Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

Ce poți face cu un Kodi ? ...un lucru e clar: nu ai cum să dai cu el in borduri! ?

 

Modificat de yanq
Link către comentariu

Clar, ai trecut kilometric pe langa bordura :lol:

Cunosteai zona sau te'ai aventurat deodata p'acolo? Am vzt masina cu nr de BZ la sf, ca pana atunci nici nu eram sigur daca e la noi in tara sau ai plecat iar in vreo aventura de mii de km

Modificat de andrei0241
Link către comentariu

Nici Waze-ul nu mai este ce a fost daca te-a bagat pe scurtatura aia :)

Lasand gluma la o parte, ai avut ceva curaj sa mergi de unul singur pe coclaurile alea, oricum cred ca acum i-ar prinde bine o sesiune de polish :)

Link către comentariu

Asa cum spun toti colegii de aici super plimbarea. Si eu as planui sa fac asa ceva si cateva detalii m-ar ajuta enorm dar daca nu esti genul sa planuiasca atent vacanta nu o sa ne poti spune mai multe. Punem si noi waze si aia e :lol:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

....mmm. zice ca nu mai e spațiu pentru poze ? probabil efectul de bordură.

FB_IMG_1538832679936.jpg

FB_IMG_1538832686927.jpg

FB_IMG_1538832682693.jpg

FB_IMG_1538832694475.jpg

FB_IMG_1538832696759.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Cred ca esti printre putinii soferi din tara care au cumparat un SUV pentru a-l folosi exact asa cum trebuie. Felicitari !

Link către comentariu

Iar tu @Doc Morelli esti printre putinii care recunosc ca ursul este un SUV, nu cum ar spune unii, ca are o forma de cutie, o garda de 18cm si nu are ce cauta pe iarba.

Link către comentariu

Prognoză? Ce nevoie am de ea? Am obd-ul mereu la mine ?

E intradevar riscant pe iarba sau pamant ud intrucat devine necontrolabila la inclinatii foarte mari. Oricat s-ar chinui modul offroad sa o țină de "cârâie" toate roțile tot o scapă până la urmă.

Am coborat vreo 3 pante cu ea "sanie". Era clar ca nu ma mai puteam intoarce pe acelasi drum ?

Știați că are si atenționare in bord ce anunță "înclinație prea mare" ? 

Link către comentariu

SkodiBear este un SUV cinstit, asa cum se faceau pe vremuri. Merita drumuri de tara si experiente in natura. Si daca toate astea duc si la niste partide de nebunii prin fan si iarba, nu ne suparam. Mai bine asa cum faci tu decat sa stea prin parcari de malluri si sesiuni de lipstick / make-up pe la semafoare.

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu

@yanq: Bai...ce sa zic, incredibil ce faci cu Kodiak-ul...

Cred ca nici fabrica nu s-a gandit ca o sa aiba utilizatori de genul asta :lol: 

Ai putea sa te ajuti si sa o ajuti echipand-o cu o guma mai capabila, un BF Goodrich Urban Terrain sau un Cooper Discoverer 4S - asta e o guma nou lansata, care este si indicata pentru iarna, deci ai putea sa o folosesti all season.

Ca o curiozitate: ai primit pana acum mesaj de ambreiaje incinse ? 

Ca o nota laterala - bai nene ce aspru e la voi in zona off-roadul, la fel ca in PH, zona domoala. Am coborat ieri din Baiului in Secaria pe un grohotis infernal... 

Link către comentariu
On 10/6/2018 at 8:34 PM, Doc Morelli said:

Cred ca esti printre putinii soferi din tara care au cumparat un SUV pentru a-l folosi exact asa cum trebuie. Felicitari !

 

2 hours ago, 75NOR said:

@yanq: Bai...ce sa zic, incredibil ce faci cu Kodiak-ul...

Cred ca nici fabrica nu s-a gandit ca o sa aiba utilizatori de genul asta :lol: 

tocmai de aia sunt curios cat o sa reziste masina.

Link către comentariu

E o percepție gresita a realitatii daca crezi ca ursul are de suferit cu ceva pe astfel de trasee. Ca il mai ating de crengi si vegetatie sau ca voi schimba probabil ceva mai repede pivoti/bucse, etc, pe astea mi le asum. Dar in rest  nu are cu ce sa fie afectat. Desi nu pare, am o conduita preventiva si precauta la volan ?

Cu siguranta mai mult au de suferit masinile chiar si pe strada cand sunt manevrate de amatori. Spre exemplu cei care dau cu ele in borduri...

Cu anvelopele e prea tarziu sa mai optez...deja am luat roti intregi Nanuq+TS850.

Mesajul  cu DSG incins l-am avut o singura data la urcarea pe Vf Penteleu. Intrasem pe urmele unei roți de TAF si a trebuit sa fac vreo 3-4 manevre inainte-inapoi sa reusesc sa ies din ele.

 

Link către comentariu

Pana la urma, fiecare isi exploateaza masina cum crede, pe drumurile pe care crede, pentru ca fiecare e liber sa faca ce vrea pe bugetul lui.

Totusi, blazarea si auto-suficienta nu cred ca au neaparat un aport benefic in discutie, presupunand ca se doreste sa fie productiva.

Centii mei.

Link către comentariu

Bine ca te-ai oprit la baza ultimei pante ... daca o mai urcai si pe aia ... ma lua cu ... inima :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!