Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salutare! Ma ajutati si pe mine cu un cod pentru motorasul care actioneza clapeta de recirculare aer la clima? Este un Golf 4, 1.9TDI, 74 kW, AXR. WVWZZZ1JZ5W060643 De mentionat ca masina a avut AC si clima am montat-o eu, ulterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

                                       Buna ziua Gabi!

 

             Pentru  WVWZZZ1JZ6W012808,te rog cu codurile si preturile la urmatoarele:

                        -discuri de frana spate ATE

                        -placute frana spate ATE

                        -calaretul de la etrier pe partea dreapta spate(nu stiu exact daca asa se numeste  piesa)

                        -bolturire(cuiele din calaret)

                        -garniturile de cauciuc

                        

                            

                        

                                      Multumesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am o problema cu furtunul de aerisire (aratat ca fiind deteriorat in pozele de mai jos); stiti cumva un cod de piesa si daca il pot/sau nu schimba eu singur?

 

3zmu0.jpg 2gy6s7d.jpg  1osy1c.jpg2ln7iuh.jpg

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vine separat, doar cu toata tubulatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vine,eu am descoperit codul cand am comandat piesa la ghici...sa vedem ce vine. ;)

1J0129618B

Era si un topic pt el...nu-l mai gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos GABIVVX si celorlalti utilizatori. Foarte frumoasa comunitatea vwforum si plina de oameni altuisti.

 

Am notat codul de piesa si am sa il caut. Ai idee un magazin de unde l-as putea comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tudor_ionut_viorel

Salut

As dori si eu codurile la oring-urile care se afla pe epuratorul de gaze.

Golf 4 | 1.4 | 16v | 75cp | 2001 | AXP

WVWZZZ1JZ2W437046

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, poti sa-mi dai si mie te rog un cod pentru furtunasul ala de plastic care pleaca din canistra de carbon (e incercuit cu rosu in poza). Nu gasesc nicaieri scris pe el codul. :tuktuk:

Nu stiu daca se potriveste la mai multe motorizari, dar masina mea e cea din semnatura, VIN: WVWZZZ1JZ3W164630.

Multumesc. :icon_thumleft:

 

post-50992-0-73466500-1441882099_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0201160D  conducta filtru carbon cu supapa in jur de 90 lei...vin cu supapa din canistra si cu cupla din conducta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu stiu daca postez unde trebuie, dar ca sa nu deschid un topic nou de aiurea, pt cablu de ambreiaj cod oem 6N1721335D imi poate da cineva dimensiunile exacte ? Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru racordul care intra in EGR (vine tubulatura dinspre intercooler) pentru ALH

si un pret cat ar fi original, daca poti

mersi

WVWZZZ1JZXD396466

Modificat de drazzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

gabivvx, ma poti ajuta sa aflu daca exista cod pentru folia de protectie transparenta de pe bara spate golf/bora variant? (de pe latura plana expusa la atingeri cand descarci ceva din portbagaj). multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

O marca de incredere pentru senzor presiune aer in galerie de admisie la masina din semnatura? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am gasit aceste lampi cu senzori de alarma in ei, luati de pe Golf. Cod: 1J0 951 172D. 

Stie cineva la ce sunt utili si care este functia lor? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am gasit aceste lampi cu senzori de alarma in ei, luati de pe Golf. Cod: 1J0 951 172D.

Stie cineva la ce sunt utili si care este functia lor?

Fără sa verific codul eu zic ca este vorba despre senzorii de mișcare din interior. Am și eu în lămpile din spate deasupra la cele doua uși.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca este pentru interior monitoring.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

poti sa pui o schita cu trapa de golf....am nevoie de niste piese mici din plastic de la culisare...si nu stiu daca vin separat.

multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Stie cineva codul clemelor/clips-urilor de la panourile de usi? Am o usa la care lipsesc toate clemele si probabil ca mai am cateva lipsa si pe la alte usi. 

Poza atasata mai jos:

post-61162-0-08752900-1444505341_thumb.j post-61162-0-52688100-1444505348_thumb.j

 

Multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, din motivul nestiut prin care nu pot deschide un nou topic, sunt nevoit sa postez aici. Doresc sa aflu un pot achizitiona, daca se mai gaseste, racordul flexibil pt. conducta de admisie de pe un Golf 4 1.4 16v.  Atasez mai jos pozele. Piesa mai exact este cea lipita cu banda.h02nplN.jpgH2MFmTV.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai fi citit sau macar un serch in acest topic ai fi gasit. Citeste postul #2508500

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!