Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

pentru niste butoan de la gurile de aerisire de pe golf v si un desfacator de sticle care se fixeaza in suportul de pahare din cotiera cine maajuta si pe mine cu niste coduri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum vezi in pozele atasate:

1. butoanele de la guri nu vin separat, trebuie gura de ventilatie cu totul.

2. desfacatoarele sunt de 2 feluri, pentru fiecare ai codul in partea de sus a pozei.

post-11233-1220695697_thumb.jpg

post-11233-1220695700_thumb.jpg

post-11233-1220695703_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista proiectoare de GTI/GT cu lupa ...ptr a pune xenon...?

daca da...poate ma ajuta si pe mine cineva cu niste coduri...sau cu o serie de caroserie ...care are asa ceva...

mc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kalu Am vazut proiectoare cu lupa, dar nu pe GTI sau GT ci pe un confortline. Din pacate nu te pot ajuta deloc la gasirea codului!

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate after-market. Pe original nu exista asa ceva la Golf5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.:bamse la 2 masini am vazut acest lucru. Proprietarii nu si-au schimbat proiectoarele (dar poate au facut-o cei de dinaintea lor). Ma mai interesez si va zic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe stock exista cu lupa... garantat... insa pe GTI/GT eu nu am vazut pana acum si nici nu am auzit pe nimeni care sa fi vazut...de asta am intrebat aici...:offtopic:

rex...difera intre ele...cele de gti cu cele normale...la gti sunt putin inclinate...

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

UN cod si un magazin pt spoilerul bara fata pt vw bora dar cel sport. Cred ca este pe TDI-ul cu toate literele rosii. este cu decupajul central pe linia radiatorului si inca 2 laterale. As vrea sa il iau de la un magazin autorizat ca sa poata sa-mi emita si factura sa-l pot lua pe casco. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti comanda de la orice dealer si vei primi factura, garantie si lucru de calitate, iar codul il gasesti in topicul Fusta bara aflat in aria Golf IV & Bora.

Aici se discuta despre Golf V & Jetta.

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza si pe mine, daca se gaseste, codul tubului din cauciuc de la haion (de linga balamalele haionului). Cel de pe dreapta este identic cu cel de pe stinga sau sunt coduri diferite? Cit costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

as dori daca poate cineva sa ma ajute si pe mine cu codurile pentru piesele din imagine ,sau sa imi comfirme daca sant bune cele pe care le am ieu 1K0819728JV80 SI 1K0858069JV80

cu multumirii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

calint -am verificat in ETKA-sunt corecte codurile cu o mica corectie la ai doilea reper din 2008/6 codul s-a schimbat la 1K0858069LV80.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult am mai primit si alte comfirmari pe pm si am lansat comanda

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste FastReply sau AddReply! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este codul si pretul eventual, a bucatii de plastic(sticla) de la semnalizarea din oglinda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti cumpara doar partea transparenta, trebuie sa iei toata semnalizarea: 1K0 949 101/1K0 949 102 stanga/dreapta

Mai multe aici: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=39154

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste FastReply sau AddReply! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pt buza fata tip GTI si un pret se poate? Mentionez ca am spoiler GTsport si am nevoie numai de buza de pe mijloc. Multumesc anticipat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
1K0 805 903 D este codul pt spoiler-ul fata de la GTI.

Asta este codul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ma pote cineva ajuta cu codurile la' carlige ancorare bagaje 'care sant in jetta sau passat mersii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Golf 5 GTI si am proiectoare cu lupa...si nu au fost schimbate niciodata, sunt cele originale..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. vreau sa`mi schimb jumatatea aia nevopsita din spate a spoilerului spate cu una de R32. intrebarea e se potrivesc adik merge pusa pe un G 5 TDI ? un cod si un pret estimativ dk se poate ms mult. asta pt inceput k mai am nev de cateva coduri dar o iau pe rand :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

B32FDY

cam cum s-ar potrivi fara sa schimbi evacuarea??? tu ai evacuarea simpla in stanga, fara decupaj in bara daca-mi aduc aminte bine... iei buza cu decupaj si ce pui in cele 2 gauri?!

Fara evacuare (ceea ce la diesel este doar pentru sunet, prea putina cresterea de performante) nu faci nici o sfaraiala...

LE: citind postul lui kalu, imi dau seama ca tb sa precizez: ce spuneam mai sus sunt valabile daca vrei 100% look R32

LE2: codul fustei e 1K 807 568 9B9 - in satin black

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potriveste perfect...cu exceptia evacuarii...pe care o poti rezolva cu un sudor si 2 tipsuri...daca renunti la toba...:)

cod vezi ca se gaseste mai inapoi...citeste topicul..:Driver:,sa nu ai probleme cu moderatorii..:)

apropo...pe mine ma poate ajuta cineva cu un cod ptr grilele R-line fara proiectoare...?

adica astea:

rlinegrillvx6.th.jpgthpix.gif

multumesc

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se poate monta, se potriveste la imbinari ( sistemul de prindere ) normal ca voi schimba si evacuarea... sa inteleg ca 1K 807 568 9B9 este codul pentru jumatatea inferioara a spoiler`ului care ma interesaeza pe mine. ms mult dudu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!