Jump to content

Sfaturi achizitie Kodiaq


rempha
 Share

Postare recomandată

Canton-ul nou are memorie interna ssd din cate stiu (fata de hd la modelul pe care il detin eu). De asemenea cred ca exista stick-uri si pentru usb-c...deci solutii exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, aveti idee de ce nu mai exista motorul 2.0 TSI DSG ptr configurare skoda kodiaq ?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@george126In acest moment este scos din configurator fiindca nu respecta noua norma de poluare care intra in viguare de la 01.01.2021. VAG lucreaza la update astfel incat sa corespunda noi norme de poluare.

https://cdn.skoda-storyboard.com/2020/06/200624-Countless-new-features-introduced-to-ŠKODA-portfolio-for-2021-model-year.pdf

Modificat de Yasmin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă le-au adunat în două pagini, înseamnă că nu au fost atât de "fără număr". :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Incepand de astazi am intrat si eu in posesia Skodiaq-ului.

Total de la comanda pana la livrare 6saptamani si 4 zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine l-ai primit! Te asteptam cu topic dedicat de prezentare 🙂

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor!

 

Am căutat pe net dar nu am găsit informații despre când va apărea din nou motorizarea 2.0 TSI și ce modificări/ îmbunătățiri va avea.

 

A fost vreun coleg mai norocos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, aveți idee cât durează transportul de la Curtici la Bucuresti întreb pentru ca dealerul mi-a comunicat ca a plecat luni masina din vama și astăzi este vineri și nu a ajuns la Bucuresti. Așa de mult durează sa ajungă cu trailerul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Palencsar nu dureaza asa mult sa ajunga maisna, asa am patit si eu, ea a intrat in tara, doar ca nu au loc unde sa descarce si din cauza asta stau in vama pana ii cheama. Dealerul stie exact cand ajunge masina la ei. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai dealerul mi-a zis ca de marți ii pe trailer in drum spre Bucuresti deci a plecat din vama. Nu are cum sa facă un drum de 8 ore in 4 zile. Ar trebui premiat șoferul :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

26 minutes ago, Palencsar said:

Salut, aveți idee cât durează transportul de la Curtici la Bucuresti  (...)?

Cam 2 săptămâni pentru Constanța. 04 iunie în Curtici - 17 iunie ajunsă la dealer livrată în ziua următoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a durat aprox 1 saptamana. Dar noi suntem si aproape de vama :P:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Zici ca-i a mea [ la culoare ]! 😅

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In prezentarea de mai sus e un model mai vechi. Anterior chiar si celui al meu.

Are o singura mufa usb. Cred ca pana la my2018 a fost asa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este ceva ciudatel la masina prezentata, tind sa cred ca a fost cumparata din alta tara, eventual MD. Masina fiind noua se vede clar km aprox 2300 . 

De ce? 
La min 4:28 se observa haionul cu noua sigla skoda, respectiv scrisul despartit. Sigla a fost adoptata pentru modele my20+.

La nivelul acesta de echipare lipsesc cateva dotari esentiale as zice:

-mufa usb si priza pentru locurile spate

-incalzire stationara

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este. Nu am avut rabdare sa privesc mai departe. Ar fi trebuit totusi sa-mi dau seama si dupa virtual cockpit.

Posibil sa nu fi fost destinata pietei din ro.

Cele 2 usb-uri au fost introduse incepand cu nov.2017 (my2018.5). Cand am configurat-o era cu 1 singur usb in fata si am primit-o cu 2. Tot atunci a aparut si sleep pack-ul.

Modificat de yanq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am văzut în configuratoarele de la Seat și Volkswagen că Tarroco FR și noul Tiguan R-Line apar și cu motorizarea 2.0 TSI de 245 CP (180kW).

 

În continuare lipsește 2.0 TSI de 190 CP.

 

Am mai văzut motorul de 245 CP pe noul Golf 8 GTI.

 

Aveți cumva mai multe detalii despre acest motor? Oare și Kodiaq îl va folosi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oficial nu cred ca știe cineva. Pe alt forum de afară se spune că va disponibil motorul cu 245 CP la mijlocul anului,TSI EA888evo4 cu 180 kW / 245 CP. Si tot anul ăsta ar trebui sa apară FL.

Modificat de tetea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul 2.0 TSI de 245 CP este disponibil la Skoda doar la Ocatvia rs. Probabil la Kodiaq va avea mai putini cai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

A reapărut motorul 2.0 TSI în configurator.

 

Doar pe Style și Sportline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ieri am făcut comanda pentru Kodiaq 1.5 TSI. Aveți idee cam care mai e termenul de livrare? În contract scrie 10-15 săptămâni dar, din experiențele anterioare, știu că termenul variază mult. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari! Asteptare usoara! 
In cazul meu a durat 11-12 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am început să cer și eu oferte. Ca termen de livrare mi s-a spus 3-5 luni sau 15-20 săptămâni pentru Style 2.0 TSI 190 CP.

 

Se mai aude ceva referitor la facelift?

Modificat de drign
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!