Jump to content

Achizitie, configurare si timpi de asteptare (Golf VIII)


Doomy
 Share

Postare recomandată

zi-le pe toate alea optionale sa compar. poate ma prind ce si cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camera spate, faruri Matrix led, jante Dallas x18, pachet asistenta șofer,pachet iarna,privacy Glass, side assit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm. cam asemanator. eu am harman kardon si keyless dar nu am camera si jante mari. o fi de la HK zicea cineva ca nu au piese pt ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și pe când ti-a estimat ca ajunge ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

momentan saptamana 46 comandata 31 august 2021.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine încă nu a intrat in țara. Nu stiu cât ar mai dura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am camera spate, dar am in plus DCC si trapa si data fabricatiei este estimata in martie 2023 (comanda plasata pe 20 septembrie 2021). Nu mai inteleg nimic…

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu trapele zicea cineva pe aici ca au probleme. initial au facut 1st edition cu trapa inclusa, iar apoi nu au mai avut deloc :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dace vorba doar de trapa, renunt la ea, desi ma indoiesc ca e doar asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au avut/au probleme cu urmatoarele optionale/componente, din ce am citit:

  1. Trapa
  2. Sistemul de sonorizare H&K 
  3. Radioul Ready 2 Discover (dar cred ca si cele peste Ready 2 Discover)
  4. Farurile Matrix, dar si Led Plus (comanda mea era blocata din cauza farurilor Led Plus)
  5. Cablurile electrice (erau fabricate si in UA, dar productia lor s-a mutat rapid in Romania si alte tari din UE/Asia).
Modificat de ho_d_or
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci shinoguki de aia suntem amandoi intarziati....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant ca apar probleme cu componentele. La mine intarzierea cica a fost data de DSG ... DSG care este pentru a doua oara in service :))))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 minutes ago, mandelu said:

deci shinoguki de aia suntem amandoi intarziati....

Pai si @Liver are faruri led Matrix si nu a fost o problema asta :)), plus versiunea Style care include Ready2Discover.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu m-am exprimat clar. ma refeream ca tu ai trapa si eu HK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul asta, as renunta la trapa. O sa intreb dealerul daca se modifica termenul.

Modificat de shingouki
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare! Astăzi de dimineața a apărut seria VIN in aplicație ! Nu mai aveam sperate ca va mai veni anul asta dar uite ca s-a întâmplat pana la urma. Acum aștept sa vedem când ajunge in țara. Sper ca in Septembrie sa o am! Este Variant 2.0 TDI DSG, Style cu optionale culoare (alb) și pachet iarna.

 

Știe cineva cam cât ar dura pana la livrarea efectivă ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine tot procesul asta a durat destul de putin: a aparut seria de sasiu, la cateva zile dupa a aparut si seria seria de motor, apoi a plecat din fabrica. Suna la dealer si roaga-i sa verifice daca sunt restrictii sau daca ei au o saptamana de productie. Din ce am vazut pana acum nu se mai publica seria de sasiu cu luni de zile in urma ci chiar atunci cand urmeaza sa se produca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara..Sunt nou pe forum...La mine comanda a durat 5 luni, mai putin decat estimarea..Este vorba de 2.0 tdi DSG life

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit. Nu mai vorbim cu tine :)) eu sunt un "fericit" cu 10 luni .. altii asteapta de peste 12 luni.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taci ca inteleg ca unii risca sa piarda rematul din cauza ca VW nu produce masina. o bataie de joc inimaginabila. adica chiar nu pot fi intarziati cei ce nu au problema asta, doar sa nu isi piarda omul rematul???? in fond nu din vina lui asteapta de atata timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe bune ? Exista termen pentru voucher ?  Gizzas! Asta nu am stiut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inteleg ca 300 de zile e valabil voucherul.  din momentul in care intra in sistem adica si da statul banii aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

On 26.07.2022 at 14:09, aroganta a scris:

Bine ai venit. Nu mai vorbim cu tine :)) eu sunt un "fericit" cu 10 luni .. altii asteapta de peste 12 luni.

 

Interesant este ca lumea nu se prea omoara cu cumparatul de Golf. Inainte de a veni acesta automat, am cumpatat unul manual de pe stoc 1.5 tsi 130cp.Am incercat sa l vand, nu prin anunt, pe la dealer sau cunostinte, la pret de lista cu 0 km...Nu am reusit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/13/2022 at 10:24 PM, Liver said:

La mine încă nu a intrat in țara. Nu stiu cât ar mai dura

Salut.

 

Ai primit masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Încă nu a ajuns.. stiu doar ca e la Curtici 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!