Jump to content

Sfaturi achizitie Karoq


Doc Morelli
 Share

Postare recomandată

Presupun ca e de anul asta. Ce am vazut prin showroom nu avea. 

Oricum, cine e interesat de o anumita optiune cel mai bine sa se intereseze la dealer. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Versiunea Karoq Style - nu am pe usile spate banda de leduri, dar sincer, a trebuit sa ma duc pana la masina ... ca altfel nu stiam :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Fabrica e inchisa dar Karoq-ul Ambition 1.5TSI  s-a scumpit de la 22.768  la 23.181 .

Si motorizarea 1,0 TSI a depasit pragul 21.000 eur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce părere aveți de oferta asta?

Ambition 1.5 TSI manuala cu câteva optionale.. preț 19444 euro.

Scaune fata incalzite cu reglaj termic separat
Duze stropitoare parbriz incalzite

Smartlink
Jante aliaj Ratikon 7J x 17"
Roata de rezerva de uz temporar

Instalatie spalare faruri
Faruri cu tehnologie LED cu functie AFS (Adaptive Frontlight System) si proiectoare de ceata cu functie cornering
Oglinzi exterioare pliabile electric si cu efect antiorbire
Family Pack contine: cos de gunoi, SunSet (geamuri laterale spate si luneta cu tenta inchisa), sigurante copii usi spate actionabile electric si covoras portbagaj cu doua fete (textil/cauciuc)


Radio Bolero, MIB2 cu touch-screen color, USB si cititor card SD

OnlineOffer.pdf

Modificat de _ophaeliu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@_ophaeliu e super oferta, anul trecut Discountul maxim era cam 5%...?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am acceptat oferta. :)

pret final 18666 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin finantare? De ce nu bagi si o rabla? Mai castigi 1350 de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, prin finantare.

O sa bag si Rabla, clar.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de curiozitate... ce contine clever bonus Ambition sa primesti reducerea de 6000E? Farurile cu Led si Bolero?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca contine ceva anume. E strict reducerea.

Cel putin nu  zice nimic despre ce ar contine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am solicitat si eu oferta la PBV1 si la PBN si ... nu au dat nicio reducere, niciun cleverpack. Deci bravo pentru oferta primita. Sa te poarte sanatos. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pbn a fost un singur karoq cu cutie manuala care a avut 6000 de euro reducere. Parca la avia au avut la reducere 2 buc cu cutie automata. Masinile cu reducere de 6000 de euro au venit direct de la curtici fiind modele 2019 care stau de cateva luni acolo. Karoq-urile din curtea dealerilor din tara noastra nu au acea reducere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar așa... uitați aici un exemplu de model 2020 cu reducere 6000 euro. 
https://stoc.skoda.ro/car/C-2020-0728522-RO

si cea care am luat-o eu e tot my2020.

Eu sunt “prins” acum cu validarea rablei etc., se pare ca durează tot procesul asta. 

@Jaw reducerea nu o fa dealer-ul. Cred ca vine  direct de la importator. 

Modificat de _ophaeliu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai luat karoq-ul expus in showroom la pbn atunci este fabricat in noiembrie 2019. Nu este veche, dar my2020 nu inseamba neaparat ca este produs in 2020. Parerea mea este ca daca vor sa vanda in continuare ar trebui mentinute aceste discount-uri. La cat s-au scumpit in ultimul timp nu cred ca ies pe pierdere. Si doar ce a inceput criza!

Modificat de ffm21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Așa este.  Greu de  zis dacă e cel expus pentru ca eu sunt din Timișoara și nu l-am văzut încă :)  

dar din vin number, așa pare. Ca e din nov 2019 data producției. 
Pare ca știi mașina, deci daca ai poze, le-aș aprecia :)

Modificat de _ophaeliu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salutare, 

Vreau sa imi configurez si eu un Karoq Style 1.5TSI DSG si am cateva nelamuriri:

1. Voi ati putut sa va comandati podeaua variabila pentru portbagaj? Am vazut ca apare in brosura Karoq-ului dar in configurator nu o regasesc

2. De curand a aparut in configurator si optiunea Area View. Eu as vrea aceasta optiune in principal pentru camera fata, care cred ca este utila la iesirea de pe stradute cand nu vezi nimic stanga/dreapta. 

Mi se pare totusi cam mare costul de 720Eur si ma obliga si la Side Assist de 409 Eur pe care nu-l doream neaparat. Ce parere aveti? Merita aceasta optiune? Eu nu am folosit-o pe nicio masina...stiti cumva daca e ok pentru ceea ce vreau eu?

Si nu ar trebui sa fie inclusa in camera de pe spate? Intreb pentru ca in configurator poti selecta si Area View si camera spate...

3. Si-a montat cineva carlig de remorca ulterior achizitiei? Voiam sa stiu cat de complicat este si daca e ok...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu la karoq dar la ateca e asa:

1.Eu la 4 motion nu am putut sa o comand. La tractiune fata era disponibila ca optiune.

2. Area view te ajuta la parcari pe spatii mici, nu este comparabila camera cu cea din spate. Pt ceea ce ai mentionat tu nu te ajuta.

Side asist mie personal mi se pare degeaba.

La ateca xcellence camera spate era inclusa.

3. Daca il vei folosi ulterior ti-as recomanda sa il pui de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru raspuns @Sop

O sa renunt la Area view.

Carlig remorca as vrea doar pentru suport biciclete. Pana acum am avut pe plafon, dar mi se pare mult mai ok pe carlig.

Podeoaua variabila se pare ca nu se poate pune. Luna trecuta au marit pretul cu 850 eur la Style si au mai scos din optionale, ceva fin... Si volan cu padele pentru DSG as fi vrut, dar nu mai este disponibil decat pe Sportline.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Side Assist merita toti banii. Pe langa faptul ca esti avertizat cand ai masina in unghiul mort, iti vibreaza si volanul daca incerci sa treci pe banda lui si cel mai important, cand dai cu spatele sa iesi din parcare si vine o masina pe care nu o vezi, te avertizeaza si iti franeaza. Detectie la 70m.

Pt cine nu are...da este degeaba (fara suparare).

Daca vrei sa vezi sistemul faci o tura cu masina mea si te lamuresti repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, (prima si a treia fraza ... pe a doua, nu o comentez).

Modificat de cascadoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant ca te avertizeaza si cand iesi cu spatele din parcare

Ar fi fost super util daca folosea si senzorii fata pentru astfel de avertizari. Dupa cum spuneam mai sus, stresul meu este la iesiri de pe stradute cand ai masini parcate si nu vezi nimic daca nu scoti botul in bulevard (la mine asta se intampla mult mai des decat parcatul cu fata si sa am nevoie de senzori cand ies...).

Nu mi se pare inutil Side Assist-ul doar ca optionale sunt mult si la ceva mai trebuie sa si renunti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Area View e o chestie f misto. Initial nu o bifasem (la Ateca), dar dupa un drivetest prelungit, pe 2 zile, am optat si pentru acesta si mi se pare f misto, ajuta la manevra in spatii inguste (dar nu am incercat sa vad cum e la iesirea dintre masini pentru vizibilitate pe drumul principal), insa nu vad cum nu ar include camera de pe spate, probabil e o problema in configuratorul Skoda.

Side assist nu il vad ca pe ceva necesar, dar e de ajuns sa te atentioneze o singura data cand nu esti pe faza si isi scoate banii.

La Seat franarea automata la mersul cu spatele era separata, Rear assist, la Karoq posibil sa fie inclusa in Side assist

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la karoq nu am side asist dar am rear asist. Cred ca e optiune de siguranta obligatorie ca front asist.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!