Jump to content

'17 Superb Style 2.0 TSI 220 DSG


75NOR

Postare recomandată

@saibot: mersi. Corect, ma revansez, desi nu se va compara cu "senzatia majora" de la tura cu tine.

Rezolvam, dupa ce vede +5,000 km pe bord. Fac parte din aia care n-au aflat ca motoarele sunt rodate in fabrica.

Primii 1,500 vede max 2500rpm, cat sa dezmortesc turbina :) , o sa stau cuminte, in coloana, dupa "colegii cu economie" :biggrin:

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Just now, 75NOR said:

Primii 1,500 vede max 2500rpm, cat sa desmortesc turbina :) , o sa stau cuminte, in coloana, dupa "colegii cu economie" :biggrin:

Ai luat-o pe ulei deja si n-ai pus 1km in anvelope :P .

Vezi sa nu dai peste vreun "economic" bi-tdi de 3l prin coloana :D

 

Link către comentariu

@75NOR Felicitari pentru cele 2 tevi de esapament. Cred ca o s afie o senzatie majora cand o sa vezi aburii iesind pe cele 2 evacuari, ti-am mai zis. Sa te poarte sanatos si sa iti tina zambetul pe buze.

Link către comentariu
12 minutes ago, cristi511 said:

Ai luat-o pe ulei deja si n-ai pus 1km in anvelope :P .

Vezi sa nu dai peste vreun "economic" bi-tdi de 3l prin coloana :D

Am pus 600m in anvelope. Se pune ? :) 

Ma refer la "colegii economici" aia limitati la 90km/h. Trebuie sa-ti fac cadou o statie, ca sa fii la curent cu ce se intampla pe canalul 22 :) 

@Adi_vw; @Jaw: mersi de urari.

 Tre s-o pun de-un retrofit, sa iasa aburul "drept", nu "in jos" cum se intampla acum.

Link către comentariu

Da da , asta voiam sa zic, retrofit la tips-urile de 280  (parca aia are evacuarea misto nu? )

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Arata excelent + motorul excelent.

1000 de puncte pentru ca nu ai luat stergatorul de luneta. (ORIBIL)

Mai bine faci rodajalul ca la carte, decat sa umbli cu 2 litri de ulei dupa tine la 20.000 km. :lol:

Link către comentariu

@bubu182: dap, uite in poza. 

Va fi prima "grija". 

@Bebeee: mersi fain. Ah, doar 75Eur m-ar fi costat sa "ruinez" designul spatelui. Sunt destui care-si iau Sportline - care are si eleron- pe afara cu stergator luneta :screwy:

0-1500km: max 2500rpm si apoi progresiv.

 

 

post-74330-0-63444000-1437148262.jpg

Link către comentariu

Sa te asiguri ca iti face cineva priceput manopera astfel incat sa prelungeasca tevile pana la tips, altfel risti sa topesti bara / fusta  (stiu oameni care au patit asta in incercare de a face retrofit-uri de genul :(  ) 

Link către comentariu

Bi-ju-te-ri-e!!!

Cred ca la noapte te culci in ea... :P

S-o stapinesti sanatos si fara evenimente neplacute! Da-i kilometrajul peste cap!

Link către comentariu

@75NOR ai vreo poza din fata, asezata "pe picioarele ei"? Din spate nu pare foarte joasa, nu-mi dau seama cum arata din fata. Oricum daca ai problema la parcare peste borduri, spatele pare destul de ridicat sa treaca peste.

Cum am spus si pe celalalt thread, daca m-as hotari sa fac upgrade-ul la S3 as luat exact configuratia ta. "Big like" pentru cum ai configurat-o! Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!

PS: Eu la diesel am facut rodajul de 1500km cu maxim 3000rpm (in manual zicea de 3/4 din turatia maxima) si din ce vad nu-mi mananca ulei (81.000km). Oare am gresit?

Link către comentariu

Sa fie intr-un ceas bun si sa citim aici numai de drumuri bune, locatii frumoase si upgrade-uri!

Anvelopele sunt cumva Pirelli Cinturato P7? Macar se puteau indura de asa motorizare si sa puna ceva mai bun.

Link către comentariu

Atatea urari de bine nici Patriarhia nu le-ar putea primi :biggrin:.

Unde-s pozele, impresiile ? :D

... Multi km fara evenimente !!!

 

Link către comentariu

Ce frumos arata.  Grija de ea ca e tare faina. Imi place tare mult acest model.  Si culoarea nu mai au rost cuvintele pentru descriere.

Link către comentariu

Faina masina. Felicitari pentru alegere. 

Cred ca 2.0TSI e un motor grozav pe masina asta: silentios, vibratii minime si cuplu pe o plaja larga de turatii.

 

 

Modificat de Iulian M
Link către comentariu

Neața domnu', drum bun si distractie plăcută, bănuiesc că ești deja treaz si dai târcoale mașinii!

Despre jante ce sa zic, m-ai pus pe gânduri. Prefer jantele vopsite. Sa vedem cum rezista astea ale tale, totusi sunt OE.

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Rodajul conteaza mult, eu am facut 3000 km insa se vede si rezultatul ca nu papa ulei intre schimburi.

Link către comentariu

Superba masina! Sa o conduci cu placere!

Am vazut un Superb aseara in Militari (Bucuresti) cu numere rosii de BV, aceeasi culoare ca a ta si parca si aceleasi jante (tu cumva? :D). O combinatie foarte placuta ochiului (masina, jante, culoare).

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!