Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

cod pentru buton de esp 1k0 927 117 A si pentru presiune cauciucuri 1k0 927 121 A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

ma poate ajuta cineva cu codul de la senzorul,

engine speed sensor (G28)

wvwzzz1kz4w, cod motor BKC,

multumesc.

post-12762-1235068452_thumb.jpg

Modificat de Oilie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

nici nu am observat ca e seria nu e complecta

wvwzzz1kz4w107560,

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

ma poate ajuta cineva cu codul de la senzorul,

engine speed sensor (G28)

wvwzzz1kz4w, cod motor BKC,

multumesc.

Impulse sender crankshaft: 036 906 433 E (este codul nou care le inlocuieste pe 045 906 433 A si 036 906 433 A)

Cu placere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit bara asta pe golfmkv.com. Am inteles ca ar fi dintr-un kit numit thunderbunny.

Aveti idee, e piesa OEM sau nu? As intreba dealer-ul ce pret are.

Inca o nelamurire: buclierul face corp comun cu spoilerul in cazul de fata? E o singura piesa in loc de doua?

img00029.th.jpg

Modificat de adyp2003
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca este OEM bara asta...arata mult prea diferit ce ceea ce inseamna OEM ....:icon_thumright:

si da : buclierul face corp comun cu spoilerul din ce se vede in poza...deci mai mult ca sigur trebuie sa fie ceva aftermarket...sau poate o fusta montata si facuta apoi "corp comun" in service...:) ( am mai vazut facut asa) :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu codul pt. bucsa bara stabilizare pt. un GOlf 5 1.6FSI, an 2004? Am cautat pe ETKA dar nu gasesc cod pt. bucsa, doar complet cu bara de stabilizare.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal nu se gaseste separat, doar cu bara asa cum ai vazut si in ETKA. Totusi sunt unii producatori, cum ar fi Febi, care fac aceste bucse, am doua seturi pe care nu le-am mai folosit ca nu era nevoie, iar comerciantu' nu le-a luat inapoi. Eventual iti pot vinde o pereche. Pretul a fost parca 45 Ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma ajuta si pe mine cu 2 coduri si 2 preturi pt jantele de gti pe 17 "denver" si jantele "avignon" design individual vw tot pe 17" ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori si eu codurile pentru arcurile de pe echiparea sportline care coboara cu 1,5 cm fata de stock, masina Golf 5, 1,9 Tdi, 105cp, manuala 5 trepte, tractiune fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma ajuta si pe mine cu 2 coduri si 2 preturi pt jantele de gti pe 17 "denver" si jantele "avignon" design individual vw tot pe 17" ???

Denver pe 7,5JX17H2 ET51 5/112 : 1K0 601 025 AC

Avignonul nu l-am gasit in Etka, cel putin nu cu acest nume.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc...acum trebuie sa aflu codul la avignon ... si preturile la amandoua ...asta ma doare ...vreau sa le schimb pe casco si sa stiu ce diferenta trebuie sa achit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori si eu codurile pentru arcurile de pe echiparea sportline care coboara cu 1,5 cm fata de stock, masina Golf 5, 1,9 Tdi, 105cp, manuala 5 trepte, tractiune fata.

sunt putin mai inapoi...nu multe pagini..in niste poze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot cautat si nu am gasit pe forum nimic asemanator.

La masina din semnatura 1,9 tdi 105Cp, Bkc, in ultima vreme cand o tin in jurul turatiei 1000-1200rot/min maxim, in special la treptele inferioare, chiar si la relanti cu ea pe liber se auzea din partea compartimentului motor, mai pe partea soferului cum vibreaza un plastic si intra in rezonanta cand era motorul la turatie joasa. Am intrebat vreo 2 prieteni cu Golf 5, motorina, 1,9 daca la ei se intampla la fel si ia ghiciti- exact aceeasi problama cu zgomotul asta il au si ei.

Azi fiind frumos afara, am ridicat capota la motor si ajutat de cineva am gasit de unde vibra si intra in rezonanta plasticul respectiv si am constatat ca de acolo lipsea un colier din acela mare.

Am facut si vreo cateva poze si pentru moment pana gasesc codul colierului (poate ma ajutati cu un cod), am aplicat o metoda nu tocmai buna ca aspect, dar si asa acolo nu se uita nimeni, ca doar nu merg cu capota ridicata si am prins cu 2 bride(coliere din plastic) si am scapat sau cel putin vad ca nu mai vibreaza plasticul ala si nu mai face zgomot.

Uitati si poze ca poate aveti aceeasi problema, este vorba de burduful ala gros care pleaca de la gura aia pe care trage aer motorul( mai exact capacul ala al gurii de plastic e problema) si care se duce in filtrul de aer.

In ultima poza e tipul de colier de care am nevoie.

Daca nu ii este locul aici rog un moderator sa mute postul unde crede sau la zgomote sau greierasi in Golf 5.

post-11369-1236608413_thumb.jpg

post-11369-1236608420_thumb.jpg

post-11369-1236608430_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru.tanasoiu

Stimati colegi !!

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva coduri daca se poate: cotiera,discuri frana fata + spate ventilate si aerisite(daca sunt!) si motoras deschidere portbagaj(caraie cand il deschid)

Golf 5,an 2004, 19tdi 105cp

Merci,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot cautat si nu am gasit pe forum nimic asemanator.

La masina din semnatura 1,9 tdi 105Cp, Bkc, ......

La fel si io am aceeasi problema ca si Auras....m-ar interesa si pe mine un cod.

Insa pana o rezolv eu am facut o mica improvizatie romanian style, ca sa zic asa....am pus ceva intre grila neagra de la radiator si plasticul care zdrangane....asa incat il tine fix si nu mai scoate zgomotul ciudat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

In graba mi-a fost mai usor sa caut exemplul... si anume colierul de la filtrul de aer

vezi poza

Sper ca ajuta

post-3944-1236669241_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

se poate un cod si un pret pentru o sticla de la oglinda din partea dreapta? Cu incalzire bineinteles.

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dogslayer

1K0 857 522 - right, convex, heated

3C0 857 522 Q - right, aspherical, heated

preturi intreaba la volksman, originale pe la 200 ron si pe producator pe la 90 ron.

@doru.tanasoiu

cotiera e formata din mai multe componente

trebuie sa specifici care din ele.

pentru discuri trebuie VIN al masinii

Modificat de kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru.tanasoiu

Salut,

wvwzzz1kz4w060407

Pe spate din cate stiu eu nu sunt discuri ventilate,pot sa imi pun ventilate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. In afara de codul pentru colierul de mai sus de la filtru de aer pentru care multumesc, daca poate cineva sa ma ajute cu inca 2 coduri. Este vorba despre capac far (din cauciuc) si tampon prindere capac motor partea de sus(pentru TDI)Se vede in poza din mijloc din postul lui Auras

Modificat de DR florinel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!