Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Cine ma poate ajuta, trebuie sa inlocuiesc cablurile de la frana de mana pentru masina mea si nu stiu pe care sa le cumpar pentru ca sunt mai multe dimensiuni. 

Masina mea: VW, GOLF IV, Hatchback, 1.9 TDI, ALH, an fabricatie 2000, serie WVWZZZ1JZXP536699.

Va multumesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi codul 059 919 501 senzor temperatura apa e ok pentru 1.4 16v , pe net imi da ca e de diesel. E acelasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

059 919 501 are mufa patrata

059 919 501A are mufa ovala la unul din capete

Vezi ce mufa ai pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma poate ajuta, trebuie sa inlocuiesc cablurile de la frana de mana pentru masina mea si nu stiu pe care sa le cumpar pentru ca sunt mai multe dimensiuni. 

Masina mea: VW, GOLF IV, Hatchback, 1.9 TDI, ALH, an fabricatie 2000, serie WVWZZZ1JZXP536699.

Va multumesc?

 trw GCH1767 sau  ate 24.3727-0149.2...iti trebuie 2 bucati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara !! Va rog un cod de scrumiera spate golf 4 variant 1.6 16 v cod motor ATN . Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza codul de amortizor punte spate pentru un golf 4 1,4 16 v cod AHW 2001, echipare drumuri grele,

Pe fata este 1J0413031AM, dar nu am reusit sa titesc abtibildul de pe amortizorul de pe spate. Multumesc anticipat.

Modificat de tonibrag
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa precizez ca este un Hatchback

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un cod pentru kit protectie amortizoare spate ?

 

colegii de aici http://vwforum.ro/topic/23964-telescoape-amortizoare/?p=745091

zic ca exista kit si cu acel cauciuc care la mine s-a dus, si cu flansa care se prinde in caroserie...

 

am gasit asa ceva: http://www.autokarma.ro/set+protectie+amortizor/sachs/vw/golf-v/1-6-fsi/17645/10111/10481/32

dar am nevoie de un cod

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut gabivvx!

spune-mi te rog pt seria TMBDS41U188877971 (skoda octavia 1 motor AXR berlina model 2008) ce arcuri fata si ce amortizoare fata are? (normale sau PDG) si codul lor te rog! si daca are sau nu inaltatoare pe amortizoarele fata. multumesc!

Modificat de dorumito
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

as dori sa stiu pentru auto VW Golf 4 Variant, 1,9 TDI, motor AXR, serie caroserie WVWZZZ1JZ4W030061, ce cod OEM au tampoanele amortizoarelor spate ?

Eu am gasit mai multe coduri si anume 1J0 512 131,  1J0 512 131 B si  1J0 512 131 C, insa nu pot stabili singur care anume tampon este

cel corect. Intre tampoanele cu codurile mentionate mai sus, exista diferente de lungime.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am si eu nevoie de codul pt capacele din plastic care se pun pe capul prezonului si de codul prezoanelor antifurt de la golf4. Jante avus2 R15. Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Remus66: te referi la protectiile din burete dur al  telescoapelor spate, nu? eu cand le-am schimbat pe ale mele am luat codul lor de pe cele vechi. sunt inscrise in relief.

 

Gabi al nostru e intr-un Paste mai prelungit, sa ne rugam pt grabnica lui intoarcere!

Modificat de dorumito
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca este codul trecut pe ele, insa la mine sunt rupte si doream sa le am pe cele noi in momentul in care ma apuc de lucrare.

Am aflat ca 1J0 512 131, are lungimea de 143 mm., 1J0 512 131 B are lungimea de 128 mm., 1J0 512 131 C care este pentru suspensii sport (nu este cazul meu) are lungimea de 105 mm. La mine nu poate fi decât una dintre primele 2 variante, dar as fi dorit sa fiu sigur.

Site-urile vânzatorilor de piese m-au cam bagat in ceata fiindca spun ca 1J0 512 131 este pentru pachet drumuri grele, iar 1J0 512 131 B, pentru suspensie normala (nu sport si nu pachet drumuri grele), insa nu spun toti la fel.

Etka al meu are o hiba si nu gaseste precis masina dupa seria de caroserie, ca sa ma pot lamuri pe deplin.

Merci oricum, o sa vad eu cum fac pâna la urma, iar la urma urmei, intre cele 2 variante nu este decât o diferenta de 15 mm. ca lungime si nu cred ca poate fi aceasta o diferenta atât de hotarâtoare.

Modificat de Remus66
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Remus66,1J0512131,la etka iti trebuie licenta si costa bani,pentru piese nu iti mai bate capul...da seria de caroserie celor de unde iti achizitionezi piesele si se ocupa ei de problema ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 79.456.766 de modele de antifurt :lol: ..cum draq sa iti dau eu un cod de antifurt ?

Capac antifurt 6X0601173A(numai pt antifurturi originale vag),capac prezon normal  6X0601173B 01C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut gabivvx!

spune-mi te rog pt seria TMBDS41U188877971 (skoda octavia 1 motor AXR berlina model 2008) ce arcuri fata si ce amortizoare fata are? (normale sau PDG) si codul lor te rog! si daca are sau nu inaltatoare pe amortizoarele fata. multumesc!

 

Nu ma uita te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumuri grele

1J0 413 031 AM

1J0 411 105 AF

357 412 303 F

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi, nu imi poti da te rog un cod pentru sensor G2/G62 original, + garnitura + clema fixare?

Eu am tot cautat pe net dar nu gasesc cel original.

 

Ms mult, weekend placut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista modul bloc lumini (pt un Golf 5) cu elemente cromate cu functia AUTO dar fara proiectoare de ceata? Daca da, imi ziceti si mie un cod.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

as dori va rog, codul oglinzii de pe drepata, oglinda mare, fara tenta albastra.

Acum pe masina am pe stânga oglinda mare, alba (fara tenta albastra), cu unghi mort, cod 1J1 857 521 H si 

                                pe dreapta oglinda mica, alba (fara tenta albastra)  normala          cod 6N1 857 522 C.

 

Vreau codul oglinzii mari de pe dreapta, similar cu cea mica de pe dreapta insa fara unghi mort si fara tenta albastra,

ca pentru modelele din SUA. Pentru o mai buna sugestie atasez o poza cu oglinda solicitata, cu

mentiunea ca cea din fotografie este AM si este fumurie si de calitate slaba. S-a zgâriat deja când am sters-o de murdarie.

Va rog doar codul, fara sugestii despre dezmembrari, etc.

Multumesc anticipat.

 

post-17663-0-30304400-1430915758_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa spun mai sus ca este vorba despre oglinda cu încălzire.
 

Modificat de Remus66
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru problema de la postul 3273 (2 posturi mai sus), respectiv cod oglinda dreapta mare pentru VW Golf 4, cu urmatoarele cerinte:

- sa fie incalzita

- sa fie alba, adica sa nu aiba tenta albastra,

- sa nu aba nimic inscriptionat pe ea (am observat ca cele pentru SUA au textul in engleza, "obiectele sunt mai aproape decât par")

-sa aiba aceleasi caracteristici ca si oglinda mica originala (6N1 857 522 C, oglinda convexa, incalzita),

 

am gasit eu 2 coduri si anume 3B1 857 522 A si 3B1 857 522.

 

As dori o confirmare daca aceste coduri sunt bune sau mai bine zis, care dintre cele 2 coduri s-ar potrivi corect si as dori sa stiu si care ar fi diferenta dintre ele, de ce una are litera A la sfârsit si cealalta nu.

 

Cea care are "A" la sfârsit, are in ETKA, ca indicatie de model (Modelangabe) "MEX", iar cea simpla "J" sau TAXI.

Ambele au trecute ca dimensiuni 175x100 mm., si ambele acelasi pret si aceeasi descriere respectiv "Spiegelglas (konex) beheizbar mit Trägerplatte", adica sticla de oglinda (convexa) incalzita, cu suport de fixare.

Modificat de Remus66
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!