Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

4 minutes ago, Marius82 said:

 PS: la inceput, sec 0:20, cred ca trebuia sa nu te opresti

M-am oprit intentionat ca sa incerc XDS-ul ? de vreo 3 ori am reusit sa o pun in echilibru pe 2 roti in diagonala iar cu celelalte in aer ca sa-l incerc.

Link către comentariu

Pentru fantezii extreme am KingQuad-ul... avantajul cu Kodi este că mă intorc fara dureri de spate de pe traseu ?

Link către comentariu

Ar trebui totusi sa investesti in niste cauciucuri de offraoad, nu ti-e mila de ale tale prin bolovanii aia ? :)

Link către comentariu

Salut, am vazut ca ai bifat optiunea cu anvelope cu protectie la perforare, inafara faptului ca vad ca le-ai pus la treaba ma intereseaza daca sunt mai dure fata de cele normale, scutura mai rau?

La cate optiuni ai pe ea de ce nu ai optat si pentru DCC, ti-a fost teama ca poate fi mai sensibila la socuri multiple? Optiunea de CONFORT si jante 18 ar fi fost si mai si.....

Am citit tot si am ramas wow de ceea ce faci cu Kodi, filmuletele vorbesc de la sine, eu vroiam triglav negre polisate cu DCC in ideea in care ocazional poate as intra pe un drum forestier soft dar acum ma gandesc si la optiunea elbrus 18, suspensie normala plus  anvelope cu protectie la perforare.

Un BIG LIKE si pentru calatoria descrisa mai sus, ma bate gandul sa o copiez!

Dupa atatea drumuri catastrofa masina a dezvoltat greieri?

Mi-ai scris in aria cu sfaturi de achizitie ca ACC 210 e mai rafinat decat cel standard poti sa detaliezi un pic?>

Si cand mai apuci nu te sfii de a mai pune niste poze sunt o incantare de fiecare data!

Link către comentariu
On 10/13/2018 at 9:18 PM, CristiALF said:

Man, tu trebuia sa iti iei un Wrangler ceva, ca vad ca ai tot felul de fantezii :))

 

Corect! Cel putin in ultima vreme notiunea de SUV nu mai are mare legatura cu ce vrei tu sa faci. 

Sa dea Dumnezeu să tina masina :) ..in rest, drumuri bune!

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie, este superb ursul ?

Visez la asa ceva, sper sa reusesc si eu sa-mi iau.

Am citit tot topicul, ? pe unde ai putut sa-l bagi.

Mi se pare mare lucru ca nu ai busit nicio janta avand in vedere ce configuratie are terenul.

Drumuri bune!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pregătiri de iarnă.

Cineva intreba la un moment dat daca este diferenta intre cauciucurile cu protectie la perforare si cele clasice.

Da, este! E incredibil cat de "confortabile" sunt rotile pe 17" fata de rigiditatea celor pe 18" cu protectie.

 

FB_IMG_1541842522609.jpg

FB_IMG_1541842518664.jpg

FB_IMG_1541842515563.jpg

Link către comentariu

Umbla ursulprin padure...vruuumm vruuumm :). Foarte misto peisaje astea tomnatice.

Felicitari pentru curajul de-a exploata ursul chiar peste ce au gandit inginerii la o bere. Nu multi se incumeta sa faci ceea ce faci tu. Meritul este si al soferului desigur pentru ca altul ramanea prinsleauri daca nu stie sa le abordeze.

Hai sa ne mai incanti privirile si pe viitor si sa nu intrii la hibernare acum. Evident toate fara damage la urs.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Este reducere 30% la prelungirea online a serviciilor Skoda:

- Infotainment Online: 229 lei

- Care Connect: 189 lei

Tocmai le-am prelugit pana in 2020 ?

FB_IMG_1543066460581.jpg

FB_IMG_1543066456877.jpg

FB_IMG_1543066453762.jpg

Link către comentariu

Spune-le si tu ca se scrie corect   :reinnoirea " ,  nu   " reinoirea"  . Poate mai primesti un discount suplimentar :)

Link către comentariu

Harti noi pentru Columbus...9 ore download, 1,2 ore unpack pe stick si 35 min update in kodi. 

FB_IMG_1544288477194.jpg

FB_IMG_1544288484549.jpg

FB_IMG_1544288482012.jpg

FB_IMG_1544288479449.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Sunt "în lucru" TJA-ul si EA-ul. O sa anunț în perioada următoare daca reușesc activarea lor. 

Link către comentariu

Pai e simplu. Daca nu ai activ Lane Assistul sub 65 km/h inseamna ca nu ai TJA. Iar EA poate exista doar daca ai TJA activ.

Nu se pot activa cu OBDeleven sau VCDS ci cu VCP intrucat pe langa codare trebuie schimbat firmware-ul la camera frontala si parametrizata apoi.

Link către comentariu

O poate face doar daca exista campanie de rechemare pe VIN-ul masinii tale pentru acest subiect ( prin alte tari au fost dar doar la unele loturi). Altfel nu iti vor face nicio modificare.

Link către comentariu

Vă mai amintiți ce scria odinioară pe luneta berlinelor neaoșe? "DACIA CU MOTOR CU INJECȚIE" ?

De azi aș putea face și eu un text cu "KODIAQ CU TJA SI EA" ??

Exact asa! Am reușit să le activez. Cel mai frumos cadou de sărbători pentru kodi. Acum este un urs complet asa cum ar fi trebuit de altfel sa vina din fabrică!

Rezumatul ar fi: 4 luni de discutii in Slovenia, VCP, VCDS, remote coding, aprox 180 eur distractia + o garantie substantiala.

PS. Mâna a fost pe volan în permanență...deci nimic imoral.

Si daca tot am aprofundat subiectul sunt necesare si cateva precizari de funcționalitate pe care până acum nu le diferențiam: 

-Lane Assist are nevoie de recunoasterea cel putin a unei linii de marcaj pentru a fi activ peste 65 km/h.

-TJA are nevoie de recunoașterea ambelor linii de marcaj pentru a functiona Lane Assist sub 65 km/h.

-Emergency Assist este complet functional dupa activarea TJA. In sensul ca dupa 2 preatentionari si 1 frana scurta ulterior opreste masina de tot daca volanul nu este atins deloc ( fara TJA nu se realiza si ultimul pas, respectiv oprirea).

FB_IMG_1546107017259.jpg

FB_IMG_1546107010268.jpg

FB_IMG_1546107006354.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!