Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

@doru.tanasoiu,

pe langa vin am nevoie si de cod motor. in etka imi arata mai multe modele de 1.9 tdi si trebuie stiut exact care e al tau.

decat sa stam 2 zile aici sa cautam un cod de piese mai bine faci un drum la volksman si iti zice el.

Modificat de kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimati colegi !!

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva coduri daca se poate: cotiera,discuri frana fata + spate ventilate si aerisite(daca sunt!) si motoras deschidere portbagaj(caraie cand il deschid)

Golf 5,an 2004, 19tdi 105cp

Merci,

Cotiera pe care nu o ai dar vrei sa o montezi:

post-314-1236722777_thumb.jpgpost-314-1236722785_thumb.jpg

Discuri fata/spate identice cu cele pe care le ai:

post-314-1236722844_thumb.jpgpost-314-1236722849_thumb.jpg

post-314-1236722896_thumb.jpgpost-314-1236722908_thumb.jpg

Hayon:

post-314-1236723013_thumb.jpgpost-314-1236723018_thumb.jpgpost-314-1236723023_thumb.jpg

Modificat de AndyG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru.tanasoiu

@AndyG

In primul rand merci frumos pentru raspuns si mai am cateva nelamuriri.Pentru cotiera vad ca imi da pozitia 1 care ar fi pentru cotiera completa si in imaginea alaturata ei nu am pozitia respectiva si la haion daca as comanda numai pozitia 9 imi voi rezolva problema cu caraitul la deschiderea haionului?

Cu respect,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@doru.tanasoiu,

cotiera e formata din toate componentele acelea care le vezi in poza. trebuie cumparate toate si asamblate.

cat de problema haionului nu cred ca putem sa iti raspundem.

mai bine te duci la un service si vezi care e problema mai intai.

apropo... cotiera completa gasesti pe ebay la super pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog pentru un golf WVWZZZ1KZ9W073079, am nevoie de cod oem pentru set placute fata spate si cele patru filtre(aer, polen, combustibil,ulei)

asta este pentru un prieten, audi a6 2.3 tdi wauzzz4bzyn074370 va rog daca puteti un cod pentru setul de segmenti, mi-ar fi de mare ajutor daca poate cineva sa-mi dea cota la segmentul de foc, deoarece eu am cumparat un set si mi s-a spus ca dupa serie asta e si in realitate segmentul de foc, care era in setul nou, era mai subtiere decat cel original de pe piston.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Placute fata - 3C0698151B

Placute spate - 1K0698451J

Filtru aer - 1K0129620D

Filtru polen - 1K1819653B

Filtru ulei - 071115562C

Filtru combustibil - 1K0127434B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta este pentru un prieten, audi a6 2.3 tdi wauzzz4bzyn074370 va rog daca puteti un cod pentru setul de segmenti, mi-ar fi de mare ajutor daca poate cineva sa-mi dea cota la segmentul de foc, deoarece eu am cumparat un set si mi s-a spus ca dupa serie asta e si in realitate segmentul de foc, care era in setul nou, era mai subtiere decat cel original de pe piston.

Sigur e seria corecta? Oricum 2.3 TDI nu cred ca exista! E cumva luata din USA?

Daca e motorul 2,8 cu codul ATQ (acelasi cu AHA tot de 2.8) codul este 06A 198 151 C care au urmatoarele cote:

foc - 82.5 x 1.2

compresie - 82.5 x 1.5

ungere - 82.5 x 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina din semnatura ma poate ajuta cineva cu un cod pentru acel capac de plastic de la baterie? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine are etka .. sa se uite cum vine compresorul de AC.

seria: WVWZZZ1KZ8W078349 (golf 5 gti edition 30)

cod compresor AC: 1K0820859N

cum vine ? cu curea/fara curea, se poate inlocui fulia ? sau vine cu tot cu compresor ? ...

trebuie sa aflu ca am o problema cu pbn-ul ...

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Compresorul vine cu totul, NU vin elemente separat; nu vine fulie separat, nu vine electrovalva separat. Doar compresor clima complet. Cureaua de accesorii se livreaza separat. Cheers!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut..am nevoie de cod pentru plafoniera ambientala tip w8..multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

weewee

daca ai folosi macar Search-ul acestui topic, ai fi gasit asta

Daca raspundem la nesfarsit acelorasi intrebari, unde ajungem?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms..dar partea cu search-ul..l-am incercat..acuma ori nu merge el klumea ori nu stiu eu sa-l folosesc.. :scratch:

da..varianta corecta e ca nu stiu eu sa-l folosesc deci sunt tantalau..acuma am vazut ca fiecare topic are search separat :) sorry

Modificat de weewee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

imi puteti spune va rog codul carcasei de la oglinda din partea dreapta pt. Golf V?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@xmacix

1K0 857 538

vezi foto atasat

post-14767-1237366468_thumb.jpg

Modificat de kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

cineva cu ETKA daca se poate...

WVWZZZ1KZ7P084937

am nevoie de codurile(si pozele) pentru far dreapta + capac far si bandou buclier dreapta

as vrea sa ma duc la service cu codurile pieselor OEM pentru a nu avea surprize gen piese facute pe genunchi.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@victorarmd,

1K6 941 006 P = Far dreapta HELLA (vine cu tot cu capacul din spate) - pozitia 1 in imagine

1K6 941 607 A = Capac spate far faza scurta (original HELLA) - pozitia 6 in imagine

1K6 941 608 A = Capac spate far faza lunga (original HELLA) - pozitia 7 in imagine

1K0 807 656 = bandou dreapta - pozitia 17 in imaginea a doua, litera de dupa cod reprezinta culoarea.

post-14767-1237368655_thumb.jpg

post-14767-1237369103_thumb.jpg

Modificat de kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza si pe mine codul de la bara fata de GTI fara inscriptionare si codul de la bara fata sportline 2007 . vreau sa imi pun bara fata de gti in urma evenimentului neplacut pe care l-am avut ...ma intereseaza si pretul la fiecare ca sa vad ce diferenta trebuie sa achit + ca stiu ca trebuie cumparat si un nou sistem de prindere pt bara de gti, ma intereseaza si acela . multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista sistem nou de prindere... iti trebuie calandru radiatoare + masca portfar ptr a monta bara de GTi

bara fata de GTi nu exista inscriptionata...poate te referi la masca radiator... si pe aceea daca o iei fara inscriptionare iti ramane acolo sistemul de prindere al insemnului GTI si se vede urat...

ptr bara fata GTI pe golf confort documenteaza-te aici : http://vwforum.ro/index.php?showto...poiler+fata+gti

sau aici : http://vwforum.ro/index.php?showto...t=0&start=0

aaa. si am uitat ceva...: daca bagi faiul in ea cu simt de raspundere intra...numai e mult de munca...si nu mai vine prinsa in toate suruburile...:)

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum la mine trebuie sa imi schimbe TOT botul masinii ext si int ... pana al trager daca nu si ala ... imi trebuie o lista exacta cu piesele care trebuie schimbate pt bara de gti . ca sa stiu ce diferenta dau (imi plateste casco botul normal de golf v sportline) dar eu o sa comand integral botul de gti... dasta ma agit eu , vreau sa stiu TOTAL aprox (ca difera de la o reprezentanta la alta) botul de golf 5 sportline si total aprox botul de gti :D sa fac scadere si sa imi dea capitalu care trebuie investit :)

Modificat de MateiWmW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei de la casco iti vor aduce ce vrei tu doar ca va trebui sa platesti diferenta.Ei stiu ce piese ai nevoie. Vorbeste cu ei, este cel mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea e ca vreau sa stiu la ce suma sa ma astept ... aproximativ ... ca daca e asa mare diferenta ma las pagubas

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai...

-la bara in sine diferenta e de aprox. 400 lei

-la grila radiator diferenta e de aprox 200 lei

-la grila centrala bara ( jos mijloc ) de aprox 50 lei

-la grilele laterale bara de aprox 40 lei la ambele

-bandouri bara costa cam 35-40 lei bucata ( 2 buc )

-fusta de sub bara e 180 lei de GTi - de sportline cred ca e aprox 150 deci 30 lei diferenta

-calandrul e cam 600-700 lei la sportline - la GTi nu stiu (dar banuiesc acelasi pret)

-iti trebuie suportii de sub far - cam 35 lei bucata (indiferent daca e gti sau sportline )

-masca portfar - la asta nu stiu

-daca ai si farurile avariate ai grija ca pe cele noi sa le comanzi pe negru - gti

nu ai nevoie de noi carenaje - se portivesc perfect

nu ai nevoie de suportii de sub bara - se portivesc perfect

calculele le poti face si singur...abia am venit de la munca si sunt chior...de somn...

spor la treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

puteti sa mi spuneti si mie un pot sa verific niste coduri ?

sau daca puteti sa mi spuneti daca codurile urmatoare :

1K0858069KV80

1K0819728JV80

sunt pt consola centrala si aerisiri dreapta stanga..dar sa fie stainless steel ?

puteti sa ma ajutati va rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!