Jump to content

Elcar Gid


elad
 Share

Postare recomandată

Ne bucuram sa aflam parerile clientilor, indiferent daca sunt pozitive sau negative.Daca ele sunt negative, ramine sa aflam care sunt deficientele si sa le inlaturam iar daca ele sunt pozitive, ne bucuram ca am mai castigat un client :D .Suntem constienti ca nu o sa fie numai laude la adresa ElcarGid, service perfect nu exista.Singurul lucru de care va asiguram este ca incercam sa devenim din ce in ce mai buni si asta o putem realiza doar comunicind unii cu alti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tutu0581, daca as veni pana la Buzau cat m-ar costa operatiunea de montare a proiectoarelor in faruri pt Octavia mea?

Ziceam si in alt topic ca am gasit niste lupe pt farurile mele. Am inteles ca trebuie decupat prin far.

De asemenea am gasit la altcineva care-si dezmembreaza Octavia si switchul si pt proiectoare, doar ca nu stiu ce anume trebuie sa-i mai cer in afara de acesta.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clodius ti-am trimis in pm necesarul de piese si manopera ;) ,dar din ce an este masina ca sa stiu daca se aplica reducerea de 40%?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tutu, pentru Seat facetii revizii. Am un Cordoba si vreau sa-i fac a 5-a revizie, te rog sa-mi spui cat costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facem revizii si la seat daca nu mai face obiectul garantiei.Velcro ti-am trimis in pm mai multe detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru masina din semnatura mea faceti revizii? ulei si filtre. Imi dai un PM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,am o intrebare pentru tutu : Cat ma costa sa schimb distributia pentru masina din semnatura.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facem orice reparatie la orice marca de automobil mai vechi de 2 ani.

1quattro9 ti-am trimis in pm mai multe detalii.

Decefalus am nevoie de seria de caroserie apoi iti voi trimite in pm mai multe detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as dorii sa stiu cat ma costa si pe mine vopsitul etrierilor cu vopseaua mea foliatec. Multumesc

Si tineti-o tot asa :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marti 21.04.2009 sunt si eu la o revizie mai mare la ElcarGid :icon_thumright:

Revin cu amanunte si impresii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hello.

Si eu o intrebare va rog, aveti la ElcarGid posibilitatea de-a deschide dosar daune direct in service sa evit o plimbare in plus la Allianz Tiriac?

Am gasit oglinda dreapta sparta in parcare.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum am promis,revin dupa revizie.

Nu am decat cuvinte de lauda la adresa tuturor.

Am schimbat cam totul pe fata, revizie (schimb ulei,filtre,etc), lichidul de frana, geometrie, problema airbag, echilibrat roti si...nu-mi mai aduc aminte...

Am ajuns la Buzau la 08.30, la 08.35 masina era pe rampa,iar la 17.30 plecam spre Bucuresti :D cu o "alta" masina.

Am beneficiat de

- 20% reducere la piese (pt.ca masina e mai veche de "n" ani)

- 40% reducere la manopera (pt.ca asa vrea ElcarGid) :D

Sunt clientul lor de 3 ani si nu regret niciun moment alegerea facuta.

Multumesc ElcarGid. :icon_thumright:

post-918-1240339247_thumb.jpg

post-918-1240339346_thumb.jpg

post-918-1240339378_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hristos a inviat!

DArtagnan nu poti deschide dosarul de daune decat la Allianz.

SSorin multumim pentru "laude" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, poti sta efectiv langa masina cand iti fac diverse lucrari ?! :blush:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti solicita unui consilier sa te insoteasca pana la masina, dar nu poti sta efectiv langa ea .. Nici nu ai de ce, pentru ca din "camera de oaspeti" se vede tot ce se intampla la masina. Pe langa asta, vei fi incantat de prezentele feminine din incinta :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si in plus acolo ai si un monitor pe care poti sa vezi permanent ce se intampla cu masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sambata am fost la revizia de 90.000 km. totul a decurs excelent. la ora 10.00 aveam programarea, la 12.30 plecam din service.

schimbat ulei, filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru polen si inlocuit lichidul de racire.

nu s-au detectat alte probleme la masina.

multumit pe deplin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Audi fan ai gresit lichidul de frana ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic::study:

da. corect. mea culpa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor,

Cu o luna in urma am precizat ca cei de la elcargid mi-au zis ca am o problema cu compresorul si ca acesta trebuie schimbat, aveau perfect dreptate cu cateva zile in urma compresorul a cedat si necesita inlocuire :|

Asa ca tutu0581 a avut foarte mare dreptate.

Numai bine si continuati munca buna :))

Andi Postelnicu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Vineri (24.04.2009) dimineata am facut si eu revizia la Elcar Gid Buzau.

Vorbit in prealabil cu tutu0581. Oricum totul a mers uns ca si balamalele de la usi :D

Spre rusinea mea, am intarziat; eram programat la 8:30 si am ajuns pe la 8:50; deh trafic Braila :vaidecapulmeu: si 3 bariere pe drum ... :P

Cu toate astea, cum am ajuns, prin bunavointa domnului Cristian Rotaru, am facut hartiile si masina a fost preluata in service.

Pot sa va zic ca m-am simtit in occident. Nu stiu daca as mai fi avut in alta parte, la noi in tara, ocazia sa fiu tratat astfel.

Totul la punct si virgula. Mi-a placut ca tutu0581 e un fel de "supervaizăr" pe acolo, nu misca nimic fara stirea lui, si tot timpul e activ (eu nu pricep cand mai are timp sa mai raspunda eventualelor mesaje pe pm :P ) ;)

Masina a avut carton la picioare, folie pe scaun, volan si schimbator. Totodata a fost amanuntit verificata de cei doi mecanici care au lucrat la ea. M-a uimit ca s-a verificat pana si presiunea in pneuri ... Stiu ca e o chestie obligatorie, dar cati oare fac aceasta treaba ?!

S-a lucrat curat si atent.

Nu mai stiu orele, dar cam in aproximativ 2h, cel mult, plecam din service.

Bravo baieti, chemati-i si pe altii sa vada cum se lucreaza la voi, poate vor invata ceva ...

Sanatate

Modificat de Velocity_Warrior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, oare cati km sunt de la Brasov la Buzau si cat faci in ore ?

Ma cam bate un gand... :)

Chestia cu monitorul e super, oricum eu unu si daca stau la 5 m de masina dupa un geam securit, tot ma bucur ca vad ce se face la masina :scratch:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat ca domnul Popescu nu mai este activ pe forum, si am intrebat la ElcarGid de dansul insa mi s-a spus ca nu mai lucreaza acolo. Userul tut0581, imi puteti da cateva detalii despre dumneavoastra? (sa stim si noi cu cine comunicam).

Intreb pt ca am avut inca 3 probleme intre timp cu ElcarGidul ... un service care in afara de revizii (acestea putand sa le faca toata lumea, acasa), restul face praf!

Riddler Brasov - Buzau = 150km ... drumul este foarte bun, peisaje extraordinare. Nu iti pot da un timp al traseului, depinde de fiecare cum merge. Insa ai grija la radare, de obicei gasesti 1 sigur (ori dupa Nehoiu, ori inainte de Buzau)

Modificat de AdCrys
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu riscul de a fi considerat rau...odata cu plecarea domnului Popescu cred ca ElcarGid redevine o optiune de service..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ma intrebam si eu, unde este domnul Popescu?

N-am sa zic nici bune nici rele deoarece nu l-am cunoscut...insa de la o vreme acest thread parca a prins viata...de cand dansul a plecat?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!