Jump to content

Elcar Gid


elad
 Share

Postare recomandată

;) Te-ai scos Vlad. ;) Ce o sa te faci daca te viziteaza tot personalul AVIA? :scratch:

La masina mea nu's mari probleme de tinichigerie... lucruri minore. Poate am timp intr-o zi de cand sunt in Bz si iti aduc masina sa o vezi ca sa iti dai cu parerea. Multumesc mult pentru raspuns. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e numai personal avia :scratch: ...te astept cu placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost astazi la revizia de 15.000 la ElcarGid. Acum parerile: :D

Foarte foarte foarte multumit de tot. felul in care isi trateaza clinetii si felul in care trateaza fiecare problema minora pe care o au acestia este de admirat. Multumiri multe Domnului Rusnacenco (care de altfel mi-a si prezentat service-ul si tinichigeria ;) si m-a ajutat in depistarea unor mici zgomote interioare).

Masina a iesit foarte bine si felul in care au lucrat cu ea este de admirat.

De asemenea multumiri pt domnul Sorin de la receptie... este receptiv la doleantele clientului ;) precum si domnului Narcis.

Numai bine si sa o tina tot asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si eu sa aflu mai multe detalii despre pozitionarea service-ului, dar nu le functioneaza site-ul, ma ajutati si pe mine? Localizare si un nr. de tel.?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E simplu. Urmaresti indicatorul de Brasov si la iesire din oras catre BV o sa vezi mare ElcarGid

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am facut revizia de 60 000 Km la ElcarGid.

22.07.

In urma programarii telefonice, m-am prezentat la ora 9 in service.

Completat fisa, predat cheia.

Se constata suplimentar inloicuire rulment palier amortizor+tampon S+D.

Am solicitat o serie de maruntisuri.

S-au facut: revizie 60 000Km, inlocuire rulemnt palier amo. si tampon S+D,

geometrie, test frana + amortizoare, maruntisuri.

12:15 ... masina e gata.

12:15 - 13:00 incheiat comanda, platit, test de drum.

Am ramas impresionat, intradevar au reusit ceva deosebit pentru "provincie".

Multumiri Domnului Vlad Rusnacenco pentru atentia acordata, pentru prezentarea service-ului cat si pentru rabdarea de care a dat dovada.

Un service pe care il recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
:salut: Te-ai scos Vlad. :D Ce o sa te faci daca te viziteaza tot personalul AVIA? :D

La masina mea nu's mari probleme de tinichigerie... lucruri minore. Poate am timp intr-o zi de cand sunt in Bz si iti aduc masina sa o vezi ca sa iti dai cu parerea. Multumesc mult pentru raspuns. ;)

Am achizitionat o "piesa" cu experienta(ex Avia si ex Porsche)....mai urmeaza probabil inca una si gata!Poate intr-o zi chiar o sa treci pe la noi...te astept la o cafea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare Vlad! Ma bucur ca iti merge bine si clientii te apreciaza. Saluta-l si pe Ionut!

PS . Numai lua domnu' oamenii buni de aici, din Bucuresti :D

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am recomandat unui prieten foarte bun sa faca revizia si o verificare masinii(G4) pe care si-a achizitionat-o din .de la ElcarGid Buzau in detrimentul Scorpion Focsani.

A fost si a putut rezuma: "Foarte multumit, alta lume!"

Felicitari tuturor, si nu in ultimul rand felicitari D-le Vlad Rusnacenco pentru implicare si reusite. Inca un client castigat.

Modificat de Agopteam
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iount cauta-ma urgent ,ti-am pierdut nr de telefon ,vine toamna....Cauta-ma pe nr de fix de la service ,si spune centralistei cine esti si ca arde ,sa ma gaseasca saputem vorbi ,sau lasa-i ei un nr de tf ca sa vb.

Mr vlad nu te lasa si pastreaza linia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am achizitionat o "piesa" cu experienta(ex Avia si ex Porsche)....mai urmeaza probabil inca una si gata!Poate intr-o zi chiar o sa treci pe la noi...te astept la o cafea :rolleyes:

Ok... vedem cum e cafeaua la service-ul din Bz. Vin eu cu zaharul. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnul Vlad, se poate sa sun pentru o programare pentru un geam care scartaie si poate o scanare? ? ? (am o eroare stocata de la un martor ABS)

Daca se rezolva si pe garantie e si mai bine :P. Cred ca intr-o sambata e cel mai bine, ca sa nu incurc eu cu chestii minore :).

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate....scirtitul de geam se va rezolva pe garantie iar problema cu ABS-ul 99% tot pe garantie...nr. te. 0746199800

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc. o sa va contactez :)

Calin Prodea.

Modificat de audi_fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am revenit din service. ca si la revizie baietii s-au comportat excelent si s-au miscat foarte rapid. a fost gresat geamul care scartaia si s-a verificat cu testerul "chestia" care ma stresa cu martorul ESP. a iesit totul in regula. nici o eroare stocata, nimic.

surpriza placuta... mi-a fost rescris soft-ul audio fara sa cer acest lucru (ordin de la fabrica). multumesc. :lol:

si totul pe garantie. cred ca e cel mai bun service skoda din tara. Numai bine domnului Vlad si echipei :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

va salut domnul vlad

am avut si eu masina in service la bz si m-am enervat foarte tare

am asteptat trei saptamani pentru un ventilator de climatronic

intr-un final am venit acolo intr-o vineri dimineata si m-am plans cuiva care parea ca ar fi sef acolo care mi-a rezolvat in acea zi problema

a zis ca a trimis o masina la buc. care sa-mi aduca ventilatorul

nu stiu cum il cheama sau daca asa au stat lucrurile dar pana la urma dupa trei saptamani de asteptare problema mea s-a rezolvat intr-o zi

sper ca pe viitor sa nu mai fiu nevoit sa fac putin "scandal" ca sa mi se rezolve o problema

as dori sa vin sa fac revizia de 90.000 km.

puteti sa-mi spuneti cam cat m-ar costa?

am o skoda superb de 1.9 TDI din 2003

stiu ca la 90.000 tre schimbata distributia

va rog daca se poate sa-mi spuneti cat m-ar costa fiecare piesa in parte si manopera

cu respect,

vali

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost acel "sef".Tin sa va precizez ca acel ventilator era comandat de 3 saptamini si nu sosise....asta nu depinde de noi.M-am gindit ca un client nu este normal sa sufere datorita unei aprovizionari mai defectuoase si am pus mina pe telefon sa vad daca cumva alt dealer are pe stoc .Datorita si unui dram de noroc l-am gasit si am trimis masina dupa el.Eu spun ca am facut tot ce a tinut de noi ca sa va multumim, nu cred ca a fost vorba de nici un "scandal".Daca masina este livrata dupa luna august 2003, distributia se schimba la 120.000 km.Acelasi lucru daca aveti motor AYM sau BDG.Astept mai multe informatii (data livrarii si tipul de motor) :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..si eu sper sa am o buna colaborare cu Service-ul ElcarGid in ceea ce priveste reviziile...deoacamdata sa primesc masinuta..saptamana(40) aceasta intra in fabricatie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc domnul vlad pentru raspunsul promt si pentru ajutorul pe care mi l-ati acordat pentru ventilator

eu nu sunt primul propietar al masinii asa ca nu stiu exact cand a fost livrata sau ce fel de motor are

va scriu nr de identificare si astfel sper ca va veti da dumneavoastra sema ce fel este

tmbdu23u639027221

cu stima, vali

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In jur de 10,5 milioane costa setul de distributie( curea,3 role si pompa apa)-se pare ca nu scapati si trebuie sa inlocuiti distributia la 90.000 km.Pentru restul de informatii ne auzim la tel 0746.199.800.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad sper ca nu iti iei concediu pe la sfarsitul lunii noiembrie... am o revizie de facut. :screwy: Aaa... si o intrebare... la masina mea la cat trebuie sa schimb uleiul din cutie de viteze si distributia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

domnul vlad, eu v-am deranjat cu un telefon in dimineata aceasta referitor la senzorul de ulei. o sa fiu maine (17.10) la 11 in service. ce e ciudat e ca in seara asta am verificat din nou si acum nivelul era destul de scazut. o sa mai verific si maine dimineata dar oricum ajung. (de fiecare data am verificat la rece nivelul).

ps: nu cred ca senzorul are capacitati "extrasenzoriale" si sa isi dea seama din timp ca... "va scadea nivelul uleiului" :hainoroc:

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!