Jump to content

Elcar Gid

elad

Recommended Posts

A fost inaugurat noul service Elcar Gid - dealer Skoda la iesirea din Buzau spre Brasov. Pot sa va spun doar ca se incearca implementarea unui serviciu de calitate (nu se inlocuieste nici o piesa sau consumabile fara ca clientului sa ii fie prezentata starea elementelor ce trebuie inlocuite, se efectueaza proba de drum impreuna cu clientul pentru a fi siguri de rezolvarea tuturor problemelor, dupa cum in portbagaj se regasesc toate piesele si consumabilele schimbate - mai putin filtrul de ulei - precum si restul de ulei, antigel...)
Exista si lucruri mai putin bune - datorita programului de operare existent dureaza destul de mult pina se deschide si inchide o comanda, dar acest lucru se va rezolva odata cu implementarea noului program de operare (Cross) asteptat undeva prin luna mai (sperante!). Puteti macar incerca!

Edited by WVWZZZ
  • Replies 927
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• elad

102

• audi_fan

71

• yanq

54

• ANdi B.

51

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Revin adaugand unele completari. Pe partea de mecanica service-ul este foarte bun, am mai fost cu fostul meu Touareg 7P la revizii iar cu Audi Q7 4M am rezolvat la ei o problema pe care cei de la Audi

Posted Images

Speram ca aceasta informatie sa fie utila posesorilor de Skoda care locuiesc sau tranziteaza prin zona respectiva si ca feedback-ul primit pe vwforum.ro de la acestia sa fie pozitiv.

PS: elad, ai deschis 2 topic-uri cu acelasi subiect; acestea au fost unificate.

Cumva....domnul Vlad Rusnacenco are vreo legatura cu acest service?

Se pare ca DA.

Ar fi plecat de la Avia la Elcar GId.

De ce nu ? http://vwforum.ro/index.php?showuser=4910 :D

Este util sa avem printre noi reprezentanti ai service-urilor din reteaua Skoda. In acest fel pot raspunde mai bine problemelor intampinate de membrii vwforum.ro.

Buna ziua domnule Asarban! :)

V-ati tinut cumva de cuvint si ati vindut Skodita?Sincer mi-ar parea rau sa fie asa!(mai ales ca a beneficiat de un service de calitate)

Deci se pare domnule Vlad Rusnacenco ca imi fac reviziile la Buzau, in timp ce imi vizitez socrii. :P Glumeam... sau poate nu.

O intrebare indiscreta Vlad... care e functia in service? Noi ne cunoastem din Avia Militari... si apropo... ai luat si ceva mecanici cu tine in Buzau? :)

Intrebare indiscreta :P corect!Sa spunem ca "functia" imi permite sa va asigur cel putin un service de calitate.

Despre mecanici...vorbim...interesul meu este sa formez o echipa cit de buna posibil!(atit in ceea ce priveste calitatea si rapiditatea lucrarii precum si a relatiei service-client)Am de schimbat mentalitati din pacate existente oriunde in Romania si pot spune ca trudesc-din fericire cu spor-pentru schimbarea acestora.

Socrii va asteapta cu nerabdare! :)

@elad Nu trebuie sa dai quota la ultimul post. Incarcam inutil topicul. Quota se da numai daca postul la care vrei sa raspunzi nu este ultimul.

Vlad te caut eu cand ajung in Bz, insa pana atunci multa bafta la partea cu schimbarea mentalitatii. :)

PS: Ti-ai pastrat nr de tel care il aveai?

Bineinteles ca l-am pastrat!Am urmarit cele dezbatute de-a lungul timpului pe acest forum si imi doream sa pot veni in intimpinarea dorintelor clientilor mai mult.........si din fericire aici ma bucur de sprijinul neconditionat al unor oameni care vor sa faca treaba.

Prefer sa las faptele sa vorbeasca ... ne dorim sa devenim chiar mai buni decit cei din Bucuresti.

Te astept intr-o vizita si iti garantez ca vei fi multumit. :)

Edited by istef

Si eu vreau sa deveniti mai buni decat servisurile din Bucuresti. De la Elcar Gid am luat masina, tot aici o sa fac reviziile. Am fost la o completare de ulei si treaba a mers struna (cu toate ca e o operatiune foarte mica :) ). Peste vreo 3000km ne vedem la prima revizie.

ps: ii fac repede :P (km)

ElcarGid-ul din Bz opereza si Passaturi ?

Edited by PwR
Buna ziua domnule Asarban! :D

V-ati tinut cumva de cuvint si ati vindut Skodita?Sincer mi-ar parea rau sa fie asa!(mai ales ca a beneficiat de un service de calitate)

Skodita are momentan al utilizator..pe musiu Sarban senior.

Cum bunicii mei sunt din buzau (mai precis Berca)..posibil ca seniorul sa doreasca a-si face si reviziile pe meleagurile natale.

Ce pacat ca elcargid nu "opereaza" si VW in garantie ....

ElcarGid-ul din Bz opereza si Passaturi ?

Opereaza dar momentan doar postgarantie.

Skodita are momentan al utilizator..pe musiu Sarban senior.

Cum bunicii mei sunt din buzau (mai precis Berca)..posibil ca seniorul sa doreasca a-si face si reviziile pe meleagurile natale.

Este asteptat cu multa placere!

trebuie sa ajung si eu sa-mi schimb bara spate..a inteles ca doua zile dureaza operatiunea..masinutza e in garantie si pentru bara am casco..asa ca o sa inaugurez noul service din buzau cat de curand... :D

Pentru operativitate as dori sa ne trimiteti pe fax 0238/72.33.74. nota de constatare de la asigurator pentru a fi siguri ca avem pe stoc toate piesele necesare reparatiei la masina dumneavoastra, precum si o copie dupa prima pagina din service-plan(pentru a vedea cod culoare,tip bara etc.).Daca este doar bara spate de inlocuit se poate ca lucrarea sa dureze aproximativ 4 ore(sper sa nu fie vorba si de reconstatare).

Va asteptam! :D

@elad Nu trebuie sa dai quote la ultimul post. Incarcam inutil topicul. Quote se da numai daca postul la care vrei sa raspunzi nu este ultimul. Incalci regulamentul forumului daca dai quote inutil si va trebui sa iti dau warning. Citeste Regulamentul paragraful 2.14.

Astazi (de fapt ieri)..o zi urata ...am fost la service EG ptr o verificare..acolo l-am cunoscut pe Vlad alias Elad..pot sa spun ca e un tip super..pana acum mergeam la un mecanic particular..refuzand sa cred ca la un service se chinuie cineva ptr tine, sa fie interesat sa-ti rezolvi problemele cat mai repede cu bani putini ..ca sa zic altfel "sa tina cu mine".

M-am inselat.

De acum inainte daca o sa am cea mai mica prb. direct la EGid(adica Vlad)...sincer eu recomand celor din jud. apropiate sa vina la BZ la revizii si alte probleme..nu o sa regretati.

Si o veste buna ptr cei cu VW in garantie....

Elad ........

Edited by PwR

Se poate sa se continue ideea?

Nu de alta, dar pe un astfel de forum eminamente tehnic si cu un nivel ridicat al cantitatii si calitatii informatiei fazele astea cu "......" pe post de "surprize surprize" mi se par de un prost-gust monumental!

Ori ai ceva de spus si spui ori NU!

Edited by asarban

Un picut de rabdare ....raspunsul il voi da eu la momentul potrivit.Momentan va rog sa ma intelegeti ca nu pot!PwR s-a grabitb un pic!Numai bine!

Pai spune domnule "Momentan NU, dar incercam sa fie DA peste ceva timp"!

Un pic de rabdare domnule Asarban... sa spunem ca PwR a anticipat un pic.Raspunsul il voi da eu in aceasta privinta la momentul oportun.Va rog sa ma intelegeti! :blink:

Eventual ne auzim la un telefon pentru a va explica mai bine??...

Atelierul de vopsitorie si tinichigerie cum e ? Am inteles de la tata (care e prieten cu directorul) ca e super bun. O sa vin si eu acolo sa imi fac aripa si usa. Si pentru revizii...