Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Degeaba dai search ca nu functioneaza cum trebuie.

Nu sunt nou si este cand mai caut una alta cu search, stiu ca e aici dar nu gasesc, si alta chestie, el cauta racord flexibil, in link-ul atasat de tine scrie altfel, deci chiar daca mergea search-ul cum trebuie tot nu gasea ce cauta, ca este sub alta denumire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, nu mai caut sa comand sau sa cumpar piesa cu pricina. Am vazut aici si pe alte forumuri ca se poate improviza destul de usor cu o bucata de tub de la aspirator sau alte lucruri de genul. Voi reveni cu o poza dupa ce fac improvizatia, astazi gasind si tubul perfect pentru tubulatura respectiva. Multumesc @ovidiu49 pt. informatia ta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva codul original (si eventual un pret) pentru carcasa termostat, la un Golf 4, 1.4 16V, an 2003 cod motor BCA, serie WVWZZZ1JZ3U029628?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, sunt nou pe acest forum si am cautat o gramada un topic unde sa intreb si eu ceva, sper ca postez unde trebuie.

Am avut nefericirea unui accident minor saptamana asta iar acum trebuie sa imi inlocuies unele piese din fata (gen aripa dreapta, capota, grilaj plastic radiator, far dreapta, etc) - masina arata cam asa dupa accident 
 http://postimg.org/image/gzbk7diuv/
Problema e ca am o piesa din plastic, cea de deasupra barei fata, ce trece si prin broasca de la capota ce nu stiu cum se numeste (e piesa incercuita cu rosu din imagine)

 http://postimg.org/image/5qezum1z3/

Imi poate zice si mie cineva cum se numeste si eventual un cod al piesei?

 

P.S Ce parere aveti, sa iau piese aftermarket sau sa caut la dezmembrari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-43214-14457866682077_thumb.png Riki poate te ajuta....tot pe aici l-am gasit :) Modificat de bertzi43
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine sigur nu ma ajuta  :D . In legatura cu piesa care imi trebuie mie, am gasit codul asta (tot in acest topic): 032121111BA. Se potriveste si motorului meu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista cod pentru suportul de yala si cei 2 pini de plastic cu care e prins de panou?


 


Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Imi poate zice si mie cineva cum se numeste si eventual un cod al piesei?

 

P.S Ce parere aveti, sa iau piese aftermarket sau sa caut la dezmembrari?

Piesa cu rosu se numeste tragger...mai exact este piesa care sustine radiatoarele si farurile...

post-14266-0-95775200-1445975442_thumb.j post-14266-0-68639700-1445975465_thumb.j

Din experienta proprie te sfatuiesc sa il cauti in dezmambrari dar ai grija sa fie original...

Joaca un rol foarte important la alinierea pieselor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate zice si mie cineva cum se numeste si eventual un cod al piesei?

P.S Ce parere aveti, sa iau piese aftermarket sau sa caut la dezmembrari?

Piesa cu rosu se numeste tragger...mai exact este piesa care sustine radiatoarele si farurile...

attachicon.gif2012-06-14 15.42.18.jpg attachicon.gif2013-10-30 14.14.51.jpg

Din experienta proprie te sfatuiesc sa il cauti in dezmambrari dar ai grija sa fie original...

Joaca un rol foarte important la alinierea pieselor...

Mulțumesc de ajutor și sfat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, imi puteti spune ce cod are acest furtun? Este la instalatia de racire.

post-13650-0-11177800-1446886904_thumb.j

Modificat de crisbri
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare

 

Ma puteti ajuta cu un sfat?

 

Am comandat suportul motor de la cutia de viteze,am vazut ca i se mai spune si ''dogbone''.

Motorul meu este 1.6 16v Cod AZD serie Sasiu     WVWZZZ1JZ2W291330 .

Am comandat tampon firma swag,dar am fost contactat telefonic si a intrebat daca sunt de acord sa imi trimita VAICO.

Swag nu mai aveau pe stoc.

Am fost de acord dar pe ambalajul acestui tampon apare V10-1410  X-REF. 1J0199851R

am cautat acest cod si imi apare ca ar fi pentru masini diesel.

Am sunat sa intreb daca nu cumva sa facut o greseala dar mi sa spus ca dupa seria mea de sasiu apare ca ar fi bun.

Pe vagpart apare doar pentru motoare diesel.

 

Poate cineva sa ma ajute cautand dupa seria sasiu? eu nu am cont etka

Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma incurcat rau de tot atunci.

Ce ma supara mai tare este ca sustine ca se potriveste desi chiar si la o cautare pe google cu acel cod apare ca ar fi pentru diesel.

Dar Domnul respectiv sustine ca dupa seria caroseriei mele apare ca e bun.

Motorul nu a fost schimbat.

 

Multumesc frumos pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ti se potriveste. Suportul 1J0.199.851.R este pentru motoarele ATD, AXR, ARL, ASV, ASZ, AJM, AUY.

Pentru seria ta de sasiu (motor AZD, cutie manuala cu 5 trepte) trebuie 1J0.199.851.AA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos si eu am cautat pe vagpart dupa acest cod 1J0 199 851 R si am sunat sa le spun ca probabil au gresit comanda dar mi sa spus ''Ciudat,nu are cum pentru ca dupa seria caroseriei se potriveste.

Apoi  am trimis mail sa vada respectivul domn ca ar fi trebuit sa fie 1J0 199 851 AA

pentru  ca la telefon nu mai raspundea.

 

Deci pe scurt sa gandit ca merg pun tamponul pe masina,apoi nu il mai primeste inapoi pentru ca prezinta uzura?

 

La o cautare pe google dupa VAICO V10-1410 1J0 199 851 R  2-3 site-uri se gasesc in care scrie ca s-ar potrivi.

 

Asta e tara noastra..acum o sa am nevoie de o a 2-a programare la service.

 

Multumesc frumos pentru raspuns inca odata.

 

Pentru alti colegi care au nevoie de cod pentru bieleta anticuplu:

 

1J0 199 851 AA pentru motoarele cu transmisie manuala: AQY,AGZ,AKL,; AEH,APK,AHW,; AKQ,AGN,APE,; APF,ATN,AUS,; AXP,AVU,AQN,; AZD,AGU,AUM

 

sau 1J0 199 851 N pentru motoarele cu transmisie automata: AQY,AGZ,AKL,; AEH,APK,AHW,; AKQ,AGN,APE,; APF,ATN,AUS,; AXP,AVU,AZH,; AQN,AZD,AGU,; AUM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara. Un cod va rog pentru sonda ce comanda lampile pt mersul inapoi, masina din profil, VIN WVWZZZ1JZYW305925.

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact despre ce sonda e vorba. Daca vorbesti de "comutator lumina marsarier" (2 pini) codul este: 02K.945.415.C

 

post-26949-0-25308000-1450076488_thumb.j

 

Daca nu e aia piesa, da-mi mai multe amanunte ca sa stiu ce sa caut.

post-26949-0-25308000-1450076488_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut ! Stie cineva care este codul capacului de bricheta din consola de jos pentru un Seat Leon 1p 2012 ? Nu fumez si nici nu imi trebuie bricheta ,asa ca ma gandeam sa imi pun un capac acolo ! 

Trebuie schimbata si partea de jos sau e plug&play?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ma puteti ajuta cu un cod pentru borna minus de la baterie wvwzzz1jzyw558784 (1.4 16v APE). Merge cumva de la un 1.6 SR?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. am si eu nevoie urgent de o unitate vacuum ( cod piesa 036129061A) pentru bora 1.6 FSI din 2003. tel: 0742402849

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sal Gabi..am si eu o problema la un golf 4 1.6,16 v azd..pierd antigel pe undeva prin zona termostatului catre pompa apa..am inteles ca trebuie schimbate oring uerile de la termostat si pompa de apa..imi poti spune codurile lor,te rog?multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am nevoie de in pret pentru burduf haion cod 1j6971840. Am gasit cu cabluri la un pret foarte mare 280 lei. Mai am nevoie de capace de caroserie dar nu le stiu codul. Colegii cu racordul flexibil ( cautati burduf caseta directie de la dacia 1310 si taiati din el se potriveste de minune ieftin testat de mine) Multumesc.!

Modificat de soare_86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

036115302R.....ce cod este asta....ceva de la busonul de ulei..stie cineva mai precis?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!