Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

@cristi511 Eram cu acel up! negru, insa din pacate nu este gti. Pachetul beats pacaleste multa lume :)) 

Link-ul acela din "J-ul" de la jante a ajuns din greseala acolo :lol:. Imi cer scuze! 

Link către comentariu

Hmm..nu stiu de ce am ramas cu ideea ca e rosu...in fine. :)

Credeam ca faci misto de mine, cu blenderul, si sincer sa fiu am ras copios cand am vazut. So, no harm done! :))

 

Link către comentariu
On 10/15/2018 at 10:10 PM, cristi511 said:

Inca 1000 de km prin tara asta frumoasa. 

Singurul lucru care imi lipseste este ceva mai multa putere, dar doar in anumite momente.

Pana atunci insa, relationship goal unlocked --> sotia a condus tot drumul Sebes - Rânca, si ce sa vezi, i-a placut! ?

 

 

IMG_20181015_170240-1984x1488.jpg

IMG_20181015_180452-1984x1488.jpg

 

IMG_20181015_180507-1984x1488.jpg

Tizule, misto cadrele. Astea de mai sus sunt preferatele mele. :wub:

M-ai facut sa-mi fie dor de Transalpina, anul asta nu am ajuns. 

Link către comentariu

Pe bune ca pozele sunt superbe, as minti daca as zice ca n-am mai intrat pe topic doar sa ma uit la ele :)

Ce a ales @75NOR sunt Top 3 si pentru mine. 

Link către comentariu

In perioada urmatoare voi fi destul de ocupat asa ca am programat din timp urmatoarele actiuni:

- revizie normala (ulei la bidon de 1l original) + schimb filtru combustibil

- revizie dsg

- verificare/rezolvare scurt-circuit oglinda sofer (nu functioneaza incalzirea pe partea stanga)

- verificare/rezolvare directie, dar ma voi prezenta cu rotile de iarna deci jante 18 si anvelope 245/40/18

- verificare zgomot rola intinzator?! ( A fost schimbata pe garantie iarna trecuta dar a inceput iar sa faca zgomot)

- verificare volant

- update soft motor + cutie.

- reglat faruri

- reglat usi spate

Masina va avea la momentul respectiv 50k km si aproximativ 30k km de cand este in posesia mea.

Azi am avut putin timp la dispozitie asa ca am dat fuga la o spalatorie self service pentru a baga aspiratorul si a face putina ordine in portbagaj si in habitaclu.

Rezultatul ---> mai jos.

 

IMG_20181024_171749-1587x1190.jpgIMG_20181024_172723-1587x1190.jpg

 

In alta ordine de idei...?

 

SnaabmS.jpg

Link către comentariu

Ca tot urmeaza sa le schimbi, deci inca ai impresiile proaspete: cum ti s'au parut cauciucurile de vara pe 19"? Cati km ai reusit sa faci cu ele? Esti la fel de multumit de ele ca la inceput?

Link către comentariu

Cred ca pana in momentul schimbului voi fi facut 8k km cu jantele pe 19" si anvelopele Nexen.

Nu s-a schimbat nimic fata de impresiile initiale: sunt la fel de silentioase, sunt suficient de aderente pentru 100% din situatiile intalnite intr-o utilizare normala a masinii, consumul a scazut comparat cu Dunlop. In plus nu au flancurile foarte rigide si asigura un minim de confort. Am luat suficiente gropi, plus ca sotia nu ocoleste nimic, si nu au nicio galma. 

Per total, foarte multumit de achiItie. :)

 

Link către comentariu

Salut! Unde vei face softul pentru cutie? Si pe mine ma bate gandul căci subtureaza prea mult!

Link către comentariu

Nu ti se par putin cam multe zgomote / dereglari / chestii neconforme pentru un audi de 50k km ? 

Adica.. ma astept totusi sa fie ceva mai premium decat alte masini din VAG...

Link către comentariu

Salut,

Nu fac soft ci doar un update, oficial, la reprezentanta.

Pentrul mersul subturat intotdeauna folosesc modul S al cutiei.

@bubu182 nu stiu ce sa zic...e un mix de bune si rele. Vedem pe viitor ce va mai fi. :)

 

Link către comentariu

Nu mi se pare ok sa pui in balanta cele bune, fiindca nu e ca si cand ai primit ceva mai mult decat trebuia sa fie, in ochii mei, unele lucruri merg cum ar trebui sa mearga, altele nu.

Ne tii la curent :D 

Link către comentariu

Ideea care este, nu vreau sa ma antepronunt si sa zic " e de [cenzurat] masina asta" ca mai apoi, printr-un proces de Claims for Compensation probleme sa fie rezolvate. 

Lucrand in domeniu stiu foarte bine ca astfel de probleme apar, mai ales in primii 2 ani de productie, la toate marcile, indiferent de ștaif. 

Efectiv, singurele probleme cu masina au fost acea rola schimbata pe garantie si scurtul la oglinda, care mai mult ca sigur se va rezolva asemenea. In rest, apa paie si bataie. 

A nu se intelege ca imi convine stuatia, departe de mine. Dar atata timp cat exista o rezolvare problema ramane de ordin ideologic. 

Link către comentariu

Denis, ala e vasul de expansiune al lichidului de frane...deci nu e asta.

Si nu, nu e nici busonul de ulei.

Este....capacul care vine oem-ish peste "i7-ele" masinii. By default e ca la logan, expus.

Link către comentariu

La fel si eu, si din moment ce  vine cu capac de baterie nici prin cap nu mi-a trecut ca acel capac poate fi retrofit. Dar drept sa spun nu sunt obisnuit cu asezarea lucrurilor la Audi, nu am vazut, nu am deschis capota la nici unul asa ca nu stiu.

 

Bateria e in portbagaj? ca nu o vad.  De asemenea daca tot mi-ai zis, pe unde bagi lichid de parbriz, ca nu vad. Poate inchiriez o masina peste ceva timp si trebuie sa bag lichid de parbrizi si nu stiu pe unde. Sper sa nu fie off topic.

Link către comentariu

Bateria e in portbagaj iar lichid de geamuri se baga prin partea stanga ( cum te uiti la botul masinii).

Bidonul este in aripa dreapta. Mie mi-a luat cam 30 de min sa descopar locatia fiindca e acoperita de capota :))

 

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!