Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Ajutati-ma si pe mine cu un cod pentru clipsurile cu care se prinde antifonarea capotei motor de G5 diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

as dori si eu un cod pentru un set de capace pentru roti, pentru masina din semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal. dudu, ma poti ajuta si pe mine cu un cod pt fusta spate design individual? multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se poate monta, se potriveste la imbinari ( sistemul de prindere ) normal ca voi schimba si evacuarea... sa inteleg ca 1K 807 568 9B9 este codul pentru jumatatea inferioara a spoiler`ului care ma interesaeza pe mine. ms mult dudu

Am sunat azi la Scorpion Galati sa intreb ce pret are piesa dupa codul de mai sus si ce ceredeti- surpriza este a 3- oara cand le dau la astia un cod de piesa de pe forum si spun ca nu este bun codul respectiv ca mai trebuie ceva adaugat dupa primele 1K.. . Ori astia de la scorpion lucreaza cu alt program de piese, ori codul nu este bun.

Rog pe cineva care are MK5 R32 sa ne dea o serie de sasiu ca asa poate gasesc si eu piesa respectiva, eventual pe Voinea ca stiu ca el poseda un asemenea bolid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...lipseste cifra de dupa 1k .ar trebui sa fie 1k0 sau 1k6 dar nu sunt sigur... rugam un posesor de etka...sa ne ajute,...:Driver:

si poate ma ajuta si pe mine cineva si cu grilele de r-line de mai sus...

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Repere bara fata de R32:

post-314-1233947448_thumb.jpgpost-314-1233947483_thumb.jpg

Repere bara spate de R32:

post-314-1233945628_thumb.jpg post-314-1233945639_thumb.jpg

Modificat de AndyG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu nevoie de codul pt suspensia sport pt un g5 1.9 77kw 2006:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca sunt mai multe coduri...

am incercat cu un prieten la o reprezentanta pe etka ...si nu am gasit un cod ptr suspensia completa...

cel mai indicat este sa iti gasesti o serie de sasiu de la ce model vrei suspensie sport ( GT sau GTI ) si sa te duci cu ea sa iti comanzi toate reperele...

daca exista un cod ptr pachetul complet suspensie GTI sau GT il vreau si eu... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai modelul meu nu ii gt.....este sportline adica o fost inainte sa apara gt....daca te rog zimi codurile pt reperele la care ai aflat.iti multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da imi trebuie pt 1.9tdi 105cp......pls uitate daca este.mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GT , GT- Sport, sportline e aceesi suspensie...indiferent ca e tdi, sdi sau mai stiu eu ce... - sper sa nu ma insel...

daca vrei sa mergi pe ideea ta cauta pe cineva cu echipare sportline la un 1,9 tdi si cerei seria de caroserie si comanda dupa ea...nu ai cum sa dai gres...- asa am facut eu cu botul si fundul de GTi :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suspensie sport de Golf V 1.9 TDI (cod motor BXE, 105 CP).

Fata:

post-314-1234324272_thumb.jpg

Spate:

post-314-1234324295_thumb.jpg

Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde se poate comanada dupa codurile respective?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic, cu ajutorul acelor coduri de piese poti comanda de la orice reprezentanta VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic, cu ajutorul acelor coduri de piese poti comanda de la orice reprezentanta VW.

:D eu am comandat piese dupa cod de la magaznul din scara blocului :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oameni buni, acel cod este universal, poti sa comanzi din reprezentanta VW(cel mai scump), de la absolut orice magazin de piese auto import, chiar si din Brazilia sau Maroc, adica oriunde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum e bine de stiut ca in functie de motorizare pot fi diferite variante de arcuri/telescoape datorita greutatii motorului.

Nu de alta dar s-ar putea ca asieta "barcii" sa devina anormala, adica apupata sau aprovata! :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... poti sa comanzi din reprezentanta VW(cel mai scump)...

Esti sigur? Iti pot da multe exemple de piese OEM mai ieftine decat after-market. Este o impresie generala si eronata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

In plus, de obicei vanzatorii de piese AM au preturi mai mari pentru produsele OEM

Daca ne gandim, este un lucru firesc deoarece putem considera importatorul ca "prima mana"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Nu mai deschid alt topic, sper sa primesc raspunsul aici, am nevoie de un buton ON/OFF pt statie care sa se potriveasca cu restul bordului, nu ma intereseaza sa se aprinda 1data cu restul bordului, doar sa fie on/off, la dealer nu am gasit nimic(nu aveau chef de mine). Poate ma ajutati cu un cod... nu conteaza ce scrie pe buton.

multumesc

130220091012hc8.jpg

130220091013eg0.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suntem :) .dar de ce a trebuit sa duci buton on/off al amplificatorului tocmai acolo ?-ptr a mai avea o problema cu un buton care nu da bine si nu se incadreaza in peisaj...cand il puteai pune pe undeva pe sub bord pe acesta care il ai deja...?:) - no offence :icon_thumright:

in plus nu cred ca butoanele gen cel de la esp...sunt bune...ptr ca la folosirea lui, prin el trece un curent cat de cat "pe treaba lui" si daca on/off nu se face "brusc" intervine formarea unui arc electric care poate duce la un scurt si la aparitia unor defectiuni ...deja ma intind prea mult - ai inteles tu aspectul ..;)

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alea nici nu sunt butoane cu "ramanere" alea cupleaza un releu care ramane agatat pana la urmatoarea apasare. Chiar daca gasesti buton, neaparat sa pui releu pt ca prin acele butoane trece un curent mic asa cum zice kalu si se duce dracu imediat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!