Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

036115302R - Teava umplere ulei

 

post-26949-0-29774500-1451892926_thumb.j

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva  un  cod pe original , pentru  husa  schimbator piele impreuna cu rama de aluminiu , asta daca exista ? sau poate sant impreuna cu nuca schimbator ? pentru  cutie in 6 trepte  , golf 4 tdi , 116 cai cod motor ajm ,   multumesc mult 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buton selector viteze cu imbracaminte piele:

 

1J0 711 113 CQ NWC

sau

1J0 711 113 R E74

sau

1J0 711 113 R HCC

 

Astea-s pentru piele (nu piele artificiala) si cu pachetul de crom. Nu exista cod numai pentru imbracamintea piele ci pentru toata maneta.

Daca ai scrie seria de sasiu ti-as zice exact care este :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vw vento , mersi , stii ceva rama aceea de la husa este din aluminiu , sincer sa fiu i-mi place mai mult din aluminiu ,    stii ceva daca cel de la r-line  are rama de la husa din aluminiu , si daca s-ar potrivi la mine ? WVWZZZ1JZ1WO87131      acesta este nr sasiu ,   ma intereseaza  exact cum ai spus tu husa sa fie de piele si rama de la husa sa fie din aluminiu ,  stii cumva si ceva preturi ,  multumesc mult mult ,  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Ma poti te rog ajuta cu recunoasterea piesei din poza atasata ca nu ii dau de cap , e vorba de acel furtun , serie sasiu Wwwzzz1jz1D385011 , este vorba de acel furtun cu banda izolatoare pe el de intra in canistra de carbon active

post-99184-0-41475100-1452627127_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, deci pentru seria de sasiu este valabil codul 1J0711113QFEU.

Dar din cate vad masina ta nu a venit in original cu pachet Alu/chrom, deci banui ca codul asta  1J0711113QFEU nu are rama aia de aluminiu. Incearca codurile pe care ti le-am dat initial.

Din pacate nu stiu preturile.

 

 

 

@rusen - seria ta de sasiu nu o gasesc. Ai scris-o corect?

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca e chiar ala care e scris pe capacel: 1J0201160D - Conducta aer supapa pt evacuaer aer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0201160D conducta filtru carbon cu supapa sens,in jur de 100 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am nevoie de in pret pentru burduf haion cod 1j6971840. Am gasit cu cabluri la un pret foarte mare 280 lei. Mai am nevoie de capace de caroserie dar nu le stiu codul. Colegii cu racordul flexibil ( cautati burduf caseta directie de la dacia 1310 si taiati din el se potriveste de minune ieftin testat de mine) Multumesc.! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna! Cine ma ajuta si pe mine conform facturii, sa imi zica daca preturile la AD Garage ( cu firma locala ca reprezentant ) mi-a facut manopera si mi-a vandut piesele la pretul rezonabil, nu gasesc acele piese pe bardi, sau unix. Am avut un arc rupt si mi-au zis ca sunt amandoua rupte, asta pe fata , au cerut 2100 lei pt bucsa stabilizatoare, brat stabilizator, bieleta directie , discuri , placute, arcuri amortizoare, diagnoza. Am cerut sa puna numai arcurile si amortizoarele, apoi m-au convins si la discuri si placute. Asa ca a sarit de la 1200 lei aprox, la 2000. Pt ca au pus o bieleta de directie kit amortizoare spate si bucsa stabilizatoare fara voia mea. Multumesc !

post-149106-0-15002300-1452983331_thumb.

post-149106-0-73276400-1452983331_thumb.

Modificat de Alex2015
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie careva codul de piesa sau cum pot gasii macaraua pentru geamul din usa soferului? Am geamuri electrice pe toate 4 usile iar geamurile sunt tinute cu doua "gheare" de catre sistemul care il urca/coboara. Stiam de mult ca o gheara este rupta (cea dinspre yala) si ca sta doar in una si ca e posibil sa imi mai cada dar mi-a cazut ieri si acum vreau sa fac treaba-treaba. Din pacate in dezmembrari nu vinde nimeni doar gheara ca am incercat asa ca va trebui sa iau toata macaraua.

 

Si ca tot intreb as vrea si un cod de piesa pentru yala din usa soferului. Inchiderea centralizata merge pe toate usile si alarma se activeaza dar doar usa soferului nu se incuie/descuite. Deci e undeva problema mecanica. 

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi, 

 

rog suportul tau pt Octavia, ALH, 2002, serie TMBBG41UX2263, 

te rog codul de ulei original cutie de viteze dar si ulei servodirectie

 

- pot folosi FEBI 06161 pt servodirectie ?

- pot folosi OEM G060726A2 ? pe asta l-am gasit la pret bun... sau FEBI 21829?

 

ms anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Cauta prin magazinele de piese auto Kit reparatie macara cu cleme metal. E in jur de 60/70de lei , calitate germana, foarte rezistenta si nu va mai trebui sa te temi de ruperea lor. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duculetu, caută pe net după Cleme Macara,sau kit reparație macara. Clemele metalice sunt mult mai scumpe. Iti dau un exemplu: http://www.star-europlast.ro/volkswagen-golf-iv-c-82_111_186.html.

Eu am schimbat in toamna căci s-a rupt un cablu din macara si am luat un kit reparație macara de pe bestautovest. Spor la treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos tommy_dj si hadrian27 pentru promptitudine si profesionalism. La o scurta cautare am vazut kit-ul la 180-250lei dar mai caut.

 

LE: am vazut pe site-ul respectiv asta: http://www.star-europlast.ro/kit-macara-geam-fata-stinga-golf-4-p-826.html?zenid=9e49d488738b537ad53ff8c2c4a0eeb8. Am sa ma interesez cum e cu livrarea in Bucuresti si pare sa fie kit-ul complet.

Modificat de duculetu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa aibe ceea ce iti trebuie ție. Kitul asta nu știu daca are ghearele care țin geamul ci doar clemele care se prind pe șina metalică. Doar ghearele care tin geamul le găsești separat la circa 70-80-90 lei metalice. Poate găsești pe plastic mult mai ieftin. Oricum da telefon înainte sintetaza ce conține.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi zice si mie cineva codul de la duza parbriz  cu incalzire la golf


e din 99 masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa faceam dar iti multumesc de sfat, au fost momente cand nu m-am gandit la toate si am regretat. Multumesc comunitatea VWF!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hadrian27 , ai spus bine, dar problema e ca nu poti pune ghearele chiar daca le ai pentru ca sa faci asta trebuie sa desfaci bofdenul (sarma aia de otel) si aia se poate face doar daca tai capatul.

Deci ai ca si cablul de frana, are la capat un "nod" care se agata de maneta, ei si asta tot acel rol are, dar odata desfacut nu-i mai faci tu nod veci. 

Eu si acum iti recomand cea cu cleme de metal, ti-am spus daca nu gasesti pe net sau in magazinele de piese auto mai ieftin cumpar eu un kit si ti-l trimit cu ce sursa de transport alegi.

E 68 de lei si e Plug'n'Play, scoti cea veche si o pui pe asta noua.

 

P.S. Cele aftermarket sunt facute dintr-un material plastic de calitate foarte slaba, se rup foarte usor, chiar mai usor decat cele originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc inca o data tommy_dj. In Bucuresti chiar nu gasesc kit-ul sub 250lei. Am rugat un prieten din copilarie sa caute in Buzau (gandindu-ma ca preturile sunt mai mici tinand cont ca si putea de cumparare e mai mica) si a gasit kit-ul cu 170 de lei cu tot cu partea metalica (bucata metalica din macara).

Singura mea grija este la comandarea unui kit recomandat mai sus sa nu ma pun sa desfac usa si sa aflu ca defapt mai am nevoie de o piesa care nu este inclusa in acel kit. Nu am acces la un garaj iar la bloc nu e indicat sa las usa desfacuta pana a 2-a zi cand cumpar si ce piese aflu ca mai am nevoie.

 

Crezi ca sigur o sa imi rezolve problema acel kit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tommy_dj nu trebuie taiat nici un capat ca sa scoti sarma se apuca cu un patent si se mai intinde un pic decat este intinsa si iese din locas, cat despre montare se face tot la fel intinzand cu patentul sarma pana intra in locas. Sarma la capat nu are nod are un fel de plub bine presat. Dar ca sa schimbi ghiarele de plastic trebuie sa scoti clemele de pe sina, la fel si daca schimbi clema cu tot cu ghiara.

deculetu uite aici http://www.star-europlast.ro/set-cleme-metalice-macara-geam-fata-dreapta-golf-4-p-897.html eu am schimbat cu asa ceva si sunt foarte multumit. In Bucuresti nu am gasit nici eu.

Modificat de ovidiu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un cod si denumirea exacta pentru tubul metalic ce face legatura intre EGR si clapeta de acceleratie.Golf 1,6 16v motor BCB serie caroserie WVWZZZ1JZ3W171836.Multumiri anticipate colegilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duculetu, daca imi permiti, iti sugerez sa dai search dupa //macara// si vei gasi un topic unde sa iti adresezi intrebarile...parca se numea //kit macara geam fata//... de asemenea exista in DIY topic intitulat //Diy – Schimbare Macara Geamuri Fata Fara A Demonta Si Broasca De La Usa// de unde te poti inspira cum sa procedezi. Sau poate mai gasesti si alte topic-uri, binenteles. Iti spun ca si eu tot asa am procedat anul trecut cand mi-am schimbat singur cablul rupt de la macara cu un kit de macara luat de pe net, desi nu sunt mecanic...m-am descurcat.

 

 

Ar fi mai bine sa nu poluam acest topic cu altceva decat //parts numbers//. 

Ne cerem scuze colegilor pe care i-am deranjat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!