Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

In ETKA nu exista reper cotiera completa. Codul este preluat din AZIN, catalogul de accesorii originale. Daca nu ma insel este undeva la 1.000 ron sau peste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost de vreo 2 luni la reprezentanta sa ma interesez cat costa la ei cotiera originala de G5. A calculat baiatu de numa, si mia spus sec: aproximativ 1450 ron :vaidecapulmeu: Sa dai in balbaieli nu alta :blink: . Asta dupa ce eu am gasit cotiera OEM pe ebay noua la 215 euro cu transportu inclus pana in Romania

merci mult! :icon_thumright:

chiar sunt curios cat costa pe la noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cotiera cotiera...dar poate prima includea si sistemul de ventilatie...probabil de acolo si pretul pe masura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru Fiat am gasit un link unde scriu seria caroseriei si apoi pot cauta orice piesa a masinii, gasind codul si pretul, se poate comanda online tot ce e nevoie. Sunt si poze destul de folositoare cu componenta masinii >>>

http://eper.fiatforum.com/eper/navi?GUI_LA...KE=F&SBMK=F

Exista vreun site si pentru VW Sharan 1.9 TDI, unde se pot vedea codurile pieselor si preturile ???...de preferat in romana sau engleza !

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! stie cineva terminatia codului de la butonul din imagine(eu doar atat am gasit 3C0959001) si la porche nu da nimic

post-7713-1219050246_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt vreo 20 de feluri de coduri pentru piesa aia in functie de dotari cu faruri de ceata si lumini, coming home, culoare bord,... etc.

Cel mai bine te duci la un dealer si pe baza seriei de sasiu iti poate spune exact de care ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite in etka asa arata, poate te ajuta cu ceva.

Sunt vreo 20 de feluri de coduri pentru piesa aia in functie de dotari cu faruri de ceata si lumini, coming home, culoare bord,... etc.

Cel mai bine te duci la un dealer si pe baza seriei de sasiu iti poate spune exact de care ai.

poate omul vrea diferit fata de cel al masinii, de aceea am si poatat imaginea aceea sun mai multe coduri pt. diferite culori si modele

post-14148-1219051508_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci de ce nu le-ai pus pe toate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butonul ala nu este de Jetta, este de Passat CC pentru ca are crom de jur-imprejur.

Codul este 3c8941431... urmat de terminatiile in functie de dotari (proiectoare, senzor lumina, ceata spate, etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite ca le pun

Eu am doua masini, pentru prima, un Fiat am gasit un link unde scriu seria caroseriei si apoi pot cauta orice piesa a masinii, gasind codul si pretul, se poate comanda online tot ce e nevoie. Sunt si poze destul de folositoare cu componenta masinii >>>

http://eper.fiatforum.com/eper/navi?GUI_LA...KE=F&SBMK=F

Dar pentru a doua, un VW Sharan 1.9 TDI, cum pot intra pe ETKA, sau alt site, unde se pot vedea codurile pieselor si preturile ?- de preferat in engleza sau romana daca exista

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butonul ala nu este de Jetta, este de Passat CC pentru ca are crom de jur-imprejur.

Codul este 3c8941431... urmat de terminatiile in functie de dotari (proiectoare, senzor lumina, ceata spate, etc)

asa e de pasat cc l-am gasit pe un site din germania,eu nu am proiectoare la masina si daca tot imi pun si schimb butonul vroiam sa imi pun asa cromat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzor lumina ai? Ai auto la comutatorul de lumini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.....Codul este 3c8941431... etc)

Ma scuzati ca intervin, as vrea sa stiu cum pot gasi anumite coduri pentru VW Sharan 1.9 TDI, pe ETKA sau alt site, nu as vrea sa deranjez mereu cu intrebari pentru fiecare reper in parte, in plus mi-ar fi de folos sa vad cam din ce e compusa masina asta, deoarece cartile si asa foarte sumare pe care le am sunt in germana si nu inteleg nimic.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzor lumina ai? Ai auto la comutatorul de lumini?

nu am senzor de lumini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

M-ar interesa codul pentru stopuri cu LED ca cele din poza.

Stiu ca este dat un cod pe pagina a 2-a dar nu stiu daca mai e bun.

E posibil sa fie: 2VP009500801?

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Postul lui WNS se afla pe pagina 2.

triple golf5 led 1K0052204 - pretul= 330 euro pe site-ul vw din germania, in romania cred ca vor ajunge un pic mai sus.

Bafta.

Modificat de last
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi last, dar ma intereseaza daca nu cumva s-a schimbat codul (sau nu mai e bun).

In oferta de accesorii am gasit stopuri sport argintiu/rosu cu codul 2VP009500801 sunt aceleasi cu stopurile cu LED de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Se poate sa fie vorba despre modelul asta:

post-12033-1219823535_thumb.jpg

Dar nu stiu sigur. Intreaba la un dealer vw!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa cod de la volan de GTI (negru pentru ca am inteles ca este si gri inchis) si pret daca se poate.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciao

1K0419091CATDL - fara comenzi pe volan, culoare negru/alu

1K0419091CAXAN - fara comenzi pe volan, culoare negru/rosu

1K0419091CTTDL - cu comenzi pe volan, culoare negru/alu

1K0419091CTXAN - cu comenzi pe volan, culoare negru/rosu

(toate variantele sant pentru volan fara manete ptr schimbarea vitezelor-tiptronic)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaunele scoica din stofa pentru gti ce cod au ? imi poate spune cineva ?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu codul de la suportul ochelari cu capac pt G5 de sus de la plafoniera , culoarea gri.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaunele scoica din stofa pentru gti ce cod au ? imi poate spune cineva ?

Nu am gasit cod pt scaunul intreg. Si dupa cum observi sunt multe repere. Spune-mi ce te intereseaza mai exact?

scaune1or8.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!