Jump to content

Elcar Gid


elad
 Share

Postare recomandată

... voi incerca sa revin cat pot de repede, daca mai pot sa revin...

Sa aveti un an bun si fara incidente neplacute!

Sa auzim de bine! :)

te dai batut asa usor??

multa sanatate + aceleasi urari din partea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multa sanatate si de la mine. Sper sa revii cu forte noi cat mai curand...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost sora mea astazi la ElcarGid sa cumpere 1 litru de ulei pentru masina din semnatura, pentru ca se aprinsese becul. In portbagaj mai aveam 300 ml si nu a fost suficient, asa incat am hotarat sa o trimit sa cumpere, eu fiind in Bucuresti iar ea pe acasa la Buzau (oricum e bine sa am mereu la indemana).

In afara de faptul ca s-a dus cu bidonul (ca sa stie ce sa ceara), cumparat tot de la ei, Castrol TXT cu norma 505.01 pentru PD, i-au spus ca nu au pe stoc (ulei cu care mi-au fost facute toate reviziile la ElcarGid). Inteleg, poate nu au Castrol, dar macar alt ulei cu norma respectiva. Nu pot sa inteleg de ce nu au recomandat alta marca ulei cu norma corecta. Ma indoiesc, sa nu mai aiba ulei pe stoc, cu norma respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...poate ca e bine ca nu i-au data alta marca cu acelasi cod 505.01 ...pentru ca e indicat sa completezi cu acelasi Castrol TXT ....sunt multe magazine auto in Buzau si chiar la benzinarii sigur gaseste Castrol TXT

..si eu am fost astazi la ElcarGid sa-mi vizitez Skodilakul....aripa si portiera la cuptor...se lucra la prag....mult mai e pana luni..(termenul de finalizare)..

Modificat de yanq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi la ora 17 am ridicat masina din service...totul pare ok la o prima vedere (pe intuneric :) )

totusi o mareeee nelamurire ..am lasat masina cu 30517 km si am ridicat-o cu 30550......cam multi 33 km pentru cateva manevre prin service...insist sa-mi explice cineva de la ElcarGid...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform contractului de service nr real de km, inscrisi la predarea autoturismului catre consilier, este de 30547.Puteti verifica, mai cu atentie primul exemplar din contractul service primit de catre dumneavoastra la receptia masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Picture2-1.jpg

....la asta va referiti nu? ...eu vad 1 acolo..nu 4....nu-mi propusesem sa monitorizez asta..dar m-am urcat in masina ..am vazut contractul...si ulterior mi-am aruncat ochii in bord...sincer sa fiu nu stiu cati km avea masina cand am lasat-o...m-am pronuntat referindu-ma strict la ce scrie in contract si cati km erau in bord...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acu', nu ca iau apararea cuiva, dar mie mi se pare ca poate fi considerat cu succes chiar si un 4, mai din incheietura, e drept, dar ... nici 1 nu e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu votez ca e 4 acolo :icon_thumright:

modul in care se fac notarile pe fisa nu prea indeamna la caligrafie perfecta :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

subscriu si eu la cele spuse despre ELCAR. Imi place la ei s-au purtat foarte frumos de fiecare data si ma voi intoarce acolo. trebuie sa recunosc ca in prima faza am fost sceptic. e drept ca am vazut numai lucruri bune scrise pe aici si a contat foarte mult. plus ca m-a innebunit si o prietena care si-a luat masina de la ei si atunci am incercat. deci numai cuvinte de lauda.

referitor la poza aia e 4 toata ziua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..si totusi..baietii au uitat sa-mi puna capacelul de la prag....oare gasesc sa cumpar sau trebuie comanda facuta?

24012009.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se pare ca de data asta ai dreptate :icon_thumright: luni vei fi contactat pentru rezolvarea acestei probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....multumesc pentru capacel...

..o intrebare...in asemenea situatii se verifica si daca au fost afectate unghiurile de fuga, etc....am uitat sa intreb cand am fost in service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acum o saptamana am ridicat masina de la Elcar, in urma rezolvarii unei daune care a implicat inlocuire, reparare si evident, vopsirea unor elemente.

In privinta relatiilor cu clientul, experienta a fost una dintre cele mai bune. D-lui Marian Pascu ii acord nota 10+. Extrem de amabil, receptiv la observatiile/cerintele mele si m-a informat permanent prin telefon stadiul in care se afla masina. Termenul de livrare asumat de Elcar, desi scurt in opinia mea, a fost respectat intocmai. Masina a fost predata intr-o marti si am putut sa o ridic intr-o vineri, in conditiile in care a fost nevoie de o reconstatare dupa demontare si comandarea unor piese neprevazute.

In privinta asamblarii, sunt foarte multumit. Am primit ca bonus polisharea unei aripi matuite local de o prelata (initiativa proprie Elcar). Toate elementele "pica" perfect, fata lufturi anormale... vopsitoria in schimb, pare facuta usor grabit, fiind relativ usor sa gasesti puncte de praf pe elementele vopsite. Cel mai mult am fost deranjat de urmele slefuirii chitului in locul unei reparatii si de un punct vizibil, cu lipsa de vopsea. La ridicarea masinii insa, coordonatorul atelierului tinichigerie - vopsitorie era acolo ca sa primeasca feed-back-ul meu, si a fost de acord sa remedieze aceste deficiente oricand imi este mie convenabil.

Cu toate acestea, sunt foarte multumit de lucrare, fiind constient ca sunt foarte pretentios si ca oricum perfectiune nu gasesti nici in RO nici altundeva. Am incercat ca de obicei sa-mi "exprim" multumirea fata de anumite persoane din service (din placere, fara sa ma simt obligat :unsure: ) si tot ca de obicei, nu am reusit ;) .

In concluzie, voi reveni cu placere la Elcar pentru orice interventie la masina (inclusiv vopsitorie).

P.S. inca sunt nelamurit privind procedura de acordare a garantiei pentru lucrarile efectuate. In speta, la predarea masinii, eu nu am primit nicio hartie cu lucrarile efectuate, o copie a devizului sau altceva. Mi s-a spus ca exista o baza de date a Elcar (care nu se poate pierde :Driver: ) cu toate lucrarile efectuate si ca o copie a devizului pot incerca sa obtin de la asigurator. Eu am plecat de acolo doar cu... increderea in service :vaidecapulmeu: . Din fericire o am, altfel muream p-acolo cu ei pana capatam o hartie.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Inca o vizita la Elcar Gid, de aceasta data cu ocazia efectuarii reviviei la 42.000 km. Ca de obicei totul a fost foarte bine. Cat timp am lasat masina in service am fost informat la telefon despre problemele care au aparut. De reprosat as avea doar faptul ca in momentul programarii telefonice cineva sau ceva imi inchidea telefonul pana sa ajung sa vorbesc cu un consilier. Nu as remarca acest fapt daca acum ar fi prima data cand se intampla, dar de fiecare data cand sun apare aceasta problema care sper sa se rezolve. In rest numai de bine. Multumiri si pe aceasta cale si Dl. Ionut Stanciu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

...de ce e nevoie pentru a afla codul Stream-ului MP3 pe care l-am dat jos de pe Octavia la ElcarGid cand am montat sistemul multimedia?

..trebuie sa vin doar cu actele masinii sau si cu Streamul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am trimis in pm " necesarul de piese" :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabriel_nasti

salutare. ieri am fost pentru prima data la elcar pt revizia de 15.000 / suprapusa cu cea de aproape 1 an, si pot spune ca sunt multumit pe deplin. nu am decat cuvinte de lauda si sincer o sa-i indrept si pe alti cunoscuti catre acestia. multumiri si pt dl. alin pt promptitudinea cu care mi-a raspuns la multimea de intrebari adresate pe mail, si alte multumiri pt. dl. ionut stanciu.

sigur m-au castigat de client.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am facut si eu revizia de 15.000 Km la ElcarGid Buzau, super baieti, a durat mai mult decat alte termene primite din alte service ~2 ore, dar nu m-a deranjat, toate piele schimbate in portbagaj, se putea vedea masina din sala de asteptare sau se putea sta langa ea, eu am ales prima varianta

Imi par mult mai atenti cu clientul si o receptie mai buna ca la Avia spre exemplu, unde m-am umplut de draci de cateva ori

Revizie Standard

Schimb ulei

Schimb filtru aer

Schimb filtru carburant

Schimb filtru habitaclu

Diagnoza VAG-COM

pret total: 586 RON

Eu sunt multumit, o sa revin si pentru urmatoarea revizie la ei!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. ieri am fost pentru prima data la elcar pt revizia de 15.000 / suprapusa cu cea de aproape 1 an, si pot spune ca sunt multumit pe deplin. nu am decat cuvinte de lauda si sincer o sa-i indrept si pe alti cunoscuti catre acestia. multumiri si pt dl. alin pt promptitudinea cu care mi-a raspuns la multimea de intrebari adresate pe mail, si alte multumiri pt. dl. ionut stanciu.

sigur m-au castigat de client.

Alin Baroian presupun că a fost domnul cu care ai interacţionat. Dacă despre el este vorba, este un om deosebit, atent si mereu dispus să lămurească orice problemă. Am interacţionat des cu Alin şi cu siguranţă este unul din cei mai buni consilieri.

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt lcient vechi ElcarGid si aproape de fiecare data am fost satisfacut de serviciile dumnealor, dar de data aceasta nu prea. In urma cu o luna am fost la dumnealor in service pentru o problema la masina A3 din profil:

Cand acceleram subturat mai vios aveam o vibratie puternica in bord insotita de un zgomot de curele in partea dreapta fata.

M-am prezentat in service sambata la ora 8:30 masina a fost preluata imediat si un mecanic a inceput sa investigheze problema, tin sa mentionez ca pe durata invetigatiilor am mers la 3 test-drverui cu masina sa vedem daca s-a rezolvat, din nefericire problema persista. In cele din urma decizia celor din servie a fost ca aceasta problema apare din cauza compresorului de clima aceasta avind cica un suspect joc in ax. :|

Compresorul de clima costa la vremea respectiva 3900RON + TVA + 600 RON manopera.

Nu am dorit sa schimb compresorul gandindu-ma ca mai bine mai cer o a doua parere.

Aici in Bucuresti am mers la un service de cartier recomandat de Fusco si Kostas, si stupoare problema aparea de la intinzatorul curelei care era foarte slabit, am schimbat curea + intinzator si totul a revenit la normal. Cost total 350RON.

Sub nici o forma nu doresc sa spun ca ElcarGid a incercat sa imi unfle factura in nici un caz acest lucru, deoarece stiu ca la aceasta firma lucreaza persoane foarte competenete si amabile.

Singurul lucru care as dorii totusi sa il subliniez ar fi ca totusi ar trebui ca cei din service sa fie putin mai atenci cand investigheaza o problema deoarece nu se stie niciodata....

Multumesc,

ANdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm. Cu (aparent)aceeasi problema am fost si eu vineri la ei si dupa foarte mult timp in care si-au dat tot interesul sa gaseasca problema mi-au spus ca mi-au curatat cureaua de accesorii de pietricele ( ? ), dar ca probabil nu de acolo vine sunetul suspect. Ce-i drept... parca inca se mai aude. Mi-au recomandat sa mai vin intr-o zi si sa le las masina mai mult timp; desi nu s-a rezolvat, le-am apreciat ca de obicei, promptitudinea si interesul in rezolvarea problemei...

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!