza cumulata,sens opus) si brusc te atinge e greu sa ii vezi numarul...bine ca a fost atingere si nu ceva mai grav...

Aveai/ai si rabatare electrica sau doar reglaj?

From HTC via Tapatalk.

Reglaj si rabatare electrice.

Link către comentariu

Ieri am schimbat uleiul, ~220k km. Am trecut la Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40. Filtru de Mahle ca si la ultimele schimburi.

Liqui_Moly_Oct_2012_1.jpg

Am luat zilele trecute si carcasa de oglinda si sticla. Carcasa Alkar (Spain ?) si sticla Tyc. Poate duc la vopsit carcasa saptamana care urmeaza...

New_mirror_1.jpg

Link către comentariu

Frumos suna! Imi pare rau sa aud de incident. Bine ca a fost doar atat si nu mai rau. Cat a costat carcasa aftermarket ca ma bate gandul sa imi cumpar si eu dupa atata timp si sa le duc la vopsit.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

120 lei 1 capac? Foarte mult...

Eu le-am dat cuiva care lucreaza la porsche si le-a facut (ambele) cu vreo 60 lei.

Avea anunt pe okazii,pacat ca nu mai am nr lui...

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Si mie mi se pare mult. Mai caut pe okazii in cazul asta :)

Daca cumva gasesti numarul lui da-mi si mie un PM, te rog.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Se pare ca pana acum n-am pus nici o poza cu look-ul de iarna, asa ca o sa compensez acum.

Intre timp am pus si oglinda noua.

 

 

DG105_Nov201201-1.jpg


DG105_Nov201209.jpg


DG105_Nov201208.jpg


DG105_Nov201207.jpg


DG105_Nov201206.jpg


DG105_Nov201205.jpg


DG105_Nov201204.jpg


DG105_Nov201203.jpg


DG105_Nov201202.jpg

 

Pozele sunt facute chiar inainte sa schimb toba :)

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!