Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

  • 3 weeks later...

Dar ce avem noi aici? Skoda connect VERIFIED ?

..si acum sigur o sa fiu intrebat..."si la ce folosește?" Răspuns: la nimic ?

Tock/untock tot nu apare in meniu.

Se pare ca e posibil la unii norocosi ce au 2 de "K" in vin (nu e si cazul meu) sa fie disponibil chiar daca kodi e fabricat inainte de nov 2018...vom vedea.

20190218_184043.jpg

Link către comentariu

Mergi la dealer si solicita-i...in Buc, Bv se poate face Validarea...

La tine e un caz cel putin ciudat avand in vedere ca Lock-unlock ar trebui sa apara in meniul skoda connect doar dupa efectuarea Validarii

De curiozitate, imi poti spune exact ce versiune de skoda connect ai pe android? (Si cu acel cod din paranteza)

Modificat de yanq
Link către comentariu

Acceasi o am si eu ? deci ai sanse mari ca tie sa iti mearga dupa ce faci Validarea. Daca ai drum prin Buc te rezolva repede...cred.

Optiunea lock-unlock iti apare si cand te loghezi pe pc? 

Desi Validari au inceput sa se faca nimeni pana acum nu a si confirmat functionarea lock-unlock?

Modificat de yanq
Link către comentariu

Distractie si voie buna! Felicitari dar nu te supara ca intreb e in leasing operational luata? Nu ti-e mila deloc vad...?

Link către comentariu

Leasing? Ce e acela? Suntem stăpâni pe situație ?

Kodi nu pățește nimic pe astfel de trasee intrucât este manevrată cu responsabilitate.

Cu băița de după este ca nouă (mai puțin cromul) ?

FB_IMG_1551036074718.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Nu te lasi pana nu te intepenesti pe undeva ?!

Am făcut cateva mocirle, dar ma încumet decat cu rotile de iarnă. Cu alea de vara sigur nu răzbat.

Link către comentariu

Fain rau ca o folosesti pentru ce a fost gandita !! Sa incerci totusi niste anvelope mai inclinate spre offroad daca mai ai de gand sa iesi cu ea  cum ai iesit pana acum ..fac diferenta cand ai nevoie de "un pic mai mult " ala !! inca o data FELICITARI ca o folosesti la capacitate maxima si eu sunt de aceea conceptie...o folosesc de toti banii :D

Link către comentariu

Kodi din nou la înălțime...

 

FB_IMG_1552166270718.jpg

FB_IMG_1552166277415.jpg

FB_IMG_1552166280242.jpg

FB_IMG_1552166274168.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Am tot urmarit in speranta ca totusi vine cineva pe contrasens... :D!

 

Link către comentariu

? Nu prea avea cine să coboare, doar GLA-ul era cutezător sus la cabană.

Intre timp au mai reusit sa urce încă două 4x4. Pe traseu in partea incipientă sunt cateva locuri deszăpezite pentru trecere in ambele sensuri dar erau ocupate de cei ce nu au îndrăznit mai mult ( un Q si un Duster).

Oricum...e un loc ce merită abordat din multe puncte de vedere ?

FB_IMG_1552228304841.jpg

FB_IMG_1552228307800.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Nu stiu de ce insa pare ca drumul, asa inzapezit, ofera mai multa tractiune ca vara. Cand e uscat e doar grohotis intre traversele alea de beton si de fiecre data cand mergem pe acolo (cu piciorul) pare ca multe suv-uri gafaie si arunca la pietricele in spate de numa-numa.... Grea e intretinerea acelui drum, mai ales ca versantii aia de sus (ultima curba la stanga) se prabusesc mereu de la apa infiltrata...

Tin minte drumul ala de cand era folosit doar de carute si vreun IMS probabil - iar cabana Ciucas era o chestie cu 2 camere - si ultima bucata a drumului urca direct pe tapsan.. au fost nevoiti sa sape destul de mult ca sa il largeasca si cum tot muntele e cu grohotis....

PS. Vara e crima sa il si cobori cu picioarele... aluneca grohotisul ala sub tine ca o sanie...

Oricum, bravo pt excursie!!

Link către comentariu

La aproximativ 1 an de zile am zis ca este timpul si de prima revizie. Km  ~ 22k.

E mai simplu de exprimat cu imagini ?

 

FB_IMG_1552669010564.jpg

FB_IMG_1552669013779.jpg

FB_IMG_1552668995201.jpg

FB_IMG_1552669003652.jpg

FB_IMG_1552669006631.jpg

FB_IMG_1552669016385.jpg

FB_IMG_1552669022511.jpg

FB_IMG_1552669019669.jpg

Link către comentariu

La cate iesiri faci in offroad, n'as lasa mai mult de 3-4 luni filtrele de aer, la tine se vede ca le trecuse de mult vremea. Eu le schimb singur la ~6 luni, desi nu vede decat asfalt si face 5-7k in acest timp

Link către comentariu

Singurul care se cerea schimbat era cel de polen. Cel de aer mai mergea. Filtrul de motorina nu l'am schimbat, fiind pentru 90k il schimb la urmatoarea revizie.

Motorul toarce mai rotund si e mai putin zgomotos dupa schimbul de ulei (sper sa nu fie doar o impresie ? ).

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!