Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

Recomand textil-piele....sunt frumoase. Toti spun asta cand le vad ?

Pielea de pe margine nu te deranjeaza cu nimic intrucat nu prea ajungi in contact direct cu ea, fiind pe extreme.

Alcantara doar daca iti place catifeaua, mie nu!

Iar de cand am activat easy entry imi plac si mai mult scaunele ?

Link către comentariu

Daca erai atent observai ca ti-am scris la mine pe topic ca forma lor este identica.

Link către comentariu

Noutăți prin meniul de asistenți...

- Lane assist avea 2 setari din fabrica....acum are 4.

- Pedestrian assist

 

FB_IMG_1529687242083.jpg

FB_IMG_1529687236747.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Sunt curios daca la mine este activat Pedestrian Assist. Din ce citisem, face parte din Front Assist.

Link către comentariu

Nu este la nimeni activat....romanii au tratament preferential negativ din partea skoda in materie de asistenti. 

In sesnsul ca ai masina configurata full option dar vine fara: TJA, Emergency Assist si Pedestrian detection...

Modificat de yanq
Link către comentariu

Cum ar fi ca ACC-ul sa țină cont de curbe si de limitele de viteză? Interesant, nu? ?

20180623_133257.jpg

Link către comentariu

....si inca o modificare cu obdeleven...fac reconversie profesionala ?

Daca va plictisesc cu astfel de postari sa-mi spuneti si ma opresc.

20180623_182130.jpg

Link către comentariu

Nu deloc.   nu ai de ce plictisii.. mie asa mi se pare logic. E topicul meu ,tau... fac ce vreau pe el. Nu sa ma tragă unu altu de urechi..ca nu e voie aia..alta... 

Link către comentariu

Hai ca-i tare asta cu "Regim scoala soferi" ?

Te mai las 1 luna sa inveti bine si apoi o sa vreau sa-mi faci un "Regim trafic Bucuresti (cu AC)" :))

 

Link către comentariu

Si i-am dat de cap si la Trailer Assist.

Tare complicat mai este intrucat nu se potrivesc 100% la kodiaq toate liniile ce trebuie modificate. Si am luat-o pe incercate la unele pana am descarcat bateria. Cu el activat imi mai arata 2 fault in Engine si ACC, deci mai trebuie ceva modificari....dar merge ?

FB_IMG_1529836645980.jpg

FB_IMG_1529836638115.jpg

FB_IMG_1529836632193.jpg

FB_IMG_1529836640650.jpg

Link către comentariu

Cred ca te voi vedea curand si la sectiunea de oferte servicii pentru membrii vwforum cu topicul activari personalizate. :Driver:.

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu

In niciun caz. Profesia mea e total diferita de subiect si nu imi ofera timp si pentru altceva. E doar o mica pasiune nascuta in circumstante impuse de faptul ca am achizitionat un Kodiaq full ca sisteme si asistenti dar multe dintre ele au venit dezactivate din fabrica pentru ca... Romania. Si daca tot exista acolo ascunse in softul masinii si pot fi scoase la suprafata si utilizate....de ce nu?

Apropo...voi aveti "Scaune" in meniu? ?

20180624_160949.jpg

Link către comentariu
21 hours ago, Marius82 said:

 o sa vreau sa-mi faci un "Regim trafic Bucuresti (cu AC)" :))

 

Uite ca se  poate...pentru Bucuresti se poate sa-ti afiseze un consum cu 15% mai mic ?...sau, dupa caz, mai mare cu 15% cand faci bugetul cu soția ?

20180624_205700.jpg

Link către comentariu

Toate optiunile de mai sus le ai in OBDeleven sau ai gasit pe un forum undeva ce linii trebuie modificate? la a mea Jetta in aplicatie sunt 2 chestii care pot fi activate

Link către comentariu
14 minutes ago, Mask001 said:

Toate optiunile de mai sus le ai in OBDeleven sau ai gasit pe un forum undeva ce linii trebuie modificate? la a mea Jetta in aplicatie sunt 2 chestii care pot fi activate

Ca si Aplicatii in ObdEleven pentru Kodiaq sunt foarte putine vreo 15, pana si Karoq-ul are mai multe. Iar Octavia/superb in jur de 30.

Majoritatea modificarilor sunt coduri de pe net ( unele confirmate deja ca functionale pe kodiaq, altele pe incercate).

Complicate sunt  cele la care trebuie sa faci modificari multiple in diverse module si long coding si adaptation. Pentru  ca unele linii nu se potrivesc iar altele ajungi la ele si le gasesti deja facute by default. Iar daca intampini erori sau nefunctionalitati si vrei sa revii la ce ai avut initial cu greu le dai de cap chiar daca exista History.

Legat de TJA se pare ca nu se poate activa cu OBD intrucat ar fi necesara o reparametrizare a camerei.

Primii din lume care au reusit pe Kodiaq sa activeze sunt MTL Garage din Slovenia dar am vorbit cu ei si nu e posibil prin Remote.

 

 

23 minutes ago, Muale said:

ce face "regim scoala de soferi" ?

Informații utile pentru școler/instructor si ceva legat de semmalizare. Nu am avut timp sa testez in trafic.

 

Link către comentariu

Simply clever...nu putem sa ne pregatim de concediu fără puțină ojă ?

FB_IMG_1530211312265.jpg

Link către comentariu

Mi.am luat si eu la masina mea..dar culoare  nu pare sa fie aceiasi cu toate ca ei asa zic ... nu prea sunt încântat..  

Link către comentariu

Stiam deja. Am luat-o prin dealer dupa cod si mi-au zis ca in sistem pentru kodiaq moon white le arata ca e necesara combinatie de culoare. Iar pentru codul respectiv le arata ceva gen "ice white" daca am retinut bine. Dar pe cutie scrie "moon white" si pentru 2-3 picaturi ce mai conteaza ?

Link către comentariu

Nero Burning Kodiaq, pentru batranii cunoscatori...

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!